Jak odpowiedzieć na wypadkiem drogowym: First Aid

Jak odpowiedzieć na wypadkiem drogowym: First Aid

W ten praktyczny damy Ci etapy trzeba przestrzegać w razie wypadku i muszą stosować pierwszej pomocy rannym. Nigdy nie wiadomo, co można znaleźć, ale co należy wiedzieć, jak zareagować. Chronić, pomagać i czujny, zawsze trzeba pamiętać.

Każdy kierowca był świadkiem smutną rzeczywistość i bezlitosnedroga. Szczęśliwie, najczęściej znak, że podejściewypadek jest widoczne z daleka świateł policji, pożaru lubambulanse.

pierwszyAUTO BILD zalecenie może dać ci to nie resuscytacjastado i wszelkich starań, aby utrzymać płynnośćruch.

że lekarze o czasie ratować życiektoś można polegać, że istnieje nieskończona liniapojazdów, których kierowcy patrzą jak na PamphilesOfiary wypadku samochodowym.

W dużych miastach i na głównych drogach, czasReakcja służb ratowniczych jest stosunkowoniski. Niestety, nie można powiedzieć, aby mogło być prawdziwe w całejterytorium Hiszpanii i jest to, że w przeciwieństwie do tego, co dzieje się w GranBrytania (8 min.), Dania (5 min.) I Niemcy (12 min.), Tu nieistnieje prawo, które ustanawia minimalny czas przybyciakatastrofy.

Dlatego też, jeśli jesteś pierwszym dotrzeć do miejsca wypadku,Zdarza się, że kilka minut minęło, zanim ona osiągniewnioskowanej pomocy. Jeśli tak, zachować spokój i pomagasłużby ratunkowe zapewnienie im wszystkich informacjipytasz.

Poniżej znajduje się szereg zaleceńdla akt w wypadku drogowym w oparciu oNajbardziej podstawowe PAS Protocol (Protect, Alarmowanie regułęSukurs). W ten praktyczny, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wykonaćManewry medyczne, mieliśmy współpracęSamur Madryt.

1. Nie należy usunąć pojazd rannych

Nigdy nie próbuj wyjmować rannych wewnątrz pojazdu,jeżeli w ciągu istnieje ogień.

Jeśli nie ma wycieku paliwa, nie spiesz się: I przykryćpiasek wyłączyć zapłon i odłączyć akumulator. Wypróbujzatrzymania możliwie najmniej trasy i przewodypozostać klarowny o pomoc nadejdzie szybko.

2. Trzymać zestaw

zestaw Jest to niezbędny element, który wymagaokresową ocenę, ponieważ wszystko, co w jej wygaśnięciem. Jeśli maszjeden do przewozu w samochodzie, starają się to wszystkowskazuje na tę listę.

• Rękawiczki
• Bawełna
• kompresy, bandaże i sterylne gaziki
• Butelka wody
• latarka
• Aspirinas
• Manta
• Maść antybiotyku
• Eraser

3. Chroń siebie i innych, w innym wypadku

Jako kierowca, zwłaszcza jeśli jesteś pierwszy dotrzeć do miejsca wypadek, mają obowiązek zapewnieniapomoc. Jednak pierwszą rzeczą do rozważenia jestdroga jest bardzo niebezpieczny etap, więc przeddbać o ewentualnych urazów, konieczne jest, aby zabezpieczyć miejscenie występuje kolejny wypadek.

Nie wysiąść z samochodu bez noszenia kamizelka (Bez niego,noc, jesteś dosłownie niewidoczny dla innych kierowców) isprawdzić, jaki jest stan toru. Chociaż zamiarem jestpomoc, wiele osób zmarło przejechany w takich sytuacjachbrak ostrożności i połączenia tunelu wizji, która występujeKiedy skupiamy się na jednej rzeczy.

Jeśli to możliwe, zaparkować swój pojazd drogi lubramię. To sygnalizuje sytuację trójkątynagły wypadek a jeśli jest to noc, liście Światła samochodoweoświetlony a także umieścić znak ostrzegawczy.

działać przed wypadkiem - Mark

do umieścić trójkąty, Przejść przez ostrożneberm i jeśli jest to ulica dwukierunkowa, miejsce takżejeden na przodzie pojazdu 50 metrów. Jeśli istniejezmarły, spróbować jak najwięcej, aby nie przeszkadzać testowanieSinister. 

Szczególne przypadki umieszczeniem trójkątów

krzywa, garb, sygnał lubplakat reklama mogą utrudniać działanie trójkąta.To, wbrew temu, co wielu myśli, nie jest w porządku, aby uniknąćnie można się go używać, ale uratować życie.trójkąt musi być zawsze umieszczane przed jakimkolwiekprzeszkoda który zakłóca ich wizji, co najmniej, 100metrów.

Jeśli jesteś w garbie, opóźnione pozycjęTrójkąt konieczne, aż widoczny jest 100 metrówminimalny

4. alarmowania służb ratowniczych

Gdy już zabezpieczone scenę i dokonaniu pierwszegodiagnoza sytuacji, należy natychmiast wezwaćsłużby ratunkowe.

Nie trać czasu myśleć, kto, ponieważ winicjować protokół usługwydajność.

Istotne jest, że des imię i nazwisko i numer telefonubo na pewno muszą być w kontakcie z wamipoznać diagnozę i ewolucji możliwych urazów.

Ale, co ważniejsze, jest to, że informacjedes pasuje do właściwie wypadek.

Bądź spokojny, wielu, którzy nazywają się ratownictwem, nawet znajlepsi na świecie, wyolbrzymione przez nerwowość żeprodukować te sytuacje lub spróbować nadejdzie pomocjak najszybciej. Należy pamiętać, że każdy, kto jest po drugiej stronieTelefon jest profesjonalistą, który, tak jak ty, tylko chcepomóc. Nie daj się przeciążony lub mieć zły na stospytający że na pewno, masz zamiar zrobić, abynadejdzie pomoc, Jesteś ich oczy i uszy.

numery telefonów

nagły wypadek wszystkie Hiszpania: 112
Guardia Civil: 062
policja krajowe: 091
Miejscowa policja092
Mossos (Katalonii): 088
Ertzaintza (Euskadi) 945 282 020

Co należy wiedzieć przed wywołaniem

¤ Gdzie jesteśmy: nazwać i wskazać drogę
¤ liczba pojazdów uczestniczących i sytuacja
¤ Jeśli ktoś uwięziony samochód
¤ Jeśli istnieje substancje niebezpieczne zobowiązany
¤ numer i status ranny
¤ czas minęło od wypadku (jeśli znasz)
¤ liczba zaangażowanych (Chociaż wydają się być dobrze)

5. pomagać rannym

Po uzyskaniu obszaru i czy ranny, należy postępowaćocenić ich stan.

Pierwszym z nich jest, czy świadomy; Jeśli nie odpowie, spróbujaby bolesne bodźce od niskiej do wysokiej intensywności.Zapamiętaj ten mnemoniczną: Skala Avpu (Alert, werbalne,ból, obojętne), Jest stosowany do oceny nasileniarannych, a także jego ewolucja, jeśli, na przykład, obniża ich poziomlub traci przytomność, co może wskazywać na cierpienieurazy wewnętrzne.

Od początku i po każdym manewruoddechowy należy zauważyć, słyszał i czuł.

6. Sprawdź życiowych rannych

6.1. Sprawdź oddech

Upewnij się, że nie masz przedmioty umieszczone w jamie ustnej lubgardło.

Jeśli ból jest nieprzytomny i nie oddycha, wykonujeGłowica pochylenia podbródka; Jeżeli oddycha, sprawdzić częstotliwośćoddechowych, gdy mięśnie szyi stosowane zamiastklatki piersiowej i jeśli istnieje symetria piersiowym (osiadanie możewskazać odma).

6.2. Pomiar impuls

środki impuls szyjnej, nigdy kciukiemale palec wskazujący, środkowy i pierścień.

puls Jest to sprawdzane trzy palce na tętnicyszyjnej.

6.3. Sprawdzić utratę wrażliwości

Jeżeli poszkodowany jest przytomny, sprawdź czy masz strataCzułość i mobilność na kończynach podczasWyglądasz, jeśli masz latarkę, rozmiar i reakcjaUczniowie na światło. Nigdy nie powinno trwać dłużej niż 10 sekunddo wykonywania każdej z tych kontroli, czyli o 30 lubWszystkich 40 sekund, aby ocenić każdy rannych.

Stanowisko 7. obrony

Chyba że istnieje pewne ryzyko zgonu, nigdy przejść dozranioną nie można zdjąć kask motocyklisty. coW przeciwnym razie, co mogło być uraz kręgosłupa, którybyłby odzyskano prawie całkowicie, może stać sięuraz rdzenia kręgowego z porażeniem dla życia lub nawet przezśmierć.

Nie podawać wodę i lekarstwa dla rannych. dodotrzeć do miejsca wypadku, ocenia i służy jakoPowaga poszkodowanych biorąc pod uwagę, że zwykle,kto krzyczy, że jest mniej dotkliwe.

przed krwawienie wewnętrzne, umieścić go jak na obrazkuprzełożonego, aby zachować krew dotarcie do mózgu.

Unikaj chodzenia do rannych, aflójales odzieżyże przeszkadza im, zwłaszcza dla oddychać. Jeśliranny nie może się poruszać, chociaż upałów przykryćkoc lub co masz pod ręką, ponieważ pouraz, ciepło ciała traci bardzo szybko.

7.1.Pasos podążać w pozycja obronna


1) Tylko czoła: odwrotny kolano do ciebie icolócale ramię w dolnej klatce piersiowej

2) teraz zachęcić powoli, ale pewnie, wyciągając z jednej stronybiodra i drugie ramię

3) Po stronie leżącej, colócale rękę podszczycie kolumny wynosi równo z ziemią

8. krążeniowo reanimacji (CPR)

Ten manewr jest zrobić, aby przywrócić oddechowyi pompowanie krwi z serca, kiedy, przezniezależnie od powodu, że zostały przerwane. To musi być wykonane zmoment rannych cierpią zniesienie tychFunkcje i nieprzerwanie, nawet aż doZdrowie przejąć rannych.

Umieszczony rannego mężczyznę na plecach dla dwojgainflacje ratunkowy, który będzie służyć do sprawdzenia, czy ponownieoddychać na własną rękę lub ma obiektu złożonego w gardle,takim przypadku, starając się poruszać głową w jak najmniejszym stopniu.

Jeśli, oprócz nie oddychać, bez tętna i nie usłyszećbije się w pierś, trzeba zacząć od masażsercowy. Musisz się silne naciski z góry do dołu.Po zakończeniu każdy ruch, hamuje presję naklatka piersiowa odzyskać swoją pierwotną pozycję, a serce jest wypełnionekrew.

Jeśli trzeba pomóc inna osoba może sprawdzićSzyjne puls co 2 minuty. najodpowiedniejsze tempo, jeśliJest dorosły, to 100 uciski na minutę.Czy oba manewry wykonywać samodzielnie lub w towarzystwie, częstotliwośćpowinno być 30 ucisków 2 oddechów.

1) Połóż rękę na czole i inny na brodzie;przesuwając w dół z przodu iz tyłu podbródek.

2) Bez ruchu rąk swego stanowiska, że ​​oddycha głęboko,nakłada się na usta ofiary i wieje mocno.

3) z wytworzeniem masaż serca, klęczącej pozycji samemuobok rannych i tak umieścić swoje ręce lub jeden na drugim, stosujew centralnej części klatki piersiowej, na linii łączącej sutki.

4) ucisków powinna nieustraszony imoc; więc są dobrze zrobione, ręka musi zlewod 4 do 5 cm z szybkością 100 uciskówminuta

9. Jak działać w wypadku drogowym, jeśli istniejekrwotok

Krwotoki, które nie krwawią dużo powinny być traktowane zprosta i ciągła Ciśnienie na obszarze zagrożonym, byćMożliwe sterylną gazą lub chusteczka. Jeżeli poszkodowany ma rany w jamie brzusznej, umieścić go na plecach zwygięte nogi i pokrywa ranę przez naciśnięciesame. Jeśli masz wnętrzności, nie próbuj recolocarlas,pokrycie rany czystą wilgotną szmatką. Nie należy próbować usunąćkażdy obiekt, który został zatrzymany, miał tętnicęTo skrawki wykrwawić się na śmierć w ciągu kilku minut.

Rodzi to obszar odpowietrzania i przycisnął twardeaby go zatrzymać.

Jeśli Rana jest głęboka i krwawienie obficie Thekrępulec To powinno być ostatecznością. Jest tobardzo niebezpieczny manewr, który nie powinien trwać dłużej niż 35minut można produkować sepsy lub zgorzeli, nawet gdyudany. Jeśli zdecydujesz się zrobić, nigdy poluzowaćopaski, aby zobaczyć czy krwawienie został zatrzymany. Może w nichSytuacje to zrobić bandaż, podnieśćzamykanie teren i przekazać tętnicę że nawadnia obszar, jeślimoże. Nigdy nie podawać jedzenia lub napoju każdemu w tymsytuacja.

Jeśli obfity, zrobić bandaż i ranę i prasowanetętnica dostarczanie obszar

10. unieruchomieniu Złamania

złamania, szczególnie kończyn, są wykrywanełatwo, ponieważ utrudniają funkcjonowanie chorej kończyny i generowanieból ofiary. Aby unieruchomić można improwizować zgałąź, stół, lub czasopisma trójkąty, itrzymać je z zespoły, paski z lnu, chusteczki,pasy lub liny.

Jeżeli pęknięcie nastąpiło w żebra staraj się nie poruszaćrannych. Jeśli podejrzewasz, że kolumna szkoda, nieprzesunąć w żadnych okolicznościach.

W ten sposób można, z samochodu i dwóch trójkątówPasy, inmovilizar złamanej kończyny albo jedna nogalub ramię. Ramię może być również dołączony do klatki piersiowej, gdyżChusta z długim szalikiem

11. Pierwsza pomoc na oparzenia

Nasilenie oparzenia To zależy stopieńale także rozbudowa, Możliwe zakażenia lubkruchość dotkniętych. Cokolwiek to jest, leczenie jest zawszesama:

◊ Usunąć przyczynę wypalenia
Chłodzenia zimną wodą (Między 10 i 20 ° C) przez 1015 minut, chyba że spalony obszar przekracza10% ciała, ponieważ w tym przypadku może wystąpić jednohipotermia.
◊ Cover spalony powierzchnię z ściereczką lub gaząsterylny.
◊ obejmuje rannych i ustawić go tak, że to, co palićMożliwe najmniej kontaktu z jakąkolwiek powierzchnią.

Są to główne wskazówki akt przedwypadek drogowy. Potem zostawiają cię zwywiady z Rubén Zafrze, asystenta medycznego technika transportuSamur (Municipal usługi pomocy w nagłych wypadkach)

AUTO BILD: Jak długo ma tę usługę?

Rubén Zafra: Dobrze, że są na dobrej drodze, aby być godzina siódma.

AB:. Sądzę więc, że pójdziesz.

RZ:. To jest całkowicie zawodowa. Jestem tutaj technicznych,ale w ciągu kilku dni bada w celu wypracowaniapielęgniarka. Prawda jest taka, że ​​ani mi przechodzi pracy głowicyinne usługi.

AB:. Myślę, że to nie jest codziennie będą równe. Ile wyjściaMają tendencję do kolei?

RZ:. Wiesz, typowe, co zostało powiedziane, w weekendy możeJesteśmy bardziej zmotywowani, ale z reguły ledwie mają czasdarmowe. Przesunięcia 17 godzin, aby zawsze nakładająistnieje pewna liczba żołnierzy; w przeszłości, myślęWykonujemy około 12 asyst.

AB:. Co przeszkadza im najbardziej, którzy pracują wSamur?

RZ:. Co ludzie często nie są świadomi, że nasze zasobySą one ograniczone. Ważne jest, aby dać właściwe informacje w momenciePaństwo zadzwonić pod numer 112, często mobilną UVI gdzie jest wysyłany tylkopotrzebny karetkę i, co gorsza, zdarza się wiele innychinaczej.

AB:. Co jest najbardziej typowy przypadek, że służyć?

RZ:. Jesteśmy w mieście, najczęściej są rzęsyprzez zakres szyjki macicy oraz niektórych zamachów. Chociaż takżeprzyczyną poważnych wypadków codziennie. W takich przypadkach staramywszelkimi sposobami do stabilizacji rannych na sceniedo szpitala w najlepszych możliwych warunkach izmniejszając zachorowalność i śmiertelność.

Zdjęcie: Sandra Ballester.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: