Klimatizace a klima kontrola: Jak se liší?

Klimatizace a klima kontrola: Jak se liší?

Někdy, klimatizace a klimatizace jsou používány jako synonyma. I když je pravda, že jeho konečný cíl je stejný, si myslí, že jejich provoz je totožná se jedná o chybu. Zde je důvod, proč ...

Vzpomínáte si, kdy vzít klimatizaci v autě bylluxus? Nyní se ‚pouze klimatizaci‘ Zní to malá a většina‚V‘ je koupit vozidlo vybavené klimatizací. obatermíny jsou někdy používány vzájemně zaměnitelně, ale neJsou.

Pak jsme zkontrolovali rozdíly mezi vzduchemklimatizace a klimatizace.

klimatizace

Klima my listy vyberte teplotupřesný Chceme-li mít v autě, na stejnéa zároveň umožňuje provádět další akce, jako je odstraněnínepříjemných pachů. Přestože má více nebo méně funkcíZáleží na zvoleném modelu.

To je řízeno elektronickou jednotkou, podlepřijal některé parametry, jako je rychlost a teplotakteré musí fungovat, elektricky intervenujeNěkteré servopohony změně jejich postavení nebo funkce. to jeto můžeme zvolit různé teploty současněv různých výstupů (pro každý ze členůvozidla).

klimatizace

Hlavním rozdílem je, že Nemůžeme zvolitpřesná teplota které udržují vnitřekprostoru pro cestující. To, co můžeme udělat, je regulovat hladinu za studenasmíchání se vzduchem vstupuje horký vzduch, a zvolterychlost, kterou ventilátor běží.

Největší nevýhodou tohoto systému je, že kdyžDlouho jsme v autě, za studena je často přehnané,a je mnohem složitější udržovat stálou teplotu.

Používání klimatizace je založen na plyn. Plynový produkujícístudený vzduch, a který se dále smíchá s olejem, který je odpovědnýmazání klimatizačního okruhu. Problém je v tom, žeTypicky, po dvou nebo třech letech používání, často se vyskytujítěsnění úniku, nás nutí znovu nabít vzduchklimatizace. Pro správnou údržbu, je nutné učinitspustit každých 15 dní v průběhu celého roku, avšak pouzepo dobu 5 minut.

Jaká je správná teplota uvnitřVozidlo?

Co ne předat teplo v autě není jen otázkoupohodlí, má také hodně co do činění s bezpečností.

Podle DGT, teplota uvnitř vozu by se měla pohybovatmezi 22 a 24 stupňů. Nad tím teplota může zvýšitúnavy řidiče, doba reakce, selhání a,Ještě horší je, nehody. 

Klima Toyota Prius ‚ví‘, pokud jste na cestách sám, nebodoprovázen

V autech nový zákon je obyčejné najít, a to buďStandardní nebo volitelné, duální klimatizační jednotky pásmo nebo Trizone. prvníJsou to ty, které vám umožní zvolit teplotu nezávislepro řidiče a spolujezdce; a druhá ti dávatmožnost zvolit tři teplotní rozsahy, jeden prořidič, jeden pro druhého pilota a třetina obyvatelzadní sedadla.

Tento systém poskytuje větší pohodlí, ale co se stane, kdyžřidič cestuje sám?

Toyota šel o krok dál a vytvořil systémklimatizace, k dispozici Toyota Prius, který zjišťuje, kolikTam cestující v autě. Jeho provoz je velmi jednoduchá a trváInformace o senzory bezpečnostní pásy.

V tomto videu se airconditioner vidět, jak to fungujeToyota Prius: