Maserati GranTurismo MC Stradale: nejradikálnějším

Je to tím, 1670 kilogramů hmotnosti, sportovnější verzi značky. Kromě toho Maserati GranTurismo MC Stradale je šelma okruhu ... a slouží také v reálném životě! Určitě to je sport, se kterým snít.

Režim ‚Race‘ Maserati Gran Turismo MCstradale Je obtížné vysvětlit slovy, a jsemvyzkoušeli mnoho aut: Změňte ručně ovládanéuhlíkové pádla, dopady v oblasti páteře se pohybovat odjeden vztah do druhé (přesouvá z jednoho zařízení do druhého 60milisekund) a zvuk ... Je to jako ve světěsoutěž. 

Například, pokud jste se pohybují kolem 2000 Město bude pěšínevypadají, odkud přichází takové rámus. Ale dobráNezdá se, že když se zrychlovat. Nejlepší je, když si zvednout nohuškrticí klapky a zachovává V8 Ferrari doma: tak návykové uslyšíte selhávánízjistíte, že jste jen pitomcinaslouchat. 

nová Maserati Gran Turismo MC Stradale vyTo usnadňuje, pokud chcete ticho. Tyto ‚Auto‘ režim umožňujevloží mnohem pohodlnější. Změna času je rozšířen200 milisekund, rozinky do vyššího poměru 2.500a 3000 otáčkách za minutu a 100 km / h již dostal šestý. pocitMáte je jdete na Citroen C4 Picassose změna ‚CMP‘: mezi převody napájení vakuum, že dojde kTo dělá jdete vrtěl hlavou, jako kdyby jste řekl, že ano, aby všechno.

ale toto GranTurismo je vůz vyrobený proběh; ideální stroj pro milovníky'Race-client'. Má neúnavný Brembo keramické brzdya tělo byla snížena o 10 mm před a 12 zezaduve srovnání s Maserati GranTurismo S. Má takés mechanickým samosvornosti a má odlehčené. Celkem ztratil110 kilogramů s ohledem na tento model, s opatřeními, jako je zaměstnanosthmotnost uhlíkových vláken nebo dolní zvukové izolace.O posledně, beru na vědomí, že jsem poděkoval vám tisíckráttěch, kteří měli tuto takový fantastický nápad.

Co se týče sportovního chování, navzdory všemu, nemyslím si, že je lepší nežFerrari 458 nebo Porsche 911 Turbo:Připadá mi to skvělé a poněkud nešikovný v úzkých horských oblastech,ale s dobrým asfaltem a poněkud širších silnic je strojže nemá žádné omezení: rychlé křivky občerstvení (který v tomtoPřípad jsou ale vidlicemi) a spojený anidespeina. po test, Přišel jsem doZávěr, že se dostat co nejvíce z vás dostatokruh, protože je tam, kde můžete využít svéstudovali aerodynamika získat více přítlaku (25%přední a zadní 50) ze 200 km / h, nebo ESP jako permisivníuvedení naskakuje husí kůže.

Možná, že když nový Maserati GranTurismo válet Sportopustí nejvyšší stupínek. Pro tuto chvíli nikdo vyhráváinteriéru ...