מבחן אאודי TT 2.0 TFSI QUATTRO S-TRONIC

אנחנו כבר הצלחנו לבדוק את הדור השלישי ביסודיות של אאודי TT, אאודי TT 2015, ולא התאכזבנו. האם המחיר שלך? מתוך 40,890 יורו. סוחטים את 2.0 TFSI, טורבו ארבעה צילינדרים הליכה הרבה ומבלים ... הרבה.

מבט מקרוב אגרסיבי, קווים חדים והרבהשריר. אאודי TT 2015 פרצופים שלו גדור בכבוד רב אל קודמיו, אבל תוססעם טכנולוגיה חדשה, יותר ומנועים חזקים ושלדההמותג של חישוקים רק יכול לדבר פלאים. זה התחיל בתורסקיצה, לשים ארוכה בתערוכת הרכב בז'נבה 2014 ועכשיו,לאחר הכנות רבות, אאודי לנוהוא השאיר מבחן ביסודיות.

¿הופעות? דבר ראשון. הדבר הראשוןתשומת לב כשאתה יושב שלך מושבי ספורט חדש(לשקול חמישה קילו פחות מקודם) הוא כי איןתצוגה מרכזית MMI המסדירה את לוח המחוונים. זה נעלם.המסך רק כי תיתקל ב אאודי TT 2015זהו אחד המכשור. הם קוראים לזה "וירטואליטייס", יש לו 12.3 אינץ ' ומאפשר לך לבחור מתוךשתי דעותאחת עם מד מהירות ו טכומטר בחזית אחרת שבו הקוברה מידע ניווטמרכז הבמה. ב 2015 אאודי TTS היא מציעה גםנוף ספציפי עם טכומטר במרכזגדול (אגב, הגרסה הקיצונית ביותר, ה- RS אאודי TT כבר נבחנהNürburgring)

אתה עשוי להתעניין גם ב: המושג Offroad אאודי TT

אבל הפרטים זו TT 2015 הם לא נשארים שם.שקעי אוויר מיזוג אוויר הם נשארים עגולים(קריצה קלאסית מוצלחת, כמו מכסה של פיקדון), אך הוסיףנקודת התחכום ידי שילוב בפקדים עצמואארטורים. אבל אם הטכנולוגיה היא מודאגת, אאודי לא השאירב האלמנטים טיפוסי הקסת שולבו מגוון יותרגבוה: סייד אאודי Assist, ליין Active Assist אאודי אומערכת זיהוי רמזורים הם פשוטלהלן כמה דוגמאות של מה הוא מסוגלת להציע 2 זה + 2 4,18מטר אורך. ראוי להוסיף אשףחנייה המציין את הסביבה, גישה לאינטרנט,פנסי LED מלאים או מפץ & ידיות Olufsen סאונד סיסטםפסקול בפנים עם שתים עשרה רמקולים.

בדיקה יסודית של TFSI 2.0 2015 אאודי TT

אני מודה כי אאודי TT היא מכונית מיוחדת, לפחות בשבילי.עיצוב הראשון TT, בחזרה 1998 אהבתי אותו כל כךאאודי סיכן. עכשיו יש לי בהישג יד את הדור השלישיולשלול אותה, זה נחמד אבל בלי הקסם של הראשון.כן, בתוכו הוא הרבה יותר ארגונומי, ומעל לכל, פחותקלסטרופובית. עכשיו יש יותר אור בתא הטייס והבקרותהאם הבקרות? היכן נמצא השולטים? זה זה החדש אאודיTT מוותר על הפקדים הרגילים כמעט סוגים. ב שלהבמקום, מסך דיגיטלי ענק שהוצג ב- CES 2014 ועוד יחדמינימליסטי בלתי אפשרי. כמובן, אחרי כמה דקות, אתה תתרגלמגע ופונקציונלי כל ושניהםראשון. 

התחל לשחק על ידי לחיצה על כפתור הבנזין שלך אפשרות יותרמאוזן, מככבת המבחן הזה.

זהה לחסום 2.0 TFSI, טורבו ארבעה צילינדריםעכשיו מספק 230 כוחות סוס ומצטיין רכותו.כאשר באתחול מזכיר לי את הדואר טרון אאודי A3 על שתיקתו. אז,לדרוך עומק ולדחוף חזק, אבל בלי הרבה רעש. כיתודה. עבור החלק הראשון הזה של הסיור, שמתי את הכונןמצב הנוחות בחר tronic של שינוי מצב דהתוצאה, בסביבה נוחה יותר ... או לא. כי אפילועם ההגדרות האלה, TT זה השעיה יבשה. השאירו אתעיר, אני לוקח מהיר ואני משתעמם בנתיב השמאלי על ידי לאלרתום את העוצמה של מנוע, כפי בקושי 3000 הקפות120 ק"מ / שעה. הגיע הזמן להמשיך הלאה למצב ספורט, לבצע עיקוף ולחפשעקומות. יש, אני מוצא את הדרך הישירה ביותר שאנימונע ברחוב ספורטיבי, בעוד הראשוןמזלגות יש תמ"א להיזהר לעבור. ואז היא שמחה,אתה פשוט לגעת בכיוון, ותצעד אאודי TT 2015 זה תופסכמו דבק, ואילו הבלמים לא לתת דגימת עייפות.או שאתה מתעייף ספורט מוביל, למרותאז מוציאים להרקיע שחקים ליד ק"מ 10 l / 100. זהקשה לשפר לפני הביקוש שאליו אני מגיש המנוע שלך.עם זאת, ופרטים נוספים אם אפשר למרק, כגון השעיההתחל-פסק יבש במקצת פתאומי.

ב בסרטון הבא אתה יכוללראות תוצאות מבחן התרסקות היורו NCAP אלאשר היה נתון אאודי TT:

בקומפרטור שלנויש לנו ביטוחמחושב ממה שזה יעלה כדי להבטיח TFSI 2.0 אאודי TT. כדילחשב את המחיר, אנחנו לוקחים כנקודת התייחסות איש 40,מזהה ישן 10 וללא מרושע, שגר במדריד,להשתמש ברכב בכל יום, חנה בחניון קולקטיבי וללכתעד 20,000 ק"מ בשנה. עם נתונים אלה, ביטוח מקיףסיכון איכות-מחיר עבור רצוי יותר שלה זההוא מציע Balumba,עבור 1007 יורו.
 
עלות זו יכולה להיותפחות אם תבחר פוליסת ביטוח שמיכה עם הזכיינית.במקרה זה, הזול יהיה QualitasAuto.זה עולה 445 יורו ל זיכיון 290 יורו.


אני משאיר אותך עם וידאו שהוקלט על ידי הקולגות שלנו בגרמניתבהחלט לתאר את TT החדשה:


Понравилась статья? Поделись с друзьями: