מבחן ניסאן 370Z GT 328CV 3.7G אוטומטי

זנב קצר, ארוך אף מתחת מנוע V6 בנפח גדול שמניע את הגלגלים האחוריים. ספורט יפני זו צבר המוני מעריצים. בדקנו את הגרסה בלי ידני. מבחן: ניסאן 370Z אוטומטית.

האמת היא כי גרסה זו מסתירה חולשות מסוימות. יש V6 ניסאן 370Z נהדר זה התחלה איטית להגיע הקפות 7000 במהירות שבה הוא מסוגל להגיע המחט טכומטר. אבל זה לא מונע שבעה הילוכים תיבת הילוכים אוטומטית זו להניב ביצועים מעולים עבור המכונית הזו: רק דורש 5.3 שניות לסיום מ -0 עד 100 ק"מ / שעה, בעוד הגרסה Nismo 5.7 שהופך אותו באופן ידני. אבל הם לא שכנעו אותנו שקופיות ארוכות והוספות פתאומיות של שידור זה. והתשובה במדריך טיפול זה עם משוטי ההגה, זה נראה איטי במקצת ולהקטין נהיגה מהנה.

VIDEO: Resyling 370Z

 

 

הכיוון נראה לנו קומוניקטיבי, וכי אינו נותן אמון רב כאשר מול סעיפים מעוקלים. אבל זה עניין של הסתגלות: לבדוק כמו חלוקת משקל המאוזן שלה כמה קל לאלף ההגנה ולבצע מרחף נשלט, אנחנו יכולים לעשות את נהיגה זריזה באמת. הנקודה האחרונה של ביקורת היא הטייס, עם המרווח הנמוך שלה משדר במובן צר.

מסקנה

אני ממליץ לך לשכוח את הביצועים הטובים ביותר של הגרסה האוטומטית ולקבל את עצמך ידני שבית הרבה יותר טוב עם הרוח של 370 Z. ואם אתה משקיע את הכסף תשמור על שלדת ספורט, יש בית ספר ישן אותנטי ספורט, במחיר תחרותי למדי.

מסקנה

מיטב

שיפור משמעותי בביצועים, חברה מאיץ מ -0 ל -100 ב 5.3 שניות.

גרוע

שינוי ומושך תגובה Lazy. כיוון מפוזר.