Plan MOVEA 2017: wyprzedane w ciągu zaledwie 24 godzin!

Jest to plan MOVEA 2017

Pomoc publiczna na zakup samochodów elektrycznych trwał westchnienie; teraz tylko nadzieję, że niektóre z wniosków nie mogą brać swój udział.

Zmiana uchwyt w mniej niż 48 godziny. Jeśli wczoraj wybraliśmy fakt, że plan pomocy na zakup oszczędnych samochodów zaczął biec; dzisiaj powiesić plakat MOVEA 2017 Plan wyczerpany.

To był ostatni 24 czerwca, gdy rząd ogłosił, że dał zielone światło do Program pomocy na nabycie pojazdów elektrycznych, ogniw paliwowych, LPG ... Ale to była aktywacja ficiticia ponieważ kupcy musieli czekać na internecie, który jest odpowiedzialny za zapisywanie danych samochodów elektrycznych, które kwalifikują się do korzystania z pomocy działało, coś, co nie miało miejsca, dopóki Czwartek, 03 sierpnia.

Dealerów opóźnionej aktywacji zarządzanie web Movea konwertowane rejestracja sprzedawanych w wyścigu na odległość samochodów zakończyła znacznie szybciej niż się spodziewano: w mniej niż 24 godzin, Tragsa (spółka odpowiedzialna za zarządzanie rejestracji internetowej) informuje, pieniędzy zabrakło.

Co dzieje się teraz? Dla iż kupcy mogą kontynuować wpisując pojazdy ale wejdzie tymczasową listę rezerwową i będzie otrzymywać pieniądze tylko wtedy, gdy zarejestrować unieważnienia małżeństwa, ponieważ którykolwiek z wcześniej zarejestrowanych modeli nie spełniają wymagań.

Co jest MOVEA plan?

Plan Movea to pakiet zniżek, które odnoszą się do zakupu elektrycznego, hybrydy plug-in hybrid samochodów, wodoru, gazu ziemnego ... i powinien być aktywny od 1 stycznia, ale do tej pory, który kupił wtyczka musiał zadowolić się rabatów, które czynią producentów.

Zgodnie z ogłoszeniem dokonanym przez rząd, nowy plan Movea dysponuje budżetem w wysokości 14,260,000 (Mniej niż w poprzednich latach, gdy kwota do podziału było 16 mln euro) i potrwa do 15 października lub do wyczerpania budżetu. 

Więc jest plan MOVEA 2017: 500 + 1000 euro zniżki dla samochodów osobowych

Movea Movea 2017 lub Plan 2 dysponuje budżetem w wysokości 14,26 mln euro dzielony pomiędzy każdego, kto kupuje sprawny pojazd. Ilość odliczyć pojazdu utrzymaniu i zakresy od 500 euro do odliczenia dla samochodów osobowych do 18.000 euro na zakup autobusów i ciężarówek ade.

W międzyczasie są autobusy i ciężarówki za pomocą ustawione są na 5000 euro i motocykli będą mieli zniżkę w wysokości między 1200 a 1500 euro.

 

Czy w związku z tym na zewnątrz pojazdów spalinowych system pomocy (zasilany olejem napędowym lub benzyną), co było to, że podczas gdy w życie on nagrodzony Plan PIVE.

W przypadku samochodów osobowych, to 500 euro pomocy oferowane przez rząd, zakłady, które chciałyby przyłączyć się do planu Movea 2017 będą musiały zaoferować swoim klientom dodatkową zniżkę w wysokości 1000 euro i czy jest to samochód elektryczny d Eun musi dostarczyć kupującemu instalacji punktu ładowania.

Mówiąc o tym. wynosi do instalacji punktów ładowania 40% będzie dla tych, którzy idą w miejscach publicznych, z maksymalnie 1000 euro dla konwencjonalnych stacji ładowania 2.000 euro dla tych pół-szybkim recaraga i 15.000 euro dla szybkiego ładowania.

Jakie pojazdy mogą otrzymać pomoc?

Na co możemy sobie wyobrazić ma zmian w samochodach, które mają rabaty, wykaz że pozostaje to, czy obejmuje:

- (Wtyk elektryczny czysta i hybrydowe) pojazdów elektrycznych

- skroplony gaz (LPG / Autogaz)

- sprężony gaz ziemny (CNG) i skroplony (LNG)

- rowery elektryczne

- pedałowanie rower wspomagany przez silnik elektryczny.

ładunki punktu instalacji pomoc, zostanie także jedną z głównych przeszkód w realizacji mobilności elektrycznej w naszym kraju.

Niektóre nowe funkcje na 2017 Plan Movea

Oprócz zmniejszenia kwoty, nowy plan Movea przynosi pewne zmiany z poprzednich edycji:

- Eliminuje reżim minimis To nakłada pułap operacji do spółki; ale teraz Niedopuszczalne jest, aby dodać wsparcie Movea inne dotacje regionalne lub lokalne, pomoc, chyba że są one instalacji punktów ładowania.

- daje Maksymalny okres 10 dni w celu udokumentowania rezerwacji pojazdu; poprzedni plan wydać do 150 dni w lewo.

- Teraz mogą uzyskać dostęp do pomocy Pojazdy elektryczne do dziewięciu miesięcy życia od pierwszej rejestracji, zamiast sześciu ubiegłego roku. Odnosi się do pojazdów należących do ASO, POS, producenta lub importera, który nabył nowy

- To wciela przyznanie 1000 euro za publicznych punktów doładowania, od 7 do 15 kW mocy, które są dodawane do dotacji dla szybkiego załadunku i semi-rapid

To wzywa do Plan PIVE 2017

Podczas prezentacji bilansu sprzedaży komercyjnych w 2016 roku, prezes Hyundai Hiszpanii, Polo Satrústegui, ustąpiła, co myślą wszystkich producentów, które sprzedają samochody w naszym kraju jest to konieczne PIVE 9 lub podobny plan.

Daleko od powołując się na dane pokazujące, jak rządowe programy pomocy na zakup stanowią ważny impuls ekonomiczny dla sektora, Satrústegui twierdził jego roszczenie oparte na podeszły wiek floty hiszpańskiej (więcej d ela pół samochody w obiegu zostały spełnione 10 lat) i prowadzi to do podwójne zagrożenie:

- dla bezpieczeństwo. "Stary samochód ma dwa i pół razy bardziej narażeni na wypadek niż nowy"On przypomniał prezes Hyundai Hiszpanii.

- dla środowisko. "Chcemy walczyć emisji i nie uważamy, że obecny model zgodnie z zasadami Euro6 emituje 90% mniej niż w jakimkolwiek samochodzie 10 lat temu"Mówi Satrústegui.

Dla reżysera Hyundaia w Hiszpanii, rozpoczyna nową edycję planu PIVE (byłoby PIVE 9) nie powinny być sprzeczne z programem pomocy na zakup oszczędnych samochodów (planu MOVEA które powinny wejść w życie w styczniu ): "pomocy są również konieczne, jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż samochodów z alternatywnymi technologiami, takimi jak hybrydowych i elektrycznych. Choć nie było Movea Plan, mają uzasadniony sprzedawane najszybciej jak to się skończy, spadły",

Będzie tam lub tam będzie PIVE PLAN 2017?

Mimo, że nie może dać odpowiedź kategoryczne, bierność rządu dala perspektywę PIVE perspektywie krótko- lub średnioterminowej. Prawie wyczerpały PIVE 8, ówczesny minister przemysłu, Juan Manuel Soria powiedział więcej niż 170 milionów euro obdarowanie będzie ostatnim i że od tego czasu wysiłki zarządzania będzie koncentrować się na zachęcaniu do zakupu bardziej wydajnych samochodów, hybrydy i czytać elektrycznym.

Siłą producentów i sprzedawców dokonał PIVE 8 zostaje wydłużona od pierwszego terminu w lipcu 2016 roku, pod koniec tego roku. Ale widocznie nie poza zasięgiem.

Zabraknie PIVE 8 Plan, oto przypomnienie zniżki coraz

Od Autobild.es my skontaktowaliśmy Anfac. Hiszpańskie stowarzyszenie producentów samochodów osobowych i ciężarowych jest najbardziej aktywny w walce o nowy plan pomocy na zakup nowych samochodów.

wierzą, że nowy plan jest konieczne PIVE i nie tylko na sprzedaży, ale nie spadają "konieczność złomowania floty hiszpańskiej oraz promowanie zrównoważonej mobilności"Mówią.

Ponieważ jego departament komunikacji powiedzieli nam, że skorzystać z każdym spotkaniu lub oficjalnym spotkaniu poprosić o PIVE Plan 9 lub, jeżeli to niemożliwe, plan dotacji, które pokrywają większą liczbę samochodów. Do tej pory nie zostały one odebrane.

Osiem PIVE plany z bardzo dobrymi wynikami

Na początku 2016 roku, producenci i sprzedawcy złożyli oświadczenia i obliczyli, że dzięki Zaplanuj PIVE około 20.000 więcej samochody są sprzedawane. 

Liczba ta jest wysoka, ale znacznie niższy niż ten osiągnięty w poprzednich edycjach (fagot dlatego teoretycznie PIVE 8 będzie trwać tylko siedem miesięcy i 12 jak wyżej):

- w 2013 roku 77.572 sprzedanych egzemplarzy dzięki większej PIVE

- W 2014 roku 88,990 jednostek

- w 2015 roku 50,815 jednostek dzięki PIVE 7


Понравилась статья? Поделись с друзьями: