Škoda Fabia 1.2 TSI DSG: dobrá volba

Škoda Fabia 1.2 TSI DSG také nejzajímavější nejdražší verzi, ale. Pokud můžete platit pojistné, nebudete pokazí. Čtěte dál a dozvíte, jaké jsou důvody ...

Škoda Fabia 1.2 TSI DSG to jeideální, pokud nechcete, aby v dostatečné vzdálenosti ospravedlnitVolba ŠkodaFabia 1.6 TDI 105 má mnoho silných stránek. Hlavním,pohodlí. Ve špičce jam zapomenete spojkunudné první, druhý, třetí, druhý, první ... Je tok dispozici pouze s Elegance povrchovou úpravou, která je nejkomplexnější aTo zahrnuje vše za atraktivní cenu, a to zejména soficiální diskontní Brand (1,720 eur).

Má však něco jiného ve prospěch: dnes,kromě Volkswagen Polo a Seat Ibiza, neexistují žádné konkurenty oběťautomatická převodovka dual-spojka. Například prodejníCitroen C3 použití manuální převodovkapilotovaný CMP, stejně jako zcela nový Peugeot 208 (zdemít test Peugeot 208 1,4 HDI 68se změnou CMP). A výsledek? Lepší přejdeme k jinému tématu ...

Převodovka DSG Fabia 1.2TSI To je naplánováno šetřit spotřebu a Dzměněno na 2000 otáček za minutu. Pokud správných okolností(Flat, malý provoz a rychlost udržována), můžete jet 50 km / hšestý. Nevýhodou je, že pokud budete potřebovat nějakou vervou si pobytzavěšení, protože při sešlápnutí plynového pedálu, aby ‚kickdown‘Ztratíte pár sekund.

s Škoda Fabia 1.2 TSIDSG Raději cirkulovat v dopravních zácpách a dopravních plochhustý s pákou v poloze S. přechody prodlužujetaky, ale na dopravní situaci, ve které je lepšítrvat kratší, že některé pochody odezvy, jakéDávám přednost. Další věc je, když jedete po dálnici. tam vásDoporučuji vložením D: 120 jít na uvolněném režimem2500 kol a ačkoli možná vzduch a zastavení motoru proti oznámenímálo, nebudete se dostat unavený dělat kilometrů.

A to je komfort SkodaFabia je jedním z jeho silných stránek. Pro normální jízduTen dosáhl melodii, která dokonale zapadá tétoCar: uvolnila. Ale to neznamená, že pokud jezdíte byklikaté silnice nesla jdete.

Ve velké poloměry zatáček a hladkém asfaltu, totoŠkoda Fabia Jen houpe, když sílamachine'll oznámení, že si netroufáte: Pokud brzdy později se cítítecabeceos, a pokud si hodit vrchol a učinit hnací vícesport, houpe označit hranici. Ano: Nikdyztracené formy, je to nedotáčivost a stability kontrolaPracuje tiše a správně, stejně jako brzdy:Tvrdí, typ.

V obloucích a na počestCelé jméno, Škoda Fabia 1.2 TSI DSG, navícS. doporučuje způsob, jak je pravda, že když se usadilachybějící rychlost udržována že projít šestý sedminu (kterýje daleko od právního) rychlosti, ale vyzvyklý dostat, že změna se zdá vždy zvolit mouchudoprava: máte dostatek zrychlení a také si zachovávajíPři zvedání nohy. Také si můžete vždy řídit DSG vmanuální režim, ale musí brát ruční páku, asvačky chybí.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: