Audi Q5 ¿benzyna lub diesel?

¿Audi Q5 Audi Q5 benzyna czy diesel? Porównawczy a priori, jest łatwe: zarówno Q5 o pojemności dwóch litrów, 180 i 170 wysokociśnieniowym przeprowadzić turbo urządzenia są zasadniczo równe. Czy warto spędzać 1.800 euro więcej za olej napędowy? Zobaczmy.

Przy wyborze pomiędzy Audi Q5benzyna lub diesel musi byćUwaga: jeden aspekt: ​​w ostatnich latach,turbo I zostały wdrożone zbyt wolnopod maską benzyny, dla dużych samochodów zmała liczba silnik na dobrym dodatkową pomoc, która pomagapasuje do tego porównania. Teraz, Audi Q5 nadal ma wyporność2.0L, ale diesel osiąga 350 Nm momentu obrotowegoi 1,750 okrążeń benzyna, 320 Nm przy 1500rewolucje ... To jest oczywiście różnica niewarto rozmawiać. Że siła jest zauważalne przy uruchomieniu.

Audi Q5 2.0 TFSI (TurboWtrysk paliwa warstwowe; benzynowych z bezpośrednim wtryskiem turbo)sprzęgło zaczyna bez sztuczek i popycha przy 1500 obr./min, zOczekuje siła silniki turbodieselnowoczesny. Turbo benzyna Q5 nie będzie pozostawać w tyle mechanicznadiesel. Dane pokazują, podczas przyspieszania i piątySzósty bieg: techniczny remis.

Podczas przyspieszania i przesuwanie w górę,Audi Q5 benzyna Bierze kilka metrówdoprowadzić do jego rywal, Audi Q5 diesel... jestOczywiste jest, że 10 KM dodatkowej mocy i 28 kilo mniej zarabiaćkiedy zupełnie się diesel prawie 5 sekund do przodu160 kilometrów na godzinę. Nie jest to dużo, ale istnieją dane.

Jego wydajność nie pozostawia wiele miejsca do odróżnienia, aleTak Tickle znaleźć im komfort. Nie mam na myślipodwozie w Audi Q5, Jest dość twarde bezTwój kretyn staje się irytujące (wideo Audi Q5). zapłacić1,365 euro za regulowana wysokość zawieszeniaNie warto nawet dla miłośników komfortu. I to jestQ5, że podwozie nie staje się bardziej miękka, kiedy można umieścićTryb komfort amortyzacji. Silnik jest co naprawdę sprawia,różnica w miarę komfortu jest zaniepokojony.

I to, że dzisiaj i pomimo bezpośredniego wtrysku paliwa CommonSzyna i akustyczna, olej napędowy czterycylinder jeszcze bardziej skandaliczna niż maszynabenzyna. Po drugie może zacząćstealth i gładkość nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych isilnik zawsze obraca niskie wibracje i elegancję. Audi Q5 diesel, jednak sprawia, że ​​dość hałasukrok na pedał gazu, gdy jest bardzo zimno i przekazywaneWewnętrzna drgań. Nawet wAudi Q5 2.0 TDI skończyć sięprzyzwyczaić, ale po włączeniu do jazdy 2.0TFSI, gładkość silnik sprawia, że ​​serce iUszy masz beat z radości.

A jak coś wygląda konsumpcja paliwow tym pojedynku Audi Q5 benzyna lub diesel? następniePrawda jest taka, że ​​czasy, w których zapisywane dieseldwa do trzech litrów na 100 km minęły. Jeśli spojrzeć naOficjalna konsumpcja, Audi Q5 obietnice dieslaoszczędność prawie dwa litry, ale podczas naszego cyklu testowymZaletą napędowego jest zredukowana tylko do 1,4 litrów / 100 km: 7,4 vs.8,8 litra / 100 km. Tylko jeśli krok na pedał gazu do przoduszosa lub twarz codziennie do bardzo ruchugęsty, różnica w zużyciu ma dotrzeć do dwóch litrów. Jeśli pójdziesz dotło pusta szosa diesel zużywa 8,5 l / 100 kmbenzyny i 11 litrów.

Proponuję wykonać obliczenia koszty:Plus koszty paliwa musi zostać dodany dopodatki, ubezpieczenie ikonserwacja. Zgodnie z oczekiwaniami,Audi Q5 benzyna jest nieco poniżejdiesel poziomu ubezpieczenia. Jest to normalne, ponieważWersje wysokoprężne często zrobić więcej kilometrów, a zatem zwiększaStatystycznie możliwość wypadku. aleRóżnica jest dość nieznaczny, aby wziąć to pod uwagęprzy podejmowaniu decyzji, aby wybrać jeden lub drugi silnik.

Tak, o ile cena zakupu i koszty paliwazaniepokojony, tak są bardziej znaczące różnice między AudiQ5 benzyny i oleju napędowego. Pierwsze, dobrze wyposażone, wyjścia1,790 euro mniej niż olej napędowy. Ta ostatnia obejmuje prowadzenie wPoczątkowo, ponieważ kosztpaliwo Jest ona niższa. Jeśli weźmiemy pod uwagę daneZużycie testy i około 15000 km / rok, podczas zapisywania diesel355 euro rocznie. Oznacza to, że trzeba więcej niż pięć latodzyskać różnicę cenową. Jeśli podróżujesz 10000 km / rok,Następnie są one siedem i pół roku, a jeśli 25000 km / rok, a następnieże okres ten zostanie zmniejszona do trzech. Jeśli uchylenie ceny zakupu,diesel Audi Q5 ratuje od samego początku, od resztyKoszty nie są dużo droższe niż benzyny.

Kwestia odsprzedaży diesel jest dośćtrudne, gdyż w ostatnim czasie pokazują, że popyt naUżywane samochody się zmienia. Ale nadal istnieje znaczna większośćAlternatywnie, jak używany samochód, olej napędowy, nie tylko ze względu na niższy koszt,ale ponieważ wiedzą, że silniki te działają na niższeprędkość i tak często trwać jeszcze wiele lat. Oraz żeRynek zna i nagrody, z większym uznaniemtych pojazdów. należy wziąć pod uwagę przywybierać między Audi Q5 oleju napędowego lub benzyny.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: