Przetestowania nowego BMW G 310 R: Dlaczego zarówno krytykować?

Po wystrzeleniu go z Isetta, przetestowaliśmy nowy BMW G 310 R rower i krytykowane oczekiwany teraz, że to rzeczywistość, mimo jego zabawny wygląd, ich linii &# 039; wyścigi&# 039; i wiele argumentów, które mogłyby ostatecznie przekonać dostęp BMW jak można przeprowadzać za zgodą A2. ¿Improvable rzeczy? ma też, oczywiście. Powiemy wam wszystko tutaj:

BMW bardzo dzielna opuszczania tłoka (i cylindrów)kartę, aby przyciągnąć klientów w spornym kategorii A2-roadsters około 300 CC, gdzie ich więcej generalist rywalemają artylerii lekkiej wagi swoich rowerach i bardzociężki jak na jakość i wydajność swoich modeliten segment rynku. Testowaliśmy nowy BMW G 310 R, moto samopoczucie szeroko krytykowane i maszOto wszystkie jego wady (tak, tak, masz je) i minusy poprzetestować go dokładnie.  

Gdybyśmy byli pierwszymi, którzy wprowadzają ją w ruchtu, co pozwala nam zmierzyć licencję BMWIsetta pół wieku temu z silnikiem motocyklowym pojedynczego cylindrai równoważne przemieszczenie, że teraz jest rzeczywistością mamymogłem przetestować w realnych warunkach: przez miasto (Która jest jejnaturalne siedlisko) w corcunvalación dróg, autostrad iKrzywe górskie. 

Prawdą jest, że gdy w lewo na rynku Isetta, BMW przeszedłbardzo niski godzin i produkcji przedsiębiorstwa (i poprawić, btw)na podstawie licencji od włoskiego Iso podstawowe narzędzie iekonomiczny w zakupie i utrzymaniu go w miarę upływu czasu, jako buntownikaprawdziwy mistrz skok. Jednak wiele rzeczy majązmienił świat i samego BMW od połowy XX wiekua niemiecka firma, dotyczące pojazdów consolidadísimaOdwoływać się do premii dwa i cztery koła, wydawało się daleko odtrzeba wejść w świat "downsizing„Dla kwadraturynumery ... z wysokim ryzykiem dewaluacji prestiżowylogo że strategie te zawsze były dlaktoś. 

Przetestowania nowego BMW G 310 R ... przed BMW Isetta (11)

 • Test-BMW-G-310-R-AUTO-BILD

  Mamy dokładnie przetestowany najmniejszy BMW i kontrowersyjny ...

 • BMW-G-310-R-BMW Isetta

  ...po obliczu BMW Isetta 60. Zdjęcie: AUTO BILD i RF.

 • Test-BMW-G-310-R-BMW

  Nowy „trzysta” wpada do oka, z wyścigów powietrza i bardzo małym rozmiarze.

 • BMW-G-310-R-BMW Isetta

  BMW wraca do pojedynczego cylindra silnika i zamontowano już Isetta (relatywnie).

 • Test-BMW-G-310-R-BMW-podwozie silnik

  Silnik nie może pójść źle, ale musimy podjąć włącza wysokie. Podwozie prowadzi również do twisty.

 • BMW-G-310-R-ucieczka

  Dźwięk G 310 R i uczuć, które przekazuje ten wesołej mechaniczną niezwykle koniec. Tak: zbyt dużo drgań.

 • Test-BMW-G-310-R-zmiana

  Choć szkoda, że ​​zmiana nie jest gotowy do tanieć całość.

 • BMW-G-310-R-box

  Malowanie, proste, ale wystarczające. Urządzenie testowane poziom paliwa mniej wyraźne.

 • Test-BMW-G-310-R-plug-paliwowy

  Inne szczegóły improvable jakości: zamknięcie zbiornika paliwa (należy nacisnąć i przekręcić kluczyk, gdy skończysz).

 • Test-BMW-G-310-R-plug-paliwowy

  W Bybre drugi znak hamulce Brembo jeśli oni wykonywać swoją pracę dobrze. ABS, zbyt.

 • BMW-G-310-R-BMW Isetta

  Pojazdy BMW dwóch „maluchy” mają jeszcze coś wspólnego: zmonopolizować wszystkie oczy.

Że wspomniany wyzwanie i zaakceptowane przez wszystkie strony, musiuznają, że Nowe BMW G 310 R wpada do oka. jegoKonstrukcja wygląda prawdziwe R w małych opakowaniach; jestDostępne w trzech kolorach udany (White Pearl Metallic znaklejki w oficjalnych barwach BMW, Cosmic czarny, niebieskiWarstwa), a jej wymiary i prześwit (patrz tabTechniczne poniżej tego tekstu), to jest bardzo przydatne dla tych, którzychcą rower miejski i Pułapka na myszy, wąski i łatwy w prowadzeniu ...nie więcej doświadczenia i / lub budżet (choć w tym ostatnimwygląd nie jest dokładnie błyszczeć na tle konkurencji).design, nawiasem mówiąc, jest BMW sto procent. Produkcja, bezJednak w celu zmniejszenia kosztów, jest dziełem grupy azjatyckich TVS,w Indiach. I kontroli jakości, znowu, są traktowaneproducent Niemcy Monachium.

Jeśli jesteś w średnim krótkie, byś wiedział, że wysokośćSiedzenie jest tylko 785 cm. Jeśli jesteś wysoki (mierzę 1,90 m), tozaskoczony można przejść stosunkowo wygodnie na górzetak małe, można przejść niemal prosto do miasta i możnaprzyjąć nieco bardziej aerodynamiczną pozycję w każdej chwiliścisnąć wydajność.  

wiele kilometrów

Jeśli jesteś przyzwyczajony do standardów jakościowych marki,można dostrzec spadek poziomu komponentów i gotowych nicprzekręcić kluczyk i słychać silnik. Dobra, niewielewtrysk pojedynczy cylindrowy brzmi dobrze na skuterze lubnagi, chyba góry na motocyklu tego ostatniego rodzaju iadereces z kolektorami i końcówki rur wydechowych w zależności, co chceszbardziej prawdopodobne publiczność do neo-retro wyścigi i kawę. Ale to nie jestprzypadek. Więc nic dziwnego zatem, że muzyka nie jest rafinowany (sraczej brzydki), jak wibracje są zbyt wysokie dla tegotyp motocykla. Teraz to mniej wspólnego z tym logoboki.

W każdym razie, ja przyjął wyzwanie, mam zamiar grać dlaMiasto: prędkość wysyłania, niska prędkość, ja męczy mnie we wszystkich otworach ...i uznaję, że tego typu jazdy jak zwinny uzależniony. złyjest to, że spędzam kilometrów wyczyszczenie wątpliwościpierwszy dzień testów postanowiłem odłożyć do rozwiązania: rzeczywiście,zmiana nie jest konieczna, a to kończy się na tyle niepokojące, ponieważże w tego rodzaju motocykli łaski zagra zmarsze, zmniejszyć wykorzystać parę dobrze i uzyskaćwiększość z nich korzyści (w tym przypadku, jego 37 KMzasilania).

I autostrady, prędkość maksymalna jest więcej niż wystarczająco (145km / h), ale podczas przyspieszania i sekcje twarz bardziej jasne, że nie jest rzadkościąTe impreciosiones w zmiany sprawiają, że rower „wypluwa zwanej dalej”Kiedy wydaje się doskonale nastawiony (spędziłem ponadRaz w czwartym i piątym, otwierając silny gaz do uzyskania prędkościa zaliczka przed zaangażowaniem się wyższy stosunek).

Przed powrotem do garażu, nie mogę oprzeć się na drogachgóra, i muszę przyznać, że tu cała świeciznacznie więcej: dotykać sprzęgła nie jest okrągła, ale to prawdaktóry również nie jest bardzo wymagający jeśli jesteś spokojny. W zamian za tozawieszenie zgodny, hamulce (ze standardowym ABS BMW Motorrad)również zachowują się dobrze -the tyłu ma zachowanie, któreacostumbrarse- i musi mieć krótki rozstaw osi i podwozieZ pewnością to wyważony, żeby cię rozbawić.  

Test G310 R

Co do części praktycznej tego Dostęp moto,tabela, wszystkie cyfrowe, jest również proste, ale mają wszystkokonieczne jest łatwy do odczytania ... szkoda, że ​​znakiem korytzłe nawet zbiornik po brzegi. Nawiasem mówiąc, nie jest pokwitowanieże kołpak napełniający ścisnąć jedną rękąblisko, jak przekręcić kluczyk z drugiej.  

Muszę jednak przyznać, że „buts” trochę więcejUderzające: dostawa moc tego silnika nie jest do końcaLiniowa, gdy jest to po prostu to, czego szukają neofitów na dwóch kołachprzy skokach od 125 ml lub większym przesunięciem,po prostu rozpocząć bieg motocykl. 

Myślę jednak, że baza nie jest tak źle, mimo korektyWszystkie elementy muszą być dopasowane i BMW ma pracęzrobić, jeśli chcesz żyć aż do jego rywali dlacena bardzo psychologiczny (5,090 euro), Który nie jestszczególnie konkurencyjne, ale który pozwoli Ci mieć swój pierwszyBMW, piękny, praktyczny i stosunkowo śmieszne zamontować.

Najlepszym: estetyki, lekkość, wielkość, położenieJazdy dla osób wysokich, zarządzania, karnetu A2, ABS w standardzie,tylne LED położenia i hamulec.  

Najgorsze: postrzegana jakość, sprzęgło i zmiana dostawymoc, wibracje, wykończenia, czapka gaz ... 

