מבחן: הונדה ג’אז 2015

ג'אז הונדה החדש 2015, אשר יגיע בספטמבר, נעשה גדול ... ועיצוב. עורק ענק עבור הפלח שלה פן מודולרי הם מסימני ההיכר שלה. אנחנו כבר לשים מאחורי ההגה. זוהי הוכחה של ג'אז הונדה 2015.

הונדה ג'אז תמיד היה קטן מאודמעשי. הדור החדש הוא גם מרווח יותר, אבל לאהדבר היחיד ינצח. זוהי הוכחה של ג'אז הונדה 2015.

מבחן: ג'אז הונדה 2015 גוף סקסי

בעיצובו, זה לא מגיע כדי להעיף מבט כמו UFO כמוסיוויק, אבל לא דיסקרטי כמו היום. עם שלה חזקמורו זה בעיר גדל ב -9.5 ס"מ, ואת הקווים הבולטיםעל הצדדים הם מתקשרים עם הפנסים האחוריים. בתוך,עמדת הנהיגה עם המסך המרכזי הגדול שלה מכוונתכפתורי נהג ואת ההגה להפעיל הראשייםפונקציות.

מבחן: ג'אז הונדה 2015 מסיים וציוד.

חומרים והתאמות, במיוחד על לוח המחוונים, הםאיכות יוצאת דופן, רק המרפק דופק על הדלת עם פלסטיקקשה. מערכת ה- infotainment משמשת רהוטה, והוא יכולפשוט להתחבר דרך USB, WLAN, Bluetooth או HDMIהנייד. היא גם משלבת "שלי" שונה. תשלום נוסף,דפדפן משלב מידע תנועה בזמן אמת.

מבחן: 2015 פנים מעשיים הונדה ג'אז ... יצירתי.

אבל אחד מטען הסעיפים הבולט ביותר: אנחנו פותחיםחלקה האחורית ומצא לא פחות מ 354 ליטר, 17 יותרמקודמתה ועל 74 יותר מאשר, למשל, פולקסווגן פולו. אבל יש לו יותר יתרונות בפנים:מן הדור הראשון, ג'אז בשם משלבתמושבי הקסם שבה לקפל את seatbacks גם לשקועמדרכות, השיגו משטח שטוח 1.51מטרים. 

לפיכך, תא המטען גדל ל 1314 ליטר, ערךמפתיע במכונית של מגזר וגודל זה. סיאטנוסעים גם מקפל בקלות, וזה יכולהחדרת חפצים מוארכים עד 2.48 מטרים. עודפונקציות נפלאות המג'יק מושבי היכולתמתקפל מושבים אחוריים וכן מדרכות קולנוע. וכך,אתה יכול לשאת, למשל, צמח בית ללאלהתהפך.

מבחן: הונדה ג'אז 2015. שוטף.

כמו כן מפתיע הוא ג'אז החדש הנראהלעטוף. משטחי זכוכית גדולים מגלים גדולגישה ויזואלית למה שקורה בחוץ, רק קצת למטה בהאזור מאחורי העמוד C. יש הרבה מקום מאחורנוסעים, שיש להם עכשיו 65 יותר מילימטרים עבוררגליים. המושבים הקדמיים, כן, אבל עם טובארגונומיה, מצליחה למנוע מבוגרים מעל 1.90 מטריםיש גבוה בעיה למצוא משרהאופטימלי. 

עוד אלמנט חיובי: בזכות יחס ההילוך החדשיש כיוון, הגלגלים הקדמיים תגובה יותרישיר. זה גורם לך להרגיש יותר מחובר לכביש, בלעדיהםזה אומר סדרי תחושה ממנו. מהנדסהם פתחו חשיבת טעם אירופאי מארז, הודותמייצב, בולמי זעזועים חדשים עבים ורכיביםמצית, ג'אז גלגל רגוע יותר ואפילו על ידי מהמורותמבוטא בפנים לא מקבל מטומטמים רבים. 

טיפול זריז Assist בלמי הגלגלים מעטפן להתנהגות יותר לפינה זריזה.1.3 החדש i-VTEC 102 כ"ס מחליף את 1.2 ו 1.4, ומסוגל להפעיל את הג'אז ל 190 ק"מ / שעה (183 עם שינויאוטומטית). זהו מנוע אטמוספרי הדורש הולך גבוהפונה, מאז המומנט המרבי של 123 ננומטר הוא הגיע ב 5000מהפכות. וזה בהמשך 3000, את האמת חסרהש"מולטו. לכן זה דורש טיפול יותר חשבון ההילוכים הידניים שלהשישה הילוכים, כן, יש קשר טוב. שידורCVT אוטומטית היא אופציונלית, ואינה לשפר תגובת מנוע.כמו כן הוא גורם יותר רועש.

ג'אז הונדה 2015 מחירים

ג'אז 1.3 i-VTEC זמין בשלושה גימורים מגמה(15,900 יורו), Comfort (16,900 יורו, אפשרות Navi, 600 יורו יותר)ואלגנטיות (18,500 יורו, אפשרות Navi, 600 יורו). עם שינויCVT אוטומטית, עלינו להוסיף 1000 יורו.

הונדה ג'אז להכות את השוק הספרדי מאוקטובר.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: