Różnice między hybrydowym i plug-in samochód hybrydowy

Różnice między hybrydowym i plug-in samochód hybrydowy

Wiesz jakie różnice między plug-in hybrid i hybrydowym samochodzie? Z grubsza dwa rodzaje układów napędowych są bardzo podobne, główna różnica polega na zdolności energii baterii i moc ich silników elektrycznych, która określa zarówno ich autonomię i szybkość w trybie elektrycznym, jak procedura ładowania. W tym artykule powiemy wam wszystko, co trzeba wiedzieć.

Zainteresowane: Pięć samochodówhybrydowy przyjście w roku 2017

Wiesz co różnice międzyhybryd i plug-in hybrid samochodu? W tym artykuleWyjaśnimy wszystko, co wiedzieć, aby zrozumieć, jak one działająTe dwa systemy napędowe i dobrze zrozumieć, cocechy obu. I to jest ważne, ponieważwykazysprzedaży pokazują, że ta klasa samochodu kiedykolwiekSą one najbardziej popularne. I tendencja ta nie ulegnie zmianie, zTo fakt, że oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat ich rejestracjiznacząco wzrastać w wyniku hartowaniaregulaminemisję zanieczyszczeń.

Ponieważ poprzez surowszych ograniczeńsilniki emisjidiesel (które są ci, którzy zmonopolizować większość sprzedażyDzisiaj) za każdym razem będzie to bardziej trudne do spełnienialegalność i spowodujektóra jest znacznie bardziej kosztowne, zwłaszcza w celu skompensowaniawysokie koszty opracowania technologii wymaganych dozmniejszenie zanieczyszczenia. Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest ważnawiedzieć co hybrydy i hybrydy różniąwtykowy, bo prędzej, niż można sobie wyobrazić może skończyćplanteándote zakupem jednego z tych pojazdów.

VIDEO: Patrząc hybrydowy używany samochód? Spójrz na to ...

zarówno samochody hybrydowe jakwtyczka hybrydowy Są to pojazdy, które mająsilnikspalinowy (które może stanowić olej napędowy lub benzyna, chociażTe ostatnie są najczęstszą) i jeden lub więcej silnikówelektryczna, oraz odpowiedniej paszy baterii.Że to ogólna definicja, ale gdy będziemy kopać trochęwięcej kiedy różnice zaczynają się pojawiać.

w sposób pojazd hybrydowy konwencjonalnawykonywania pracy przez większość czasu jest silnikElement spalania, a czasami w zależności od ładunku bateriimogą być obsługiwane przez napęd elektryczny. Jak silnikbardziej wydajna energia elektryczna gadania i wykorzystującstraty energii podczas zmniejszania prędkości, aby naładować baterię, sąpojazdy, które są w stanie osiągnąć znaczne oszczędności wKoszty paliwa w porównaniu do tradycyjnej turystyki,szczególnie w obszarach miejskich. Przy dużych prędkościach oszczędnościZnika, między innymi dlatego, że ich baterie nie sąwystarczająco duże, aby zapewnić wsparcie dladłuższy czas.

Prius vs Hyundai Ioniq (11)

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

 • Prius

  Hyundai Ioniq

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Hyundai bagażnik Ioniq

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Ponieważ jazda Hyundai Ioniq

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Hyundai Motor Ioniq

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Toyota Prius

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Widok z boku z Toyota Prius

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Toyota Prius bagażnik

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Od jazdy Prius

 • Toyota Prius vs Hyundai Ioniq

  Silnik Toyota Prius

Niektóre mieszańce, takie jak Toyota,Są one w stanie działać w 100% elektrycznym trybie dla nielicznychkilometrów. Ale to powinno być szereg warunków,takie jak bateria jest wystarczająco naładowana, a nieżądamy wiele możliwości przyspieszenia lub nie chcąprzekroczy dopuszczalną prędkość, do której może pracować wTryb elektryczny. Ponieważ w przeciwieństwie do hybryd plug-in,w normalnym pojeździe hybrydowym nie można naładować bateriępodłączenia do sieci, zawsze będzie zależeć ododzyskiwania energii podczas hamowania lub samego silnikaspalania (które podłączone do zasilania, sprawia, że ​​nie działa jakogeneratorem do wytwarzania energii).

wtyczki pojazdu hybrydowego lubPHEV (Dla 'Plug-in Hybrid Electric Vehicle') są nieoznaczone zHybrydowe samochodynastępujące aspekty. Na początek, mają więcej silników elektrycznychsilny, więc te nie tylko zapewniają większą pojemnośćPrzyspieszenie jest również pozwalają im osiągnąć prędkość bardzowyższa. Do tego należy dodać fakt, że jest właścicielem bateriao większej pojemności, więc mogą podróżować wiele więcejkilometrów w trybie elektrycznym i nieskażone. Ale oczywiście, ponieważ są oneWiększe zasilacze, to nie jest już możliweobciążenie tylko przy użyciu silnika spalinowego lub energięodzyskiwana podczas hamowania (można to zrobić, ale nie jest to najbardziejwydajne), więc konieczne jest, aby połączyć się z siecią.

Mitsubishi Outlander PHEV 2017 (9)

 • Mitsubishi Outlander PHEV 2017

  Na zewnątrz zmiany są czysto kosmetyczne

 • Mitsubishi Outlander PHEV 2017

  Mitsubishi Outlander oferuje obecnie przycisku, aby zarządzać trybie elektrycznym

 • Mitsubishi Outlander 2016
 • 2016 Mitsubishi Outlander fotele
 • Mitsubishi Outlander 2016 profil
 • Mitsubishi Outlander 2016 dashboard
 • Mitsubishi Outlander tylne trzech kwartałach 2016
 • Mitsubishi Outlander 2016 przedni
 • Mitsubishi Outlander 2016 szpencer

Jednym z aspektów, które muszą być brane pod uwagę, jeżeliPatrzysz na jaki samochód kupić i wątpliwości pomiędzy hybrydowego lubwtyczki hybrydowych jest odniesienie do zużycie paliwa.Jak wyjaśniono powyżej, tradycyjne hybrydy nietrzeba zewnętrznych źródeł naładować swoje baterie, więchomologowane dane o zużyciu podane przez producenta jest bardziej precyzyjne. wjeden plug-in, jednak liczba wydatków rządowych (coZwykle zwykle bardzo uderzające, takie jak 1,7 l / 100zapowiada Mitsubishi OutlanderPHEV) nie bierze pod uwagę, że wcześniej Ci energięwłożona do akumulatora.

Pozwólcie mi wyjaśnić. Aby osiągnąć ten średnio tak niskie (iMitsubishi nie tylko powiedzieć, że z jakiegokolwiek innego hybrydaWtyczka: BMW 330e, Volkswagen Golf GTE, Volvo XC90 T8 Twin Engine ...)Musisz mieć naładowane baterie do 100%. A ponieważAutonomia w trybie elektrycznym jest ograniczona i nie są w stanieŁadowanie odzyskania całkowicie bez pomocy ze źródeł zewnętrznych,fakt, że Byłoby ważne tylko dla pierwszych 100 kilometrówWycieczki. Od tego momentu każdy, bez wyjątku,zwiększyć ich spożycie znacznie.

Pięć najlepszych samochodów hybrydowych (5)

 • BMW 330e IPerformance

  BMW 330e IPerformance jest zakład BMW w segmencie średniej hybrydowy sedan. Ma 184 KM.

 • Hyundai Ioniq

  Hyundai Ioniq jest rywal że Koreańczycy przygotowali dla Toyota Prius. Ioniq ma zwinny zachowanie.

 • Kia Niro

  Kolejny koreański samochód hybrydowy, który jest bardzo udany. Kia Niro wyróżnia się na tle konkurencji z ich wyglądu „zwrotnicy”.

 • Toyota Prius

  Toyota Prius nie mogło zabraknąć na tej liście. Jest kompaktowy samochód hybrydowy wymyślił ten segment pojazdów przyjaznych dla środowiska.

 • Volvo XC90 T8 Twin Engine

  Volvo XC90 T8 Twin Engine to samochód hybrydowy w formacie SUV z łącznej mocy 407 KM. Brutalny!

Jaki jest sens wtedy samochódwtyczka hybrydowy? Za dużo, ponieważ większośćKierowcy rzadko porusza się ponad 100 km w ruchugazety, więc mają szansę na noc lubw chwili gdy pojazd jest nieruchomy ładowaniabateria. W takiej sytuacji są prawie tak skuteczne jak normalnych samochodach elektrycznych, jakbycodziennie przykład podróżować około 40 km z BMW 530E IPerformance lubAudi Q7 3.0 TDI e-tron możeukończyć kurs, nie wydając ani kropli paliwa. iweekend, jeśli chcesz, aby podróż do plaży,Można to zrobić bez problemów, bo gdy ładunek jest wyczerpany iW przeciwieństwie do czystego Electric, masz do dyspozycji silnik,spalania, który pozwoli Ci kontynuować marsz, będąc mniejskuteczny bez konieczności zatrzymywania się.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: