Ubezpieczenia Odszkodowania Konsorcjum: Co należy wiedzieć

Wypadek tunel M30

Na pewno słyszałeś o Ubezpieczeniowego Kompensacji Consortium. Ale, wiesz co to robi? I, co ważniejsze, w jakich przypadkach należy go używać i jak?

Na szczęście, w Hiszpanii, trzęsienia ziemi są nieliczne i łagodne, huragany złapał nas za daleko, chociaż każdego roku żyją zwykle jeden lub dwa zimne krople, większość wezwań o pomoc Ubezpieczenia Odszkodowania Consortium (Odnoszące się do branży motoryzacyjnej jest zaniepokojony) są wypadki z pojazdów poruszających się bez odpowiednio ubezpieczony.

Może dlatego, że są jeszcze ci, którzy nie wiedzą o swoim istnieniu, choć więcej kierowców, którzy słyszeli o nim, ale mają niewielkie pojęcie o tym, jak można pomóc, a przede wszystkim, w jaki sposób poprosić o ich udziale w razie potrzeby.

Jaki jest Konsorcjum odszkodowania ubezpieczeniowego?

Ubezpieczeniowy Kompensacja Consortium (CCS) jest agencją w ramach Ministerstwa Gospodarki i Finansów przez Dyrekcję Generalną Ubezpieczeń na pokrycie strat powstałych w różnych okolicznościach, że ubezpieczenie samochodu nie daje nam zasięg. Zasadniczo istnieją dwa przypadki:

 1. Szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi. Mówimy o samochodach, które zostały uszkodzone w wyniku powodzi, trzęsienia ziemi, tsunami, wybuchy wulkanów, nietypowej cyklonu burzy i spadających ciał gwiezdnych i meteorytów.
 2. Incydenty w której nie może być żadnej odpowiedzi strona przeciwna, zwykle dlatego, że pojazd nie jest zaangażowany prawidłowo zabezpieczone, ponieważ podjął lot i nie sposób zlokalizować lub że jest skradziony samochód. Działa również jako ubezpieczyciel zmarłego jest w upadłości lub likwidacji prowadzonego procesu i nie może dbać o odszkodowanie.
 3. Szkoda została spowodowana przez akty przemocy takich jak terroryzm, buntu, bunt, a nawet popularnego tumultu. 
Porsche 944 powódź

Ważne jest, aby wyjaśnić, że ubezpieczenie obejmuje Kompensacja Konsorcjum automatycznie, bez podpisywania żadnej polityki z nim, ale tak długo, jak straty występujące w Hiszpanii lub cierpią osób zamieszkałych na terytorium Hiszpanii.

Jak złożyć reklamację?

Kompensacja Konsorcjum akceptuje żądania na różne sposoby:

 • Pisanie. Ubezpieczyciel usługi otrzymuje skargi pod następującym adresem: Paseo de la Castellana, 32. 7th Floor. 28046. Madryt.
  Usługa ta będzie rozwiązać skarg i wniosków w terminie maksymalnie dwóch miesięcy od jego złożenia. Teraz, jeśli nie jesteś zadowolony z odpowiedzi lub po terminie nie otrzymał żadnej odpowiedzi, może złożyć drugi wniosek lub skargę. Następnie należy przejść do roszczeń Służby Dirección General de Seguros, która znajduje się pod numerem 44 Paseo de la Castellana.
 • Internet. Aby złożyć reklamację w Internecie niezbędne jest posiadanie numeru rekordu osobowych przekazanych przez Konsorcjum Ubezpieczeń Wynagrodzeń, w wyniku decyzji tego organu, a także szeregu NIF / CIF ważnego jako zainteresowana strona w tym przypadku. 
  Jeśli masz go, trzeba tylko wprowadzić dane na ten link.
Toyota Supra

Jeśli odwołać się do konsorcjum, ponieważ inny pojazd nie jest ubezpieczony, kroki są następujące:

 • Po pierwsze, przez CCS będzie się musiał starać się o certyfikat FIVA (Plik ubezpieczonych pojazdów), aby sprawdzić, czy rzeczywiście, do dnia wypadku, pojazd nie był ubezpieczony.
 • Wtedy trzeba zgłosić szkodę, rozróżniając uszkodzenia mienia i uszkodzenie ciała, za pomocą arkuszy komunikacyjnych dostępne są na ten link.
 • W obu przypadkach musisz następujące dokumenty:
  - dokumentacja identyfikacja stron poszkodowanych i beneficjentem odszkodowania, jeśli nie pasuje.
  - zatłoczone podniesiony przez siły bezpieczeństwa i lub, gdzie stosowne, przyjaznej części raportu wypadkowego.
  - Dokumentacja bankowego (IBAN) z uszkodzonego / odbiorcy.
 • Ponadto ...
  - Roszczenie o zniszczenie mienia, budżet będzie musiał dodać koszt naprawy pojazdu lub, w stosownych przypadkach, rachunek za ich naprawę.
  - Roszczenie o zranienia, medyczno-szpitalne dołączonych części high / low, medycyny sądowej lub raportów medycznych Centrum Pomocy raportów i sprawozdań rehabilitacyjnych w stosownych przypadkach. W przypadku śmierci, beneficjent zostanie poproszony świadectwo woli ofiary, woli lub braku deklaracji spadkobierców.

Понравилась статья? Поделись с друзьями: