סיאט ליאון מבחן Ecomotive 1.6 סגנון 110HP TDI

מגיע לגירסה מבלה פחות

עכשיו סיאט ליאון משלים את המגוון עם הגרסה החסכונית ביותר של ההיסטוריה שלה: סיאט ליאון Ecomotive. ואני כבר ניסיתי עם 110 כ"ס מנוע TDI, נגזר TDI 1.6 מכיר 105 כ"ס ידוע כבר, אבל משמעותי נתוני צריכה טובים יותר פליטות. מכיוון Ecomotive לאון החדש accredits צריכה ממוצעת של רק 3.3 ליטר ופליטה של ​​87 גרם / קילומטר. דמויות כי מקדימי דגמים היברידיים רבים ביעילות, עם היתרון כי הוא זול יותר.

מספר גורמים חוברים יחד להשיג הפחתה זו בצריכה. בנוסף לסיוע כבר נפוץ כמערכת התחל-הפסק או שחזור של אנרגית הבלימה, מנוע המפחית משקל כמעט שבעה קילוגרמים וכמה שיפורים אווירודינמיים להחיל. אבל הגורם החשוב ביותר הוא איגוד בלוק זה 1.6 TDI עם תיבת הילוכים בת ששת הילוכים ידניים (גרסת TDI 105 היא חמישה קשרים ידניים) המאפשר מינון טוב של כוח, ומעל לכל, מנמיך את מהירות המנוע שיוט במהירויות. לדוגמה, 120 ק"מ / שעה מצאתי כי המחט אינה מגיעה סל"ד 2000.

במהלך בדיקה זו ליאון Ecomotive אני לא יכול לשכוח כאשר מושב היה העונג של אלה שביקשו דיזל חזק כשמשך את מנוע 1.9 TDI 110 כ"ס, יש בשנת 1999. זו היתה קנאה של אנשים צעירים רבים עבור דחיפה לביצועים טורבו שלהם להגיע 2000 סל"ד. עכשיו, בחזרה כי כוח סיאט לאון, אבל השיג בצורה מאוד שונה מזה של Ecomotive ממנה הדגמים הירוקים וחיסכון שלה. שתי מעלות שהיו מקבלים מבוסס על מזעור ביצועים ונוחות אקוסטית. אז לאון החדשה הזו, הוא סוף סוף השתנה.

Bastan כמה דקות כדי לחמם 1.6 TDI 110 כ"ס המכאניים שלהם להשתיק את רמת הרעש שאני תופס להתחיל קר. מאז, הבלוק יש תשובה כזאת מעודנת כמו כל TDI הדור הבא וגם שומר אס בשרוול שלה: ביצועים. רק אחרי 1500 פניות (עדיין מתחת הראו קצת עצלן, למשל בעת בלימה ב מהירות סיבוב ויציאה שנייה) והגיע 1800 סל"ד, להגביר טורבו הוא נהדר. לכן, מזכיר את HP מיתי TDI 110 עברתי איביזה ב 1999 והיה לאחד הרגע הספורטיבי התקנא ובמחיר סביר.

סיאט ליאון מבחן 2013, בכורה מנועי TSI

חיל הפרשים היו פעם הכח העליון ועכשיו הוא הגרסה החסכנית ביותר, שנבנתה על בלוק 1.6 TDI המוכר. כן, חמישה סוסים במעלה כוח, היא מזוהה עם תיבת הילוכים בת שישה הילוכים ו mounts אמצעים כגון התחל-הפסק, התחדשות של בלימת אנרגיה סורגת חזית חדשה מבטיחה צריך רק 3.3 l / 100 קילומטר. אני מניח שנשמע בלתי אפשרי להשיג בחיים האמיתיים ... וכך הוכיח.

במבחן המסלול שלנו עם סיאט לאון Ecomotive בילה בממוצע 4.9 ליטר / 100 ק"מ, וזה בסדר וחותכים גם על ידי 0.3 עשיריות אשר בילה את HP לאון TDI 105. זהו, בשבילי, יריבתה הגדולה של Ecomotive, עבור מה זה שווה לשלם 580 יורו יותר עבור HP TDI 110?

 

ליאון Ecomotive הבדלים עם HP לאון TDI 105

לקבלת ביצועים, יש מספר שווה הבדל מזערי של תאוצה מ -0 ל -50 ק"מ / h ואת הדגם החדש הוא שתי עשיריות מהר יותר ב 0-100. איפה היתרון הגדול הוא החלמת פרק, בזכות תיבת ההילוכים בת ששת ההילוכים כי מחלק כוח Ecomotive הטוב. ב TDI 105, התיבה חמש. לכן עצמו להצדיק כמעט 600 יורו אלה זיכוי נוספת עבור ביצועים טובים יותר שלהם, חשמל נמוכה והעברת שישה הילוכים.

זה לא משנה כלום היתרון הגדול של האריה כנגד כל יריבותיה של מותגים אחרים: התנהגות דינמית. סיאט היא הטובה ביותר בהקשר הזה Ecomotive זה לא לחסוך ביעילות בתוך עקומות.

שתי רמות תקינות זמינים עבור מושב ליאון Ecomotive מושם על מכירת מ 21,510 יורו: הפניה ו סגנון. הראשון וכולל שבעה "כריות אוויר", מערכת מולטימדיה עם חמישה סנטימטרים מסך מגע, יציאת USB, מיזוג אוויר וגלגלים 16 אינץ '. עכשיו זמין ב סוכנויות, הוא יימכר בגוף 5P, 3P (מושב ליאון SC) ומשפחה (מושב ליאון ST).

"Ecomotive" כבר אין משמעה רק חוסכת ואקולוגיה. עכשיו אחרי apellidando לתחנת דלק סיאט דגמים "הקמצן", אך מוסיף יותר תכונות והתנהגות מעודנת של שאר הטווח.

לכן, למרות היותו יקר יותר לאון TDI 105 אני חושב שרוב רצוי. סיאט אפילו לחשוב צריך לחשוב מחדש על השקת האריה היברידית צפויים בטווח הבינוני כפי שהוא יהיה הרבה יותר יקר ושמירה, כבר יש Ecomotive זה.

מסקנה

מיטב

תווית צריך ביצועי מנוע &# 039; C&# 039;, מושבים קדמיים

גרוע

מנוע הנמוך בסופו Lazy, התפתחויות כבר


Понравилась статья? Поделись с друзьями: