Hyundai zkušební elektrické Ioniq 2017: chispazo často!

Hyundai zkušební elektrické Ioniq 2017: chispazo často!

První test nové Hyundai Electric Ioniq 2017, druhý model řady Ioniq, a která přichází s domácími úkoly velmi dobře vykonané z hlediska autonomie, dynamiky a kvality. Je k dispozici od 34.600 eur.

Zde máte první test nového hyundai Ioniqelektrický 2017. Pokud loni Hyundai, který vynikajícímdissappointed s Ioniq Hybrid, nyníKorejská značka nebyla snížena laťku ani mnohem méně s tím, žeDruhý model rozsah Ioniq: čistý elektrický hybridní -ThePlug dorazit v polovině července 2017.

A současný Hyundai nemá nic společného s výrobouVíce než dvacet let udělala landfall ve Španělsku, s přihlédnutím k velkémuvedoucí úroveň výrobků na trh uveden v nedávnépět let, nikdo by se zdát, přípitek na slunci cílovékteré byly označeny: být vedoucí asijské značky v Evropě2021.

Nenechte si ujít: Co je lepší,Toyota Prius Hybrid nebo Hyundai Ioniq?

K dosažení tohoto cíle budou spustit 30 nových modelů, mezi facelifts,Nové modely a varianty carrocería- do roku 2021, mezinichž pět hybridy, čtyři plug-in hybridy celkem 4čistý modelu elektrické a palivové články.

První kroky této ambiciózní strategie dalHyundai se Ioniq rozsahem elektrického Ioniq 2017 -TheHyundai první elektrický model v Evropě je soupeřNissan Leaf péče, e-Volkswagen Golf, BMW i3 aspolečnost.

Na první pohled není žádný rozdíl mezi Hyundai Hybrid Ioniqa elektrický Ioniq 2017. Ale každý, Hayles: na přední straně, chybígrid; a vzadu, se znakem ‚Electric‘. a nicvíce.

Uvnitř jsou výraznější. První a zřejmě poddigestoř, kde motor s permanentními magnety třífázový je, ževyvine 88 kW (120 k) s maximálním točivým momentem 295 Nm a jeschopny dosáhnout maximální rychlosti 165 km / h. proč'Pouze' 165 km / h? Když diskutováno osoby odpovědné za Hyundai,by mohlo zvýšit maximální rychlost na 200 km / h, ale „nesedís filozofií produktu a zvláště druhuzákazník“.

Interiér Hyundai Electric Ioniq 2017

Další rozdíly: kde je řadicí páka vIoniq Hybrid, existuje několik tlačítek a jakousi pákouve skutečnosti plní funkci podpory. Tlačítka v přední částipodpora odpovídající D (dopředu), N (neutrál), R(Dozadu), P (elektrický ruční brzdy); vzadufalse volicí páka řízení režimů, podle mého názoruse nachází v poloze moudré, a to zejména, pokud chcetepřepínání režimů při jízdě.

Dalším rozdílem je uvnitř za volantem,tam, kde jsou zámky, které nejsou ztratit nebo získat, při pochodechbýt elektrické prvky jediné Speed, ale ke zvýšení nebosnižuje hladinu regenerace baterie, která zvyšujenebo snížit retenci, to se promítá v praxi do jakésivačky pro zvednutí nebo snížení rychlosti. rekuperační brzděníTo má 4 úrovně: 0 (ekvivalent jít plachtění, asúčinnost), 1, 2 a 3. úrovně 2 a 3 nepotřebujízpomalit, protože když se zvednout plyn, je to, jako kdyby do autapotlačit.

V každém případě, interiér Hyundai Electric Ioniq 2017destiluje stejně vysoké vnímaná kvalita a co se týče povrchové úpravy aMateriály použité v hybridní variantě. sedadlatvrdé a obálky načechraný, vysoce kvalitní plasty vPřístrojová deska, kůže potažený volant a Hyundai má dobrý dotek ...udělal svůj domácí úkol velmi dobře.

Hyundai pohánějící elektrický Ioniq 2017

V loňském roce jsem měl možnost vyzkoušet předprodukční jednotkuElektrické Ioniq ve zkušebním okruhu, který má Hyundaimimo Soulu (Korea). V tomto testu jsem volal-negativamente- výkyvy pozornost tělenáhlé brzdění a zatáčení a silnýturbulence, které tvoří na zadním spoileru a opouštějícízískat pěkný malý hlučnost. Máte opraveny tytoselhání? Samozřejmě. Začnu tím, stisknutím tlačítka a to navzdory silnéjarní teplo uvnitř elektrického Ioniq je pěkné, vzhledem k tomu,což umožňuje předvolit teplotuprostoru pro cestující.

Začít chodit a mít aktivováno klimatizační zařízení,280 km oficiálních autonomie drasticky klesnout až na 260.Je třeba připomenout, že zobrazená autonomie závisí naNejnovější chování řidičů a jak si vedemev té době. K tomu je nejlepší způsobEco driving líčí tři: Eco, Normal a Sport-.Jakmile se silnice krok do normálního režimu.

Hybridní Ioniq oblíben pro svou dynamiku, díky ježděníduální spojka přenosu. V případě elektrického Ioniq neje to dvojitá spojka, ale faktem je, že výběremsportovního režimu Ioniq stává velmi agilní model a pokudTo dělá chytré využití regeneračního brzdění vačky-v funkce, které se pohybují na svazích dolů, podleNapříklad můžete získat zatížení není krach. A musímeMějte na paměti, že pokud dojde k rychlému dobíjení bodkde za 24 minut dostanete dobít 80% baterie,zadá funk, které můžete zůstat ležet. takže lepšíbýt v souladu s typem automobilu, řídit, tjel.

Po více než 140 ujetých kilometrů, a klimatizaceNa to byl rozsah 69 kilometrů se spotřebouprostředky 14,9 kWh, což odpovídá více než 1,5 l / 100 km.vynikající postavy.

Jedna otázka, která vyvstává ze zkušenosti s mobilnímmobile, je životnost baterie je zaručeno8 let nebo 200.000 km.

Ceny Hyundai Electric Ioniq 2017

Nový Hyundai elektrické Ioniq 2017 je k dispozici sTři povrchy:

- Klass: od 34.600 eur

- Tecno: od 37,100 eur

- Styl: od 39,600 eur

Hledáte hybridní nebo elektrický? Najít rychlenáš doporučující.

Hledáte jiný pohled? Podívejte se na testování HyundaiIoniq od našich přátel na Top Gear.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: