Test Skoda Kodiaq: jesteśmy pierwszym spróbować

To było po prostu wprowadzone i AUTO BILD był pierwszym w całej Hiszpanii w uzyskaniu za kierownicą w tym pierwszym teście Skoda Kodiaq. Jest to duży samochód nie tylko dla jego wielkości i przestronności wnętrza, ale jego zrównoważonego reagowania i kompletnego sprzętu, który ma nawet połączenia internetowego. Jest on dostępny od 25,140 euro (cena bez rabatów).

Nie przegap

Więc może to być Skoda Kodiaqcoupé

Pierwszy Test: Skoda Kodiaq. Chociaż pierwszaJednostki nie będą dostępne dopiero na początku 2017 roku, AUTO BILDjuż za kierownicą. 

Opiera się ona na MQB modularna platforma VW Group, jestpowiedzieć to samo z jego bratem Octavii, ale również identycznePodstawą że mają nowy VW Passat i Audi A3. mierzy 4.7metrów, to jest 20 cm, który jest dłuższy niżTiguan i ma rozmiar większy nawet niż Nissan X-Trail. Model zstałoby się rywalizować, ponieważ może również mieć siedemkwadraty, tak jak z Kia Sorento. Chociaż przewyższawyraźnie zarówno pod względem jakości i jest nawet tańsze.

System VIDEO Kodiaq Skoda Skoda w akcjipołączyć

Zacznijmy od jego praktyczność, jeden z mocnychtradycyjna czeska marka. Kodiaq przewyższa jegogrupa brat Volkswagen Tiguan na 20 centymetrów. A jak mySkoda wykorzystała to przekłada się na przestrzeni wnętrz. daPodobnie jak w kokpicie, w drugim rzędzie i tułowia. KodiaqOferuje on w swoim wnętrzu większej przestrzeni niż Volkswagen Tiguan.I daje wyobrażenie: tylne siedzenie oferuje więcejna nogi niż Mercedes S Klasy 

Kodiaq wewnątrz, dzięki rozstawowi osi2,8 metra, jest bardzo przestronne. Nawet w tylnych siedzeń,Dorośli mogą siedzieć prosto i wygodne, z dużą ilościąprzestrzeń. Dostępna przestrzeń dla nóg myśleć, że może się zdarzyćbyć nowy standard w tym segmencie. foteletylna może być przesuwany w kierunku wzdłużnym szereg 18cm ikąt pochylenia jest indywidualnie regulowany w pięciupozycji; IE to kąt nachylenia między 17 i27 stopni. Tak więc można uznać to wszystko za wzórzbliża argumenty do klasy premium.

Ale jeśli to, co chcesz, jest deslumbrarte dawką przestrzeniniedopasowane alucinas po podniesieniu drzwi i zobaczyćPień ma imponujący. Z 720 litrów to nie tylkonajlepsze w swojej klasie, ale po złożeniu oparciasiedzeń osiągnie maksymalną pojemność 2065 litrów.

Jeszcze bardziej zaskakujące jest to cała atmosfera w ramachSkoda Kodiaq. pragmatyczne i nowoczesne formy i wykończenia, któresmug bardzo dobrym poziomie. Są nowe wloty powietrza obokDuży ekran dotykowy. To pokazuje, i wiele, że od 2014 roku SkodaPrzyjął byłego wnętrza głowyAudi. 

Tak samo jest z jego technologii. Wykorzystuje takie sameplatforma Volkswagen Passat, i żeOznacza to, że dziedziczy wiele jego wyposażenia: LED świateł,usługi internetowe, takie jak Google Earth ... do tej pory są finezasniepublikowane w Skoda, której premierę Kodiaq pierwszy. i niewięc dziwnego, że możemy zauważyć również zachowanie krokolbrzym. 

nowy Kodiaq Jest on dostępny z trzema silnikamiBenzyna: 1.4 TSI 125 (4x2 tylko) 150 KM (dostępny4x2 lub 4x4 i obsługi transmisji lub DSG); 180 KM 2,0 TSI, któraTo jest standardowo z DSG i 4x4 trakcji.

Tymczasem bloki diesla zaczynają się od tych samych 2,0 litraTDI, ale z dwóch zakresach mocy: 150 i 190 KM. topZakres, po raz kolejny, pochodzi z wszystkiego, to znaczy, DSG i 4x4; podczasw 150 KM można wybrać ją ręcznie i DSG 4x4 lub obaTypy trakcyjne.

Miałem szansę pojechać następującą kombinację:150 KM 2.0 TDI z manualną skrzynią biegów i napędem 4x4 (plus siedemmiejsc). Moim zdaniem jest to bardzo dokładny i rozsądny wariant,ale chyba większość sprzedaży jest dla 4x2 DSG. silnikjuż jest znany z innych modeli domu. Ale pamiętamgwarantuje dobre osiągi, niezwykły impuls i wszystkie zdość konsumpcja treści, i to jest deklarując średni wydatek 5,6litrów.

W przeciwieństwie Superb, kretyn więcejmiękki pożądane, Kodiaq ma ciasno i równowagęKrzywe mniejszy. Ostatecznie przedstawia równowagębardzo osiągnięte. To nie jest typowy samochód, którego jedynym celem jestczujesz unosić niczym latający dywan, ale nieJest twardy jak skała i sprawia, że ​​żałuję, przepraszamzdecydował o niezwykle dynamicznym samochodem. Z pewnością w tym,Jest również bardzo Skoda. Jednym z najważniejszych jest to masa zawartości iże niektóre z 1,427 kg (TDI 4x4 wersja Testowałemważy: 1,789 kg).

Oczywiście, w dzisiejszych czasach nie jedzą breadstick jeśli nie jesteśNajnowsza technologia i łączność. W związku z tym Nowy SUVSkoda To jest standardowo wyposażony w system Skoda Connect, który maz połączenia online za darmo w pierwszym roku: informacjeruch, Google Earth i Street View, informacja parking,stacje benzynowe, wiadomości, pogoda ...

I nie zapomnij o bezpieczeństwo, ponieważ ma terazsystem o nazwie Połącz obchodzi (Free także pierwszy rok), którydokonuje automatycznego połączenia alarmowego w razie wypadku iTo pozwala na zdalny dostęp do pojazdu, aby sprawdzić, m.in.rzeczy, stan świateł, poziom paliwa, jeśli drzwisą one otwarte lub zamknięte lub stanowisko parkingowe.

Muszę też wspomnieć o mnóstwo rozwiązańWnętrze, aby ułatwić codzienne życie jego mieszkańców. Jak wSuperb, posiada dwa zintegrowane parasol w przednich drzwiach,na przykład, lub zagłówek (opcjonalnie), specjalnie zaprojektowanyzrobić sobie małą drzemkę.

wniosek

Kodiaq może być trochę mdłe, ale ma argumentów iSzerokie umiejętności podbić znaczną część społeczeństwa: jestprzestronne, wygodne, jest on dostępny z siedmioma siedzeniami i trakcjiwszechstronny, a poza wszystkim, że cena jest przystępna logikaczeski producent.

Nie można czekać aż do następnego roku i patrząc SUV? wejdzienaszRecommender szybko znaleźć swoją.