Co to jest i jak działa podwójnego sprzęgła motocykli

Co to jest i jak działa podwójnego sprzęgła motocykli

Ręczne i automatyczne skrzynie biegów dla skuterów, do niedawna było wiele więcej opcji w świecie motocyklowych ... Ale w końcu przybył zmiany dwusprzęgłową. Co to jest? Jak to działa?

systemy podwójne sprzęgło Są one wysoko rozwinięte wŚwiat motoryzacji ale miały lat, aby osiągnąćmotocykle typowych czynników: masy ciała, przestrzeni icena.

proca Poszliśmy trochę szalony kilka lat temu, kiedyPrzedstawił DCT (Cluth Podwójny Transmission) Systempodwójnego sprzęgła, automatyczna skrzynia biegów, która działaRównież w trybie sekwencyjnym i jej mechanizm jest jak pudełkozrobotyzowany manualna skrzynia biegów z trochę więcej komplikacji. Jak wRezultatem jest samochód szybciej i skuteczna zmiana jednegoinstrukcja.

DCT Honda Jest bardzo podobny do manualną skrzynią biegów, maSześć prędkości i zmiany są umieszczone w dwóch osiachjeden dla parzystych biegów, a drugi za dziwne. Każda oś masprzęgła tak, że przejście pomiędzy marcu, a inny jestznacznie szybciej.

Dobra, teraz załóżmy, że krążyć w trzecim sprzęgłembiegi nieparzyste, że jest wybrana prędkość (jestrozłączenia) i parzystych biegów jest wybranaDrugi i czwarty w zależności od prędkości i przyspieszenia.Jeśli jest to logiczne, że będziemy poruszać się na wyższy bieg, ponieważDajemy gazu i ruszamy w górę okrążeń, preselekcjiPo czwarte, jeśli zamiast tego są cięcia gazowego i obniżającLiczba obrotów wstępnie wybiera drugi. Więc to jest skróconaczas, gdy dźwignia zmiany biegów jest wykonywana. Ponadto,mieć dwa sprzęgła, podczas gdy jeden zaczyna się zaangażowaćinny jest rozłączenie aby zapobiec utracie naporu chwilędokonać zmiany. Oznacza to, że jeśli zmieni się na wyższy bieg jestProdukuje zmiany ale tylko widoczne w obrotachSilnik utrzymuje ciągnąc rower bez cięcia pojawiają się wmanualna skrzynia biegów, aby złapać i zwolnić sprzęgło.

[B: https: //youtu.be/N35c9ksEKUo]

DCT ma automatyczną pracę zmienić, ale takżeMogą ręcznie dokonać zmian (bez sprzęgła, taksekwencyjny) i wniosek jest jasny: Szybciej do zmiansię (prawie natychmiast), poprawa wydajności i łatwościjazdy.

Nowa Honda Africa Twin CRF1000L (7)

 • Pod koniec 2015 roku, Honda będzie sprzedawać New Africa Twin

  Nowa Honda Africa Twin został oczekiwano, ale chodzi na koniec roku

 • Zmiana DCT będzie dostępna jako opcja w nowej Africa Twin

  Między innymi, nowe Twin Afrinca mogą mieć zmiany DCT

 • Afryka -TWIN

  New Africa Twin w akcji

 • african-twin engine-

  1000cc silnik równoległy Twin

 • twin-szlak-Afryka

  Prawdziwy szlak, również APRA użytku terenowego

 • szlak-Afryka-twin-czerwony

  Africa Twin 2015 czerwony

 • African-szlak-twin-biały

  Africa Twin 2015 w kolorze białym

Złote Skrzydło marka ma kilka modeli na rynkuz tego rodzaju zmiany (np NM4 Vultus) i widać z wyniku,Wydaje się być rozszerzona, na przykład, z nowym Africa Twin2016. Aby sprawdzić, czy więcej marki ożywają z tym tempieponieważ jest to bardzo pomocne dla wielu kierowców.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: