מבחן פורשה קאיין GTS טיפטרוניק 3.6 V6 440CV

פורשה קאיין GTS הוא לא בטווח קאיין החזק ביותר, אך אגרסיבי ביותר הן האסתטיקה שלה בהתנהגות שלהם. בדור הזה מנוע V6 רכוב 440 כ"ס ומאיץ מ -0 עד 100 ק"מ / שעה בתוך 5.1 שניות. זמין מ 114,398 יורו.

פורשה קאיין GTS 2015 זהו מודלהתנהגות מבט sportier לכל קאיין. למרות בתוךמגוון ממוקם באמצע הדרך בין S ו קאייןטורבו S. אסתטית שונה משאר כי זה לוקחספורט סדרת חבילה "עיצוב ספורט" אשר, בין יתרפרטים, כולל הדומי צעדים היטב גלגל שרירי יותרכחזית טורבו.

מבחינה מכאנית זה מתאים את עצמו הפעמים האקולוגיותהם רצים ומחליפים את מנוע V6 biturbo V8 הקודם עבורו הואאבולוציה של אותו הבלוק הנושא את קאיין S. יש לושני צילינדרים ו עקירה לפחות כ 1.2 ליטרנמוך, לעומת זאת, היא מפתחת כוח מומנט גבוה20 כ"ס ו 85 Nm בהתאמה. בנוסף, הצריכה מופחתת על ידי 0.9l / 100 ק"מ. ההוצאה הממוצעת היא 8.1 ליטרים, וזה אפשריגם בזכות התחל-הפסק תכונות פונקציהעקירה "שיט".

כאשר אתה מקבל מאחורי ההגה ולהאיץ עומק זה אינו אחד מאותםמכוניות משאיר אותך חסר נשימה מן הרושם המועבר על ידך.מופיע מהר אבל בהדרגה ופשוט לקרואוהוא נותן את הטוב ביותר של עצמו כאשר המחט מתקרבת לאזוראדום. למרות ההורדה אני חייב לומר שאני מקבל את זה נכוןלאחר מונע השוואות ס טורבו קאיין,כמובן הם נתעבים, אבל כדאי לקחת בחשבון אתההבדל בין השניים, כקונה אפשריקאיין עלול להסס בין העוצמה והביצועים של ה- S טורבו אודינמי GTS.

למרות מה שמאפיין גרסה זו היא פסקהדינמי, כי זה מגיע מהמפעל עם מערכת הריפוד"ניהול ההשעיה Active פורש" (PASM) ומארז הוריד בשיעור של עד 24 מ"מ. תגיד שזה לא מאוד מתאיםבשדה אל. בהקשר זה, זה כנראה ג'יפ גרנד צ'רוקיטוב (בדקנו את הגרסה 2017).

GTS קאיין מאיצה מ -0 ל -100 ק"מ / h ב 5.2 שניות(0.5 שניות מהר יותר מאשר הדגם הקודם) ומגיעמהירות שיא של 262 ק"מ / h. וכדי להבטיח שהכל תחתמלא מותקן קבוצה של דיסקי בלמים 390 מ"ממלפנים ומאחור 358, משוכנים אשר נבדלים אחרים על ידי הולךצבוע אדום. פרט אחד, כי אתה תראה דרך שלהםRS Spyder גלגלים דגם ספציפי.

בתנאים הקשים שבהם היא התקיימה זומבחן הדרכים הראשונות שבדי (ומסלולים סגוריםתנועה) קשה להסיק מסקנות על התגובה שלו,כפי שאנו כבר מונעים עם מגע צמיגים ולא עם מסמרים,ולכן המהירות הייתה היצמדות נמוכה לקרח מותר.אל תחשוב כי הייתה בעיה, אבל ההיפך הוא הנכון.אני אצטרך את ההזדמנות לנהוג בה עד קצה גבול היכולת עם אספלט יבש כאשראנו מבצעים בדיקה לעומק. הנה מה שעשיתי הואמשאבת pasármelo על כל צעד ושעל חוצה אותו ובודקת איך שלךארבע-גלגלית עוזרת לך שהמצב אינו כאוס אבללהמריא יציבות מלאה מכיוון שכאשרcorriges השביל עם countersteering מבלה את רוב המומנטהסרן הקדמי ולכן הרבה יותר קל לשלוט.

תן לי לספר לך בפירוט כי כנראה לא ישפר באין תגובה פורשה קאיין GTS, אבל זהאלה ניואנסים שהופכים את רכב להתבלט מעלשאר. אני מתכוון למערכת פליטת ספורט, הפועלתבשיתוף עם "symposer סאונד" a תהודהזה הופך את גרגור המנוע, אשר בדרך כלל נותן את התחושה שלאתה להביא את ג'ו קוקר האגדי בפנים, להיותgorgogeo פוסק. זה כמו בארי ווייט כבר הצטרפומסיבה. הוא לא סובייקטיבי, אני מבטיח, זה שינוי משמעותישאגה. למעשה, זה נשמע אפילו יותר טוב מאשר לי משהו ס הטורבואני יכול לנסות בגוף ראשון, במסגרת סיבוב ההופעותבדיקה זו רצה על ידיהמערה ואני לא היסס להוריד את החלונות מצערתכדי לראות איזה סוג של סימפוניה שמחכה לי את פורשה קאייןGTS.

כאשר אתה נכנסת GTSחשמלית מתכווננת ספורט למצוא כמה מושבים,תגי ריפוד עור GTS אלקנטרה על משענות הראש,ואלמנטים רבים אלומיניום מוברש. שולחןשליטה תראה כי הדלפק הוא שחורנושא את GTS הסמל.

בכנות, אם הייתי צריך לקנות קאיין, כנראההאם זו.

אתה יכול לקרוא את המידע פורסם על ההשקהחדשפורשה קאיין GTS ו קאיין.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: