Hyundai ix35 Fuel Cell vodíkovými palivovými články: Je to vážně!

vodíkovými palivovými články Hyundai ix35 Fuel Cell šlápl AUTOBILD.ES naši zemi a byl schopen to dokázat. Emituje jen vodní pára dostane řadu 588 kilometrů a jeho výkon je jako každá jiná elektrická vozidla. Sen? Vůbec ne. Je to realita, která se vyrábí v závodě v Ulsan v Koreji.

toto Hyundai ix35 palivových článků (od vodík baterie)Chystám se řídit je důsledkem ne méně než 14let, kteří pracují v této oblasti korejské značky. Jedná se oPrvní kroky na naší zemi a bude jedním z prvních,štěstí vyzkoušet tuto technologii ...

První věc, kterou musím objasnit, že toto hyundaiix35 palivových článků Není to něco jako prototyp nebo pouzeStávající jednotky, ale je to zcela autoVýroba jako Hyundai, po dosažení číslaautonomie a spotřeba přišlo toto vozidlo mározhodl vyrábět sériově a ve skutečnosti je něco, co už jedělá od prosince loňského roku ve svém závodě v Ulsan,Korea.

Při kontrolách Hyundai ix35 palivových článků

Mám to v přední části. Mimo naprosto nic nemění. nic jsemŘekl bych, že nejsem proti Hyundai ix35 obyčejný, pokudNebyl samozřejmě pro tyto nápadnými vinylů svého těla, kteréOni jsou zodpovědní, aby objasnila, že se jedná o verzi vodík.I otevřít kufr a divit, kde uvedli baterie. jsoutěsně pod řadou zadních sedadel a pod kufrukterý ztratil asi 5 cm na výšku-nic víc, je motorzcela obsazený vodíkových palivových článků (toto dělázvýšení celkové hmotnosti 200 kg více než verzespalování, který umístí kolem 1850 kg).

Bez dalších otázek, jezdím na sedadle řidiče.Jsem opravdu dočkat, až vidět ‚co to‘. Vložte klíč,otočit a nic se neděje. Ale při pohledu na přístrojovéZjistil jsem, že jen málo míst se mění a řekni mi, že je vůzI preparadao. Tak, jako každý jiný auto na elektrický pohon, volnýbrzdový pedál a Hyundai ix35 palivových článků začínámírně dopředu. Není slyšet nic, absolutně nic.

Nevím, jestli to je důvod, proč vodík (s použitím okolního vzduchuMísto toho, aby stlačený vzduch, což eliminuje hluk a zvyšujeÚčinnost) nebo také subonscientemente jsem enagañablbec tak měkké, suspenze (I upozornit, že tento přístrojKorean připojí specifikace, a tam líbí všechno velmiblandito), ale všiml jsem si, že jízdní komfort je nesmírněvysoká. Šéf Hyundai, která I druhý pilot mi říká,že jedno z tlačítek na přístrojové desce, může autosimulovat syčivý proti zneužití (jako je například elektrickáčistý), a to je, ale z 20 km / h tento zvuk zmizí,protože zvuk běhounu je sám o sobě dostačující k ‚říkat‘ ože jste se blíží.

Výstupem semaforů je veselý, stejně jako jejichZpětné získávání prostředků, které nabízejí velkou sílu za všech okolností. pokudChcete-li mluvit o ekvivalentní množství sílyTo je generován jeho hp motor 136, s jehož pomocí můžete urychlitdo 100 km / h, z klidu na 12,5 sekundy a dosáhne 160km / h rychlostní limit. 

stare lidi v našem tempu. To je normální, jsem se néstauto značné velikosti, nedělat nic a hlukJediné, co můžete vidět vyjde výfuková trubka jeneškodná vodní pára. Ačkoli dobrá, je možné, že velkáblue vinyl 'Zer0 g CO2 / km' mají také něco do činěníTento ...

Nevýhodou vodíkových palivových článků

Společnost, která má v současné době 1000 jednotek vyrobený myšlenítoto Hyundai ix35 palivových článků dokud nedosáhne 2015který plánuje zvýšit produkci až 10.000, aV současné době, i když technologie stohvodík jedná se o hmatatelnou realitou, má nějaký jinýnevýhoda:

-Především je cena:

Hyundai lidé mi vysvětlil, že pro tuto chvíli, je toto číslopřehnaně vysoká, ale očekáváme, že během několika let, kdyZvýšení produkce, tento návrh zákona Hyundai ix35 Fuelbuňka To bude významně snížen. Zajímalo by mě, jak toNyní a odpověz mi "asi 129 tisíc euro", To je důvod, proč nyní nabízena pouzepůjčit ‚zvláštní klientům‘, jak některých obcíchměsta v Dánsku a Švédsku, které již mají několik jednotekcirkulující ulicemi.

-Druhým je tankování:

K dnešnímu dni, Evropa není, že není nouze ... nazývat‚Hidrolineras‘ a méně ve Španělsku, kde nyní existují jenpět bodů, kde můžete natankovat těchto vozidel. Kromě toho,k naplnění nádrže s 5,6 kg vodíku potřebnéhomít autonomii 588 kilometrů od východu hyundaiix35 palivových článků, Je nutné se uchýlit k nabíjecí bod, kterýposkytují tlak 700 bar (ve zbytku Evropytam) a v naší zemi je jen 350, napůl, takže jenMohli bychom jet 294 km jednou.

-A třetí a poslední, trvanlivost:

Pomocí současných technologií, je nyní zcelaHyundai vyvinula, přibližné trvanlivost pro tytovodíkové baterie Je to asi 100,000kilometry ...

závěr

toto Hyundai ix35 palivových článků To je důkazem toho,že existují alternativní technologie k fosilním palivům, nonejen schopné emitovat jeden gram CO2 do atmosféry,ale také méně škodlivé pro jejich výrobu a následnéI vyhodit. Kromě toho svou tankovací, to trvá jen pár minutStanice, eliminuje přirozené obavy automobilůelektrický hozen pobyt nebo museli čekat hodinynaplnit baterie. Jediným skutečným problémem je nedostatečnýinfrastruktura, která v současné době existuje pro vodíkové stanicekde si můžete dobít tato vozidla. Ale samozřejmě, pokud tam žádné nejsouněkdy, to nebude mít žádný důvod chtít instalovat další stanicetakové právo?. Někdo musel být první, kdo se vsadit na to.Takže ... I Bravo hyundai!