To właśnie nasz kolega Auto Bild NiemcyPowiedzieli po pierwszym kontakcie: 

"Japońscy turyści wyciągnąć swoje telefony, niektóre emerytówSuche przystanek ... „Patrz!” i „Miałem jeden” są komentarze.Przedmiotem podziwu jest BMW Isetta, klasyczny samochódw swoim czasie był cud gospodarczy ... i kiedy parkingowe. orazKoło rower obok niego? Nie wyglądają dużo w nim, mimo że jestprawdziwa niespodzianka

BMW G 310 R Jest najmłodszym, mały i tani rowerBMW. z cena że rozpoczyna się w Hiszpanii w 4950euro, Ma ona na celu pozyskanie nowych klientów, którzy chcą uzyskać dostęp doPo raz pierwszy marka i jednocześnie poruszać się zwinnieprzez ruchu miejskim lub parkowania w dowolnym miejscu. coś jakktóry oznaczał Isetta w latach60.

Pytanie brzmi: Czy tylko 313 cc być godnymmarka premium? Za prawdę to, że uczucie przekazywane dosiedzieć i rozruchu jest podobna do tej z większych modeli R.Czujesz się komfortowo i bezpiecznie, stopy i dłonie są zaangażowane w nimdobrze ... tak długo, jak nie więcej niż 1,90 Midasa, oczywiście.

I oczywiście, jest to dalekie od bycia motorower. miećmały silnik nie oznacza automatycznie, że jest mały motocykl.Tylko mój towarzysz zostaną unieważnione z miejsca na cienkii małe tylne siedzenie na ogonie. ale ten rower nie jestTo ma być wielki podróżnik, ale zwinny pojazdmiasto.

To historia BMW.

Jest produkowany w Indiach przez niską recept BMW partnerem,wkrótce uruchomi swój własny rower na tej samej technologii. że nie robiTo musi oznaczać wadę; Rzeczywiście, Isettato również produkowane na podstawie licencji. Oryginał pochodzi z Włoch,Iso i BMW Model zbudowany z 1955 roku na podstawieR25.

Silnik otrzymano 12 HP na początku, a później 300 ml, różydo 13. „Zapisz prowadzenia Isetta, że ​​reklamaczas. Zatrzymują się na światłach powodować splash: innysamochód zbliża, każdy chce zobaczyć klasyczne zamknąćSamochód w stanie osiągnąć 80 km / h na płaskim warunkiem maszwystarczy podróży. 

nowy BMW G 310 R przewyższa zdecydowanie. z jego160 kilo mocno pociągnąć do przodu i niech samochody z powrotem naPierwsze kilka metrów, nawet gdy jego silnik „tylko” płaci 34 KM. DlaczegoJak niewielu, kiedy konkurenci jak KTM Duke 390 lubYamaha MT-03 Przybywają na 42?

„Musimy wziąć pod uwagę wszystkie”, mówi szefProdukt BMW Jörg Schüller. „Naszym celem było stworzenie pojazduświatło, a nie rower sport”. Znak nie daje figury Esprintod 0 do 100 km / h. Czy Monachium wstydzą się swoichmałe? 

Trzeba zrozumieć pojęcie. Reaguje z zwinnościnici, całość utrzymuje prostą z zimną krwią. hamulcez hamulcem ABS, jak zwykle robi wyjątkowo BMW-.Ostateczna zawieszenie jest wielkim sojusznikiem na dzień. nawetPierwsze wyjadacze będą zachwyceni tym BMW, jak łatwo jestwnieść rower. I muszę powiedzieć, że dźwięk wychodzi z jegoucieczka jest bardzo utalentowanym.

Niech małe defekty. Zakończył ożenićTen poziom cen, ale cienkie dane są cuentavueltastrudny do odczytania. I to nie jest trywialny: od 5000prędkość zaczyna wibrować w obsłudze, nawet podczas noszeniakompensacja drzewo. A wskaźnik nie pomaga marszewiele, „N”, czasami dodaje się jeszcze drugi. I tak się topisilnik łatwo. BMW trzeba dotknąć partnerówIndianie w tym zakresie ...

wielka osobowość 

Isetta miała również swoje niepowodzenia. Ale prawda jest taka, że ​​wModel, który nie opuścił nas do sesji zdjęciowej, właścicielTo przywrócił prawie wszystkie rury grzewcze, oknai do silnika. Kopię 1960 roku w idealnym stanie. w górę1962, było 161.000 sztuk, a to był dobry impuls dlaPrzeżycie marki. Dzisiaj znowu BMW stanowi wzórdostęp do miasta. ¿Photographed turyści japońscy takżeten rower w ciągu 60 lat?

Syntezę pierwszej próbie BMW G +310 R Synteza

Mała BMW ma wystarczająco dużo talentu markępodkreślają w segmencie dostępu: dobrą koncepcję podwoziaZrównoważony, doskonałe hamulce ... i można jechać do Hiszpanii karnet A2. Ale Niemcy powinny poprawić zmianę,tak, że cena może być uznane za prawdziwie konkurencyjny",

Tekst: Joachim Staat. 


Понравилась статья? Поделись с друзьями: