Klíč motor 5 válců

Klíč motor 5 válců

Znát klíče čtyřdobý jednoválcový motor, jeho výhody, slabé stránky a jaké typy motocyklů je vhodnější.

Dáváme vám klíče čtyřválecčas motocykl, jednodušší typ pohonná hmotakromě téměř zaniklé jednoválcovým dvačasy.

Za prvé, musíme říci, že pro řadu motocyklučtyřdobé motory prodal jeden, dva, tři, čtyři ašestiválcový, dvoudobý a pouze některéjednoválcový malé mopedy a nic jiného. každýjeden z nich má své mouchy, pojďme se podívat najednoválcový čtyřdobý.

Monocilíndrico = 1 válec

Zatím je to snadné. Válec je ‚díra‘ lezenía spodní píst a prostřednictvím ojnice převádí pohyblineární cirkulovat klikového hřídele. Tento pohyb procházípřevodovka spojka (pokud existuje), a tudíž přenossekundární a nakonec ke kolu. Jak je to trochu složitější,V tomto videu můžete vidět první část, která se týkáválec, ojnice, píst a klikový hřídel:

[B: https: //youtu.be/UA9H2WLV9M0]

Víme, jak jednoválcový čtyřtaktní díla,Nyní přichází okamžik pravdy, budeme soudit.

Motor jednoválcový je snadný, hospodářských,lehký, malý a má větší točivý moment k dispozici při nízkých otáčkách. takéMůžete konzumovat méně v závislosti na použití zTaké, pokud nechcete pracovat pod kola to je lehčí,ale pokud chceme, aby nám dávají výhody, u nichž nenínavrženy, můžete strávit více než složitějších motory.

To má méně pohyblivých částí a je používán pro výrobuméně materiálu, takže je levnější. údržbaTo je také jednodušší ... Zdá se, že je to všechno dobré, ale není tomu tak.monocilíndrico To má více vibrace Powerheadsvíce válců, vyvíjí méně otáček za minutu, méněenergie a opotřebení oka přenosu, pokud je motorskvělé, protože jeho vysoký točivý moment vybírá svou daň.

Yamaha MT03 s jediným válcem 660 ml a 48 hp

Proto jeden válec je vhodný pro koloběžkytak málo obsadit a nízké náklady, ale také pro kolaobčan znak. Normální je najít jednoválec s nízkýmvysídlení, ale ne všichni jsou takoví a 650cc tam ‚lidoopi‘ velmizajímavé pro svou schopnost pohybovat ‚na foukat plyn‘.

To je také používáno v motocyklů stezkamid-posun, protože umožňují pohyb při nízkých otáčkáchmít hodně točivého momentu je k dispozici na přidání plynu, a takéDělají pas užší kolo a získat větší mobilituna kole. Což spolu s nízkou hmotností, se oceňujepříliš mnoho v enduro.

výhody:

  • snadný
  • světlý
  • malý
  • robustní
  • ekonomický
  • Hodně točivý moment při nízkých otáčkách

nevýhody:

  • tušení
  • méně rpm
  • méně energie
  • Více Přenos opotřebení

Понравилась статья? Поделись с друзьями: