Porsche Seat 984: Co to za Porsche system?

W latach 80., Seat reklamowane znudzenia współpracę z Porsche, który został zlecony do opracowania silników dla Ibizy, Ronda i Malaga. Ten projekt nie zmaterializować jest jednym z najlepiej strzeżonych tajemnic hiszpańskiej firmy i może zmienić swoją historię. To Porsche Seat 984.

Są rzeczy, że zgoda gdy rereading historięale co nie jest dozwolone jest ćwiczeniem w fikcji, żeI zwykle tuż za co, jeśli ... Jednakkiedy pojawiają się nowe, nieprawdopodobne testy, zwykle odbywakonieczne przepisać jakąś inną linię. Jest to przypadekdotychczas tajny projekt Seat Porsche 984.

W hangarze w Stuttgarcie, między kolekcją relikwiiPorsche utrzymuje się na tradycji i jejdzień postanowił nie pokazywać swój spektakularny muzeum, jest prototypemmoże to być cały rozdział w historii Seat.

Seat Porsche 984

Porsche 984. Znak Stuttgarttak nazwał projekt, po jego zwykłej scalonej1984 będzie rokiem jego powstania.

Mało kto pamięta Martorell słyszałprojekt, który pracuje z markąNiemcy, na 80. Ani nic nie brzmiało jak historia,To była niespodzianka, że ​​zastępca dyrektora tradycjiPorsche, Dieter Landenberger, prawie jak pożegnaliśmypo zwiedzeniu legowiska firmie kilka miesięcy temu,Rzucił: „Ach, to dobrze przed wyjazdem, może chcesz coś wiedziećwięcej o tym prototypie: the Porsche Junior. byliśmyrozwija siedzenie w latach 80. ...”.

Bomba atomowa

Złośliwy uśmiech, który zwrócił twarz w tym momencieOn jest oznaczający, że było więcej niż świadomość, że byłem wypuszczającbomba atomowa. Byłem skamieniały, ale najgorsze jest już tylkoMiałem dość czasu, aby kilka szybkich zdjęć przedskedaddle na lotnisko. Na szczęście, oprócz utrzymywaniaz wyśmienitą opiekę wszystkie ślady swojej firmy,Porsche Dokumenty powiernika.

W ciągu kilku dni, Helene Schmidt, Muzeum Porsche, uczynił mnieuzyskać pełną dokumentację projektu siedzenie Porsche984, stał się Porsche Junior po opuszczeniusiedzenie Pomysł ponad 1985. Wartość tego dokumentuJest tak wielka, jak tego samego prototypu. wynikiwe współpracy mechanicznej system Porsche Ronda iMalaga, pierwsze modele Fiat Seat niezależny od, aleużywali wiele włoskich składników były bardzoopłacalne i obdarzony siedzenie profil inatychmiastowe wiarygodność. W tym czasie, Porsche isiedzenie Nie może być dwóch różnych firm.

Seat Porsche 984

Korzyści wyprzedziliśmytych z większości swoich rywali dzięki swojej konstrukcji jest bardzoAerodynamiczny.

W Martorell, szukając nowego partnera przemysłowego -W prasymałżeństwa czasu nazywano relację mieli zFiat- aby zapewnić przyszłość, aż do grudnia 1985Volkswagen ogłosił, że będzie. Tymczasem Porsche nie przekroczyć jegonajlepiej, ale w Stuttgarcie one wrzało własnych planów iinnych firm, które kończą dekadę po tymświecie najbardziej opłacalne marki.

nie może być

kiedy siedzenie Poprosiłem ich, aby pracować w sportowym dwumiejscowegokorzystając z maksymalnej możliwej liczby części własnych, niestandardowychI nie może być bardziej skomplikowane. Był sierpień 1984 r tylko Seatdostępny ciało Giugiaro, który został stworzony dla Ibiza Isilniki wtryskowe i rozwój Porsche, aledoświadczenie w tylnej lub integralnych trakcji i inneciekawostki była zerowa.

Nie było pieniędzy, by podjąć taki projekt -the inwestycji wyniósł około120 mln marek, około 250 milionów euroMartorell, więc zdecydowano się rozpocząć prace nad czymś innymprosta: Ibiza Cabrio, który zlecił coachbuilder amerykańskiSzyberdach firmy, projekt, który przyszedł do skutku albo, aleprzynajmniej zostawił cenny prototypowy okręt-muzeumSeat.

Porsche Junior wnętrz

Wnętrze Porsche JuniorPięć zegarki z typowym pudełku kontroluje Porsche.Wszystkie tworzywa sztuczne przerażające kolor bordowy, ale nadal latach nieobecnościŚwiatła deski rozdzielcze oferowane przez hiszpańską markępotem.

I prawdopodobnie nawet pomimo wentylatory, decyzjibyły podejmowane następnie zapewnić przetrwanie markiHiszpański. Niemcy następnie rozwinięta Porsche Seat984 kilka miesięcy, ale nie aż dotarł do Boxster, prawie dziesięć latwówczas sytuacja gospodarcza dozwolone Porscheryzykownych zakładów.

To było jak Porsche Junior Skończył w szufladzie,chociaż może kiedyś zdecydują się go uratować, przynajmniej wduch, bo teraz, że ma zamiar uruchomić Cajun, któryJest to mały Cayenne, idea „młodej Boxster” nie wydaje się więcnaciągane.

Ważnymi punktami dokumentacji z 984

kiedy siedzenie porzucił pomysł uczynienia z pojazdupoczęty Porsche, znak niemiecki poszedł chwilęrozwój. Chodziło o to, aby produkować mniej niż 150 sportowychCV, ale bardzo lekki kg- -820 i usprawnione, napęd na tylne koła iże może sprzedać za około 35.000 klatek dookoła68.000 euro dzisiaj.

  • Początkowo była to współpraca z siedzenia dlastosując 1,5 litrowy silnik produkowanych przez Porsche (numer970/11 odniesienia). Wykorzystanie jak największej liczby sztukSiedzisko powinno umożliwić mały, niedrogi sport.
  • On opracowany z pracy rozpoczętej dla siedzeniejunior (Numer referencyjny 970/30) oraz „Koncepcja” został stworzonySeat Porsche 984. Obejmuje on prototyp propozycjewykonane dotychczas i specyfikacje.
  • Możliwość wyposażenia pojazdu z napędem na wszystkie koładokumentuje wysoki poziom techniczny, który odsysa się i jest wymaganedo późniejszego wykorzystania w świecie konkursówsilnik.
  • Ostateczna wersja Kodeksu 984 badanoporównanie w tunelu aerodynamicznym.
  • Opracowanie zostało zawieszone w październiku 1987 roku, a prototypOn złomowany.

Gdzie jest plik Porsche?

Porsche On „ukryte” przez dziesięciolecia wiele z jegoObszerny zbiór, który gęstnieje w tempie dziesięciu modeli każdegolat. Jak wszystko nie pasuje swoje spektakularne, ale stosunkowomałe muzeum w Stuttgarcie, postanowił przenieść swój repertuarHistoryczne modele do olbrzymim hangarze znajduje się 3 km od jegohistorycznej siedziby. Mimo, że zostali poproszeni o nie ujawniają swoją lokalizacjędokładna, tak możemy iść do przodu, że nie pojawiłySeat prototyp Porsche 984, reliktem 100% Porschemógł zawsze zmienić Seat DNA. W archiwum muzeumZachować dokumentację.

Jakie były Seat system Porsche?

W latach 80., siedzenie On reklamowane znudzeniawspółpraca z Porsche, on zlecono zaprojektowaniesilniki na Ibizie Ronda i Malaga, że ​​nie mógł już korzystaćlicencji Fiata. Mimo że zamówienie zostało przyniósł je,ponieważ były one w stanie jeździć z narzędziami, które były wMartorell, sumienny Niemcy obdarzone te mechanikielektroniczny wtrysk.

Porsche system foteli

Umowa dała wiarygodność projektu, a następnieSeat wznowiona. Poza hasłem na gali silników była„Pasja technologii we współpracy z najlepszymiSpecjaliści zharmonizowanie wymogów gospodarki i projektowania,z najpiękniejszych linii”, powiedział jeden z reklam.

Ekspresowy wywiad

3 pytania do ...

Vincente Aguilera

Vincente Aguilera DyrektorSeat Product Engineering w 1974-2000.

Skąd pomysł dokonywania Seat sportowy zPorsche?

W 1981 roku celem byłoumiędzynarodowienie siedziska. Produkty zostały opracowane bardziej lub mniej„Własnością”, z wielką pomocą Giugiaro i Porsche. W 1984 rokuOn uruchomił Ibizę z silnikiem system Porsche, który został jużwniesione Ronda i Malaga. To był pierwszy prawdziwy produktSiedzisko i transparent obrazu. Więc było dość Seatsłaby jako producent i eksportować nasz dyrektor, JuanJose Diaz Ruiz, prowadził wielką aktywność znalezienia ikonyby poprawić postrzeganie marki. miejsce silniklogo systemu Porsche pomogło uwiarygodnienieprojekt. Zatem w poszukiwaniu strategie, aby uruchomićŚwiat Seat wiele rozwiązań poszukiwano i jeden z nich był Junior Seat.

„Emocjonalnie, było torozczarowanie "

Dlaczego został odwołany? Czy uważasz, że mogło być udanyJunior?

Projekt może doprowadzić zmianęObraz zaczął się od Ibizy, ale od początku miałDuży problem: Seat koszt był zbyt wysoki, ponieważpotencjalne wolumeny sprzedaży były bardzo niskie ze względu na wymiarsieć handlowa. Równolegle badano wersja CabrioIbiza, która rozwijała -The amerykańską firmą szyberdachPorsche prototyp Seat Jest w Muzeum stołki. sukcesPotencjał Siedzisko / Porsche Junior był bardzo kontrowersyjna kwestia, aOgólnie rzecz biorąc, uznaję, że emocjonalnie zaangażowany wielką iluzjąSeat kierownik zespołu, ale opłacalność nie wyjdzie. projektZostał odwołany z powodu problemów finansowych, a także trakcjęcztery koła nie było priorytetem dla marki.

Czy nabycia przez coś Grupa Volkswagenpatrz?

Myślę, że decyzja była wcześniej,ale moim zdaniem, „germanizacja” Seat został bardzopozytywne. Chociaż prawdą jest, że w pierwszej chwili walczyliśmy, aby uzyskaćktórzy uwierzyli w nasze szanse. W 1985 roku przyszedł pierwszydyrektor R & D z Niemiec do prowadzenia Centrum Technicznego iWstępna propozycja było zmniejszenie o połowę siły roboczej. zrazem, przekonały go potencjału mieliśmy i podczaslat 86, 87 i 88 udało nam się podwoić siłę roboczą i podjąćRozwój Toledo, który był pierwszy produkt na siedzeniuPlatforma VW. W końcu, są w stanie tworzyć R & DTo wzrosła do 1.200 techników i być w stanie opracować dowolnypojazd.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: