לא כולם במקלארן-הונדה שמחים עם פרננדו אלונסו

פרננדו אלונסו, מקלארן בתיבה

למה היחסים בין אלונסו, הונדה ו מקלארן לא עבד? יוסוקה הסגאווה, ראש מעגלי הונדה, חושפת את הסיבות.

יוסוקה הסגאווה, ראש F1 הונדה מעגלים, גילו כי הדברים של אלונסו בזמנים שונים בשלוש העונות שלו מקלארן-הונדה, בקריאה ביצוע מנוע גדול הנושאת מכוניתו, שהם לא אהבו חברים מסוימים בצוות וגרמו לאי נוחות כלשהי בתוך צוות.

VIDEO: Freaks! רכב מירוץ ספורט רחוב

בראיון "סודי", הסגאווה מנתח מה קרה עם הצוות מקלארן-הונדה כך את התוצאות הרצויות אינן מושגות. מאז 2015, ולא הגיעו נקודות בסדירות מהצפוי, ולא עמד מוט או במות או נצחונות. יש הסגאווה סיבות ברורות, אבל פתרונות עדיין לא מקבלים שלוש שנים לאחר תחילת הקשר.

"המנוע שלנו אין כוח. ושתי, מצאנו כי הכוח לא יכול תמיד להציג אותו כמו שרצינו", הוא הצהיר הסגאווה, לזכור כי שככל האפשרויות שם מקלארן זה היה מהיר על המסלול, כך סביר יותר גם היה צריך לשבור בגלל בעיות טכניות במנוע.

בעיות עם יחידת הכח מִקלַעַת יש להם שני נפגעים עיקריים, ומעבר עצמי מִקלַעַת. מצד אחד, מקלארן, צוות היסטורי כי כבר שקוע בדירוג צוות במשך שלוש שנים, ושנית, פרננדו אלונסו. הספרדים היו צריך לראות איך הנהגה כמו סבסטיאן Vettel, לואיס המילטון וניקו Rosberg נלחם עבור כותרות בזמן החגיגות שלהם מוגבלות כדי לקבל כמה נקודות בכל מירוץ ואפילו לראות את הדגל המשובץ.

מצב זה הוביל אלונסו לדרוש מִקלַעַת כי הם להפוך את הקערה על ידי להעיר על המסלול, כדי בעיתונות או ישירות בפנים. הסגאווה זוכר את זה: "אלונסו תמיד הוא בא לקחת אותי ללחץ. אם המכונית לא בסדר, לא פחדתי להגיד לי שהוא לא היה מאושר. וזה לא נראה לי שהוא אהב את זה, בדיוק את ההפך"הוא מסביר. "הוא בן אדם טוב. כנראה שהוא הרגיש מאוד מתבייש שיש לזרוק אותי כעס ... אבל הייתי חייב. בסוף היום, הוא גם רצה שהכל יהיה בסדר. לכן אני כל כך מתבייש".

הערות אלו אלונסו, עם זאת, הם לא אהבו חלק המצוות, ובמיוחד עובדי צוות. "ברור, יש אנשים בבית הונדה שהיה אומלל עם הגישה של אלונסו"מתוודה הסגאווה. "אבל זה לא המקרה שלי, בשבילי זה לא הייתה בעיה (...) אני מאוד מאוכזב שלא נתתי מנוע טוב. באופן אישי, אני מאוד מצטער שמגיע להרגיש נבוך או כועס, אבל כאן F1 קשה לשמח את כולם. ואנחנו לא קבלנו".

הונדה מאשימה מקלארן ומצדיקה את הברית שלה עם טורו רוסו

המילים הבאות הסגאווה אין פסולת לציין ביקורת עצמית dl מאמן יפני, נציג צוות מִקלַעַת מעגלי טורינג. "אני מאוד מאוכזב שלא נתתי מנוע טוב. באופן אישי, אני מאוד מצטער שמגיע להרגיש נבוך או כועס, אבל כאן F1 קשה לשמח את כולם. ואנחנו לא קבלנו"הוא ממשיך. "מבחינה מקצועית, היו בעיות רבות, משום שהוא מעולם לא היה מאושר, וזה מאוד קשה להחמיץ יחסי עבודה טובים. וגם, כמובן, לא צוות. אלונסו הוא עשה את העבודה שלו, כאיש מקצוע טוב הוא. טייסים, ולבסוף, אחרי הכל, הם סוגים מאוד רגשיים ואתה צריך להבין כשהם מתנהגים יפים. אם היה לו את המכונית הטובה ביותר, אולי לא הייתי מאושר אלונסו? כמובן. אז אנחנו לא יכולים להתלונן".

עכשיו מִקלַעַת הוא עומד בפני אתגר חדש. מטרתו היא צעד אחורה כדי לקחת שני קדימה. מ 2018 ואילך הם יעבדו עם טורו רוסו ואנסה לשפר הכל. הם לא בין שלושת הראשונים - אשר אמר ההנהלה הבכירה של הונדה במסיבת עיתונאים של ה- FIA - כי זה יהיה כמעט נס. אבל שיפור לאט. ניסיון עם מקלארן היא שימשה לדעת איך פורמולה 1 עבודות היום וללמוד כיצד להתמודד עם הבעיות שיש. הסגאווה מודה, למעשה, תקשורת כי הייתה אחד החולשות שלו, בלי לדעת להציב מטרות "אמיתי" לעיתונות. או להזכיר אראי, קודמו של הסגאווה הונדה, שדיבר של גזעים זוכים 2015 ...

"ציפיות מִקלַעַת הם היו כל כך, כל כך גבוהים ... וזו הייתה הטעות הגדולה שלנו. לא כי הטיוטה מקלארן זה לא עבד, פשוט כי אנחנו שלא עמדו בציפיות. היינו שאפתני מדי, ולמעשה לא היינו מוכנים ב -2015 שיפרנו, אך ההנהלה הבכירה לא ציפיתי לזה". אבל עכשיו נעשה, זה נעשה, ופשוט לחשוב על 2018, טורו רוסו ו רד בול ...? אז היא פורמולה גחמני 1 בכל הדברים זמן יכול לשנות פתאום.

תמונה: Motorsport סאטון


Понравилась статья? Поделись с друзьями: