První test: Mercedes Vito 2015

AUTOBILD.ES otestovat Mercedes Vito 2015, který se vyrábí ve městě Vitoria pro každého. Je k dispozici od 19,929 eur a poprvé zpět, plný nebo pohonem předních kol je nabízena.


Daimer investovala 190 milionů eur ve svémzávod Vitoria, kde jsou vyráběny na celém světě od roku 1995jak Vito a nový Mercedes třídy V, takže si myslím,úspěch, který mě přivedl do Baskicka pro prvníTest Mercedes Vito 2015. Model nebo spíše,tři modely z nové Vito, protože je k dispozici ve třechrůzné délky pouzdra (4.895 mm, 5,140 mm a5.370 mm) a poprvé také tři druhypohonu (přední, zadní a celkem) nyní zvládneZákladní cena 19,929 eur, bez DPH.

Nenechte si ujít: "Nový Mercedes třídy V:následník Viano"

Na jeho předchůdce, kromě estetických změn aTechnologie je důležité vědět, že nový MercedesVito Je to dlouhá 140 mm v kterémkolivarianty a je také nižší: maximální výškaNyní 1,910 mm. To umožňuje van hvězdupřejít do jakýkoli ‚parkovací‘ nebo mytí, nicméně nízká jejichPřístup. Vnější design je mírně inspirovaný vMercedes osobní automobily, i když úhly jsou rovnější dátpocit síly a více v souladu s segmentu. můžetezobrazit tyto a další podrobnosti ve videu, které jsou těsně podDoplňuje se nový odstavec.

Nový Mercedes Vito 2015 Je k dispozici ve třech velikostech:kompaktní, dlouhá a extra dlouhá; a také má tři verzeV závislosti na typu zařízení: Mercedes Vito TourerBASE, Mercedes Vito Tourer PRO a Mercedes VitoTourer SELECT, top model. modelRozsah přístupu je Mercedes Vito 109 CDI a to stojí 19,299eur bez DPH; Můžete si objednat Mercedes Vito 119 BT TourerZvolte Extra dlouhé od 37,651 eur, Inva nejsou zahrnuty. ačkolivSamozřejmě, že v nové generaci Mercedes Vito, má výrobcezavedena možnost Equipe pohon zadních kol a,Nyní, i front.

Podle Mercedes severze nový Vito vybavit pohon předních kol,když nový OM vznětový motor 622 1,6-litrový čtyřiválce vybavené a je k dispozici ve 88 hp (Vito109 CDI) a 114 hp (Vito 111 CDI) je mnohemlight. To znamená, Mercedes Vito s pohonem předních kolnabídne navíc 120 kg nosnostpohon všech kol, 60 kg Vito s pohonem zadních kol nebo cořekněme, že je nejlevnější varianta. Ano, trakčníZadní zůstane nejvíce doporučuje, v kombinaci sautomatické, pro ty, kteří potřebují mít ve svém Vito 2015vyšší hmotnost tažených vysoká (až do 2500 kg), a jakMenší průměr soustružení. Mercedes Vito s pohonem všech kol neTo bude k dispozici až do studny do roku 2015.

v Vnitřek Mercedes Vito 2015, pocit, žePohled je to, že jste v autě, které plasty byly ošetřenyvzbudit dojem kůže na panelu dveří.Vše, i když je to docela těžké mimo můžetebylo hezké zpracování materiálů. Volant jenastavitelné výšky a hloubky ve všech verzích, ale pokudChcete-li vybavit multifunkční jako fotogalerieovládat rádio, navigační zařízení, telefon aPřístrojový panel, budete muset zaplatit za to s výjimkouMercedes Vito 119 BT, což je standardní.

Líbí se mi ergonomie Vito 2015, zejména proto, ževe verzích s manuální převodovkou, za předpokladu šest vztahy,pomo je velmi blízko k volantu. Mezi dvěma hodinamitvoří palubní desky, je displej, bohužel,Mercedes nenabízí jako standardní maticový displej ‚‘ Připadá mi vVšechny jednotky prezentace a ukazuje datpalubní počítač, rádio nebo prohlížeč kromě spotřeby,Odometer vklad a ložiska základy. V konzoleCentral, kromě stereo a ovládání zvukuklimatizace, existuje několik děr a zástrčky pro připojenízařízení. Tyto dutiny dát špatný dojem, že jakýkoliněco si dát tam padne snadno, ale poté, co vzal můjtelefon v jednom z nich nahoru a dolů mezi Bilbao a přístavyVitoria nebo byla přesunuta.

Na přístrojové desce jsou tři oddíly ssemicubierta navržen tak, aby se zabránilo nepříjemné odlesky, které pouzečástečně cnsiguen. Ano, v centrální dutině nebo složky fitDIN A4 tak velké objekty. Nový Mercedes Vito 2015jsou trojúhelníková okna, označované jako ‚windowsvan ‚na spodním konci sloupků na levé straněa na pravé straně. Samozřejmě, Mercedes, případně jsou uvedeny podrobnostia automatické připojení na potkávací světla, řídícímrtvý úhel, dešťový senzor nebo vnější zpětná zrcátkaelektricky sklopná a zahřívá seřízení.

Naštěstí, bezpečnost Mercedes Vito 2015 žádnýMercedes ho koupit samostatně a jsou standardně vybaveny v jeho dodávceADAPTIVE ESP, který zahrnuje ABS, regulace prokluzu ASR seelektronická distribuce síly EBD, Brzdovýhydraulické BAS nouzové, rozjezdu do svahu pomocRegulace v závislosti na zatížení Load Adaptive Control LAC,Ochrana proti převrácení Roll Over Mitigation and Roll MovementZákrok ROM / RMI, kontrolou nedotáčivosti Enhanced nedotáčivostEUC Control, funkce automatického vysoušení brzd při jízdě poddeště (Brake Mazání disku) a prozíravý podpůrné podložkybrzda v kritických jízdních situacích (Electronic BrakePrefill).

První test Mercedes Vito 2015

Dnes je první den ze dvou Tine toto představení jsem mělPoužívá se k otestování Vito Tourer PRO 114 CDI a VitoSmíšená 109 CDI. V obou případech je nová dircciónElektromechanický Mercedes nainstalován na nové Vito mě mápřehnaně zdálo se být pohodlné oindustrial, možná až příliš, protože alespoň tam bylo mi párkolikrát jsem zapomněl, kdo byl za volantem vozidlaDlouhé 5,140 mm. U obou modelů je změna byla ručníŠest vztahy, se nachází v těsné blízkosti volantu, aleMyslím, že clumna může být velmi nepříjemné pro řidičeobjemné.

Nechám zítra zkusit jakoukoliv verzi nové Vitovybaveno automatickou převodovkou 7G Mercedes, novinka acož je poprvé, co se tato kategorie je importován krabicikroutících momentů. V každém případě, to určitě dělá skvělýVito Tourer PRO 114 CDI, 136 hp, které byly ponechány po dobuAž jednoho portu chvíli dopředu nákladních automobilů a jiných průmyslovýchbez problémů. Před odchodem Bilbao a měl sorpendido měSotva motor je vnímána v rámci prostoru.Také poloměr otáčení jen 11,8 m, pomáhá značněmanévry, i když jsme byli trochu zděšení proSvětlá krok 2 metry se právě stalo, jak bylo tvrzenoMercedes, ale jen stěží. Ve stoupání, motor jense utopil a já jsem dokonce podařilo udělat nějaké výlety na sněžnicích, anižzapojit druhý rychlostní stupeň.

Nemohl jsem řídit Vito 109 CDI Smíšené dostzkontrolovat, zda skutečně jejich skutečnou spotřebu přístupů 5.7l / 100 km s Mercedes BlueEFFICIENCY má homologované do cíle,ale 6,4 l / 100 km označení počítač poJezdím po portů, dálnice a ano, snačíst stovky demo režimu, které již soprendido mědost být jediná verze 88 CV. Kromě toho, prosím,pohon předních kol potrestán za poněkud větší poloměr otáčení-12,9 m-, můj dojem je, že pozastavení tendenci vyvažovatpokud vozidla mezi přední a zadní nápravou. NevímProč, protože v obou případech je zadní odpružení jenezávislý. Uvidím, jestli nějaký inženýr mi jasné, v průběhuvečeři a zítra, nech mě vidět, jak to funguje asistenttažné zařízení s průvodcem, který prý je spojenocouvací kamera na sobě některý z kusůSnažil jsem se ... A to bylo ‚full equip‘, nebo tak jsem si myslel.

Porovnáváme naše pojištění jsme vypočítali, jakénáklady zajistily Mercedes Vito Tourer PRO 114 CDI. navypočítat cenu, bereme jako referenční muže od 40,10 starý ID a bez zlověstný, který žije v Madridu,používat auto každý den, zaparkované v kolektivní garáži a jítaž do výše 20 000 km ročně. S těmito údaji, komplexní pojištěníRiziko je více cenově dostupné nabídky Direct Insurance, 513eur.
Tyto náklady by mohly být nižší, pokud se rozhodnete pro politiky kvšechna rizikapovinnost. V tomto případě by bylo nejlevnějšíGenesis. Stojí 332 eur clo 300eur.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: