חמש המעלות ואת פגם רנו Koleos

רכב השטח הגדול של הדור השני הופך דף נקי מהמקור, זה יהיה מספיק כדי להצליח יותר?

רנו Koleos הוא אחד של השוק שלנו todocaminos של בראשיתי, שהיא לא למכירה אבל, למרות מקבל מכירות מצטברות של 400,000 יחידות ברחבי עולם, עבר בלי תגובה. אולי האשם הגדול ביותר של זה היה אסתטי למדי שנוי במחלוקת, גם cuadradota ולא מושך. אבל המותג הצרפתי לא לנטוש את המודל, הם החליטו לעורר אותו מחדש מאפסים, ואת בתערוכת הרכב בפריס האחרונה 2016 הציגה הדור השני שלה. עם זאת, השינוי הוא מספיק? הנה חמש מעלות ופגמים של SUV.

וידאו: רנו Koleos 2017: כל האביזרים

הנקודה החיובית הראשונה היא פשוטה: יש לו מה לעשות עם הדור הראשון. זה מביא יתרונות בתחומים רבים, אבל זה אסתטיקה ברורה. התמונה שלו היא הרבה יותר מוכשר ומתפתחת בחזית כפי שניתן לראות דגמים אחרים של המותג כמו Kadjar או מגאן. השלם הוא יותר הרמוני רחב לאמץ "SUV סטנדרטי" יותר צללית שמזכירה הקאשקאי.

הפנים עוברים שיפור ניכר, צוברים חלל פנימי הרבה, במיוחד המושבים האחוריים מאז, למרות גודל, המותג הצרפתי בחר שלא להציע תצורת שבעה מושבים. אבל אם משהו תופס את תשומת הלב הוא סדר הקונסולה המרכזית יש מסך אנכי 7 אינץ 'גדול כי יסיים עליות גדולות יותר בגודל עד 8.7.

רנו Koleos מבחן: עכשיו SUV אמיתי

כפי הופך נהוג דגמים של היצרן, אשר מבקש מותרות הוסיפו ויש לו בלעדיויות העומדת לרשותה את גרסת פריז Initiale. לוצ'ה צבע הגוף הבלעדי גלגלי יהלום נעליים "השחורה האחלמה" 19 אינץ ', כל המנורות מובלים, יש ריפוד נאפה, הגה, ידית הילוכים וחלקים של לוח המחוונים הם עור; המושבים מחוממים ומאוורר ומערכת השמע הוא בוס.

למרות היותו רכב גדול (4673 x 1843 x 1678 מ"מ) מציעה התנהגות דינמית טובה למדי עם צעד זריז השעיות עקומות יציבות כי גם מסנן ולספק נוחות נסיעה מספיק ורמות רעש נמוכות שבזכות הכח בידוד אקוסטי נהדר של התא.

רנו Koleos Initiale פריז (5)

  • רנו Koleos Initiale פריז
  • Initiale פריז רנו Koleos מושבים
  • רנו Koleos הפנים Initiale פריז
  • רנו Koleos האחורי Initiale פריז
  • רנו Koleos Initiale פריז

אמנם לא נפוץ כשמדובר SUV, שהוא באמת מפתיע מחוץ לכביש התנהגות של הדגמים מצוידים בכל גלגל הכונן. אלו הן 210 מ"מ הגובה (במקום 190) משתמש צמיגים מעורבים ומערכת כונן מספקת שלושה מצבים, בין עומד נעילת 4WD אשר פחות מ 40 קילומטר / h מפיצה מומנט 50/50 בין שני הצירים.

בבירור שהוא צריך לשפר מוביל המגוון המכאני שלה: למרות המודל יש ארבעה מנועים בשוק הספרדי להתמודד רק עם שני רחובות, הוא דיזל, שאין מותירים של בנזין לבעלים העניין. הגישה היא 1.6 DCI 130 כ"ס ומעל 175 כ"ס 2.0 DCI.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: