מבחן ק”מ 100,000: פולקסווגן גולף 1.4 TSI

במסגרת בדיקה זו של 100,000 קילומטר פולקסווגן גולף 1.4 TSI שנכנענו המודל הגרמני במבחן הקשה ביותר. מאחוריה, אנו לפרק ולבחון חתיכה אחרי חתיכה כדי לראות אם גולף המכירה הוא superfiable.

פולקסווגן נועדאנשי מכוניותיהם הן באיכות מעולה. לדעתאם זה נכון ביצענו זו במבחן100,000 ק"מ עם TSI 1.4 פולקסווגן גולףמבחן ארוך טווח של AUTOBILD.ES מראה כי כלנצנצים כי הוא לא זהב פולקסווגן, בגלל שלהםמודלים של עשר השנים האחרונות הפכו את מבחן100,000 ק"מ הם עוכבו למדי.ההבדל בין הרצון לבין מציאות לא יכול להיות גדול. ועכשיו?וויל פולקסווגן מסוגל להניח את הבטחותיהאיכות ולעשות מכונית באמת אמינה?

כדי להתמודד עם מציאות בחרנו גולף, העמודאימפריה ראשית פולקסווגן. ליתר דיוקזהה פולקסווגן גולף 1.4 TSI. עותק של קליבר זה, עם כמה תוספות שכללת,זה עולה היום שלה טוב 29,000 יורו, למרות שזה לא הולךציוד לבית העליון. האמת היא שאנחנו יכולים לצפותמחיר כזה כאשר מחפשים פרמיה משהו. נס שנקראTSI מתחת למכסה המנוע של קומפקטית שלנו, מסתתר אחדניסים זעירים וולפסבורג. זההחתן מנוע בנזין עם תזוזה של 1.4 ליטר ו 160קורות חיים, אשר עובד יחד עם מדחס טורבו. לאהנפקה אף טכנולוגיה כזו. גם נוחות רבה, וארבעה צילינדרים זה פועל רכים וחזק ללאבפיגור טורבו. במובנים מסוימים זה נעשה עד שניליטר בלי בעיות מיוחדות.

זוהי מכונית מהירה, נעה ידועה שלנורחובות וכבישים. שאלת המפתח היא תעלה זומבחן 100,000 ק"מ של פולקסווגן גולף 1.4TSI? אם לומר לך את האמת, אני intrigadísimo.גולף VI זה תמיד היה מפתה בכלתחומים. עדיף להשתמש בתבנית מאוד מוצלחת, כפי שהואגדול להרגיש בתוך נוח, אבל לא להפוךמדי מסורבל להסתובב בעיר. לפיכך,עוזר חניה מכניסה אותך לתוך הפער בצורה חלקהגם לא צריך לעבוד יותר מדי. האם הוא מעדיף שינויDSG אוטומטית (1670 יורו) במקום שישה הילוכים ידניתסידורי?

אני אומר לך בצורה מאוד ברור: לא, אף אחד לא החמיץ.דברים כמו: מצמד כפול עם שבעה הילוכים, הואהוא מציג מסוגל להפיק יותר של המנוע. אבל זה לאחיוני, הרבה פחות. כלומר, הכסף שהייתאתה יכול להשאיר אופציות אחרות בלי בעיה. האמת היא כיפולקסווגן גולף 1.4 TSI שומרת לעצמה את המעלותהם תמיד הראו אבותיהם חיפושית (וידאו חדש פולקסווגןחיפושית) מושכת ומושכת ומושכת בלי שאף אחד לעצור ... הואעשה חסין תקלות. עם קילומטראז כך, אמוןוולפסבורג גדל באופן אקספוננציאלי. אין דרך לעצור את הרגלייםארבעה צילינדרים זהו מנוע חזק ואמין. צריכהמוגבה "220 ק"מ / h A לא נראה הולכים נאלצים מדי, הואשתיקה מרשימה שמקבלת לעבודה.

"גליל 180 ק"מ / h זה עבור TSI זה כמו ללכת נותן שקטהליכה ", כותבת עורך לעזוב את מסלול המבחן.לגבי הטמפרטורה השמנה, מידע אשר יכולמסך תצוגה במחשב, אינו עולהאני אף פעם לא לפספס גבול. גם בקיץ. וצריכהדלק? זה לא הוכיח שהוא פשוט נמוך, מאזבסוף המסע הארוך הזה של 100,000 קילומטרים ששתהבממוצע 9.3 ליטר 100 קילומטרים. אף פעם לא פחות, אבלגם הוא הרבה עבור מכונית כי דוהר עם 160 כ"ס. אם אתה נוהגדרך מתונה, הרי שנתוני לרקוד בין שבעשמונה ליטרים. בינתיים, צריכת הנפט במהלך המבחןזה לא יסולא בפז. בנסיעות ארוכות, גולף נוסעתועלת (אבל גם דיכא) השעיה איתןמושבים מצוינים.

גם מי לקחת שעות רבות מאחורי ההגה יכול להיותלהתלונן על כל דבר. אמנם יותר נוחות, אשר כינה אותיתשומת לב היא באיזו מידה הם מתבגרים מושבים אלה וכלחלקים בכלל. זה מדהים כי לוח המחוונים מכוסיםחומר טוב שנראה בדיוק קנה ... אפילו כאלהלאחר 100,000 ק"מ מבחן שביצענופולקסווגן גולף 1.4 TSI. אז ניתן להסיקבלי פחד הסתייגויות שהכל מושלם? כמובן שלא,הדיבורים של שלמות הוא מסוכן מדי. זה משהו שאףזה זמין לכל אחד כמעט, ויצרני גולף אינםחריג. עשר זה מגיע ליפולקסווגן אתה צריך להיות בעל אקלים יותרעצמה בגלל, בימי החורף הקשים ביותר, למכוניתאתה צריך הרבה זמן בשביל חלונות או desempañenכך הרגליים קפואות שלך נכנסות חום. צריך גםיש לשים דפדפן יעיל יותר או האופציונלי RNS 310מסך שניתן לקרוא טוב יותר כאשר השמש זורחת.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: