הורדת הטמפרטורה המנועה של המכונית

מה לעשות אם המכונית שלך סובלת calentón

עם החום הבלתי נסבל הזה, מכוניות עם השנים יותר תחת החגורה ומאות שלו אלפי קילומטרים הרמוס, יכול לסבול ולסבול התחממות יתר, אשר עלולה להיות קטלנית עבור המכניקה. הגורמים יכולים להיות מגוונים, מסנן לחשמל, משאבת מים יעיל, וכו ' היום אני משאיר כמה טיפים כדי למנוע התחממות יתר של המנוע שלך להפסיק לעבוד.

אין זה נדיר עבור חום הקיץ שלך מכונית סובלת calentón. זה יוצא דופן בכלי הרכב מודרני, אשר יש צבא שלם של אמצעים מודרניים כדי למנוע עליית טמפרטורה של מכניקה, אבל מכוניות ישנות היא משהו שיכול לקרות. אם אתה בדרכך אתר הנופש שלך להיראות כמו המחט טמפרטורת מנוע ממשיך לטפס, בצע אלה טיפים לטמפרטורת מנוע נמוך:

1. אל תפסיק את המנוע פתאום.

רוב הנהגים, כאשר הם רואים את מחוון טמפרטורה להגיע לאזור האדום, התגובה הראשונה שלהם היא לעצור את מכת המנוע. זהו לא הפתרון הטוב ביותר, כי אם נותנים לו להתקרר מעצמו העברת הטמפרטורה לאווירה יכול agarrotar שסתומים ואת אטם ראש המנוע עלול להיסדק.

2. כבו את המזגן ולפתוח את החלונות.

יש לכך יעדיף מנוע עומס אלא תמיכה, על ידי צמצום הפעילות יכולה להתחיל מגניב.

3. בצע העברת חום.

שם חימום במכונת מלח. אז אתה מקבל שליחה מחלק מן החום של תא המנוע לתא הנוסעים ולקדם להנמיך את הטמפרטורה במנוע.

4. השתמשו כראוי את דוושת גז מנוע הבלם.

  • אם אתה נייח טמפרטורה נמוכה למדי, מנוע המכניס ניטראלי ונותן מכות גז קטנות, זה יכול לעזור מי משאבה לתפקד עם יותר תקיף, כמו האוהד עוצמה.
  • אם המנוע התחמם יתר על המידה בפקק תנועה או סמפור באזור, מנסה לא תאוצות גדולות ומונע-בלם מנוע, חייב להיות פעילות מינימאלית מכאניים.

5. בדקו את מאוורר הרדיאטור.

אם הטמפרטורה ממשיכה לעלות, אתה צריך לבדוק את מאוורר הרדיאטור פועל כראוי.

בוחן את מפלס נוזל קירור הכלי הרחב. אם אוהד הוא עומד, עצור את המנוע במהירות מאז הבעיה היא שם. אם אתה מפסיק לעבוד, המכונית לא תקבל מים קרים בטמפרטורה תמשיך לעלות.

לעולם אל תפתחו את כובע כלי רחב כאשר המכונית מאוד חמה. משתי סיבות: המים הרותחים אתה יכול לגרום לכוויות חמורות ומים עוזבים באלימות, אתה עלול לאבד הרבה. תנו את הטמפרטורה ברכב מנועי למטה ולפתוח אותו לאט.

6. כיצד ליישם את מאוורר הרדיאטור.

אם אינך רואה דליפות מים בכל מקום שאתה יכול ליצור גשר בין המגעים thermoswitch ולנסות להמשיך את הצעידה. כלומר יאלצו את מאוורר הרדיאטור נמצא בתנועה.

Thermoswitch הוא שסתום הנמצא בתוך רדיאטור לרוחב ומחבר את המאוורר כאשר הוא מגלה כי הטמפרטורה מתאימה. כלומר, מתחת נוכחי 85 ° C אינו מרפה, כך אוהד הרדיאטור לא עובד אבל כשזה עולה כי הדמות מתחילה.

כדי להפעיל אותו רק להסיר את שני כבלים המחוברים כל אחד מסופי של מתג טמפרטורה המאוורר יתחיל. הרבה זהירות! אזור זה הוא חם מאוד והוא יכול לגרום לכוויות.

עכשיו שיש לך את הריצה האוהדת, אתה רק צריך לחכות כמה דקות ולראות איך הטמפרטורה מתחילה לרדת במהירות. הייתה הבעיה של המכונית שלך. אם לא, הוא אותו חלק של הקרר התאדה כך תוכל לשחק מילוי.

7. ממלאים את נוזל קירור

כאשר המנוע קר, פותח את כובע כלי רחב, מתניע ומתחיל למלא עם קירור נוזלי בהדרגה. לפיכך במעגל הקירור הוא במבצע ולקבל מילוי מלא. אם אתה עושה את זה עם המנוע, אבל זה יכול למלא למקסימום, אז אתה צריך להוסיף מחדש יותר מים כפי שהוא לא הגיע לכל חלקי המנוע.

 

עם טיפים, אם סבלת הניזק נבע מכשל מתג טמפרטורת רדיאטור, אנו מבטיחים לך יכולים טמפרטורת מנוע נמוכה ולהמשיך את המסע שלכם. כמובן, תוכל לשחק להביא את המכונית למוסך כדי לבדוק שהכל בסדר.

למרות כמתואר לעיל בדרך כלל קירור בעיות של מכונית נפוצה, הם יכולים גם להיות מיוצר רציניים יותר כי תדרוש שיחה בלתי נמנעת אל העגורן: A לדלוף במעגל הקירור שרוול או שבירת משאבת המים הם יסתיימו עם הקירור של המנוע שלך תחת כל התנאים. 

אז אתה יודע, הקיץ הזה נראה אחרי שהמנוע של המכונית שלך, לנסות לא למהר זה אם אתה שם לב כמה התחממות יתר קל במיוחד כשאתה רואה את הטמפרטורה יוצאת מכלל שליטה, עליך לפעול במהירות, חיי המנוע שלך (ו בחשבון השוטף) שלך נמצא בסכנה. 


Понравилась статья? Поделись с друзьями: