1400 sedadlo: první jednotku historie

Přes obtíže poválečné Španělsku, což umožnilo zrod Seat 1400. Nyní jedeme první Seat historie oslavit své 60. výročí.

To nebylo populární Seat 600, ale elegantní 1400 1953, kterýMěl tu výsadu nosit poprvé v logem Seatjeho přední mřížka. Tento model byl prostorný, komfortní a luxusní,ale skutečný luxus pak bylo jednodušedovolit auto. Nyní, jak vzdát hold sedlo1400, jedeme první Seat historie, specifickytyp model A.

Občanská válka byla pryč v té době, ale velmi přítomný vživoty těch, kteří trpěli. Španělsko premiéruDruhá polovina dvacátého století rozdělen mezi vítězi a poraženými,ale obě strany se k nim připojil společnou naději, že hlad,Nedostatek a mezinárodní izolace 40. let konečně dátkrokem k lepší časy.

Francova vláda dosud zvedl sebemenšípolitické otevření, ale bylo jasné, že ekonomika muselastáhnout z mělčiny za každou cenu, aby zajistily přežití zeměa zřejmě i samotný režim ...

První vůz SEAT 1400

1400 Seat 'Normální', B-87223 registrování: prvnísedlo sestaven 13. listopadu 1953.

Před otevřením bažiny nebo podporovat švédské cestovního ruchu bylonezbytné pro nouzové opravy tkaniny třepeníPrůmyslová a na oplátku vytvořit silné firmy, které podporovalyzaměstnanost. Samozřejmě, že tam bylo mnoho možností, jak toho dosáhnoutobjektivní, ale jen velmi málo prostředků, aby je všechny do praxe.Jedním z nejzajímavějších, ale bylo pozdě, budeKlíčem k národního rozvoje: jednou skočit na rozjetého vlakumotorizace a sázka bez výhrad ze strany vozu.

Ale kde začít?

Generovat model ‚made in Spain‘ bylo potřeba hledatzámožný kmotr v Evropě, která přestala třást tím,bomby před několika málo lety. Potíž je v tom, že se spřízněnostiIdeologická Španělska v druhé světové války nebylnejvhodnější s ohledem na konečné vítězství. oficiálně,naše země nebyl ženatý na obě strany, ale jejichflirtování s Německem a Itálií byly dobře známé a vždyMěli vyvolalo žárlivost a podezření ve Spojeném království, Francii aUSA.

Nicméně, 9. května 1950, National Institute ofprůmysl a pět španělských bank dostal „ano“Fiat tvořit společnostŠpanělský osobních automobilů (můžete vidět více ohistorieSeat). Fiat byl dobrý zápas, protože to mělodlouholeté zkušenosti v oboru, a protože jejich továrnách, spíše nežoxidují během druhé světové války, oni měli pracoval na plné obrátkyvyrábět letadla a tanky PodávatPowers italsko-německé osy a v menší míře i na pomocvojáci rebel proti II španělské republiky.

Prioritou bylo neudělat základní nástroj pro velkýveřejnost Seat 600, což by spatřit světlo světa v roce 1957, mnohem méněoživit ducha lujosísimos Hispano-Suiza od začátkustoletí. Museli jsme vytvořit vůz reprezentace, za platnépro ministry členům objevující se třídoubohatý. Situace nebyla pro mnoho radosti, takžeVzhled a rozlišovat také měl vzít další dogmaJeště posvátný: úspory v nákladech a údržbě.

1400: Velký obsah uvnitř i vně

Zvolený byl FIAT 1400, krásné, elegantní a prostorné auto,ale bez marnivosti designu. Podle Dante Giacosa, jeden zVětšina významných návrhářů v historii italské firmy,Jedním z hlavních vlastností tohoto modelu měl být„Small na vnější straně a velmi velký uvnitř.“

Je pravda, že válcovaný kolem mnohem větší auta atěžký, ale to, co by bylo 1400 Seat Byl určen kukládat vlastní ve španělských městech, kde auta se rojilimnohem skromnější a dokonce microcars, malé obludydeska s mechanickým odvozený motocyklu (Biscúter, PTV,Isetta ...).

1400 sestava sedadla

Kromě toho se na to podívat, první Seat nebyl bezdáma čtyřdveřový sedan, velký zavazadlový prostor a velkoryséfront, bydlení podélný motoru 1395 ccm.

To rightsizing, tak běžné v oblasti utilit dnes,Bylo nemyslitelné, aby auto z té doby nejsoupatřil do segmentu středně velkých automobilů.

To znamená, 13.listopadu 1953, Zóna volného obchoduBarcelona vyšel první sedlo 1400, B-87223 zápis,jejíž kusy byly vyrobeny v Itálii, ale tady byli shromážděni. ježe některé hospodářské subjekty, malá naděje budoucnostpráce, v žertu prohlásil, že ‚SEAT‘ ve skutečnosti znamenalo,„Budeš vždy lisování šroubů“ ... Upřímná cenaTovární 121,875 peset (ekvivalentní 41,735eur v běžných směnných kurzů), je počáteční rychlost produkce bylapět vozů denně, díky zaměstnancům 925zaměstnance.

Na veletrhu Barcelona Červen, SeatTo představuje model ve společnosti a získat 10.000 žádostíportfolio, což umožňuje snížit svou cenu 117,000 pesettovárna gate cena (39.648 eur dnes). Koncem roku1954 Cvičení již dodáno 954 jednotek sedlo1400.

Sedadlo reaguje zvýšením výrobní kapacity. jeden rokPo sekání roční produkce 3000 jednotek, s téměř100% vnitrostátních prvků. Dne 5. května 1955 je uvedenoficiálně továrny Zona Franca v Barceloně v roce 1956vyráběné 7000 vozidel ročně a 10.000 další, sprůměr 42 jednotek denně. Po dvou letech se využívá Seat5000 lidí.

Dlouho očekávané setkání s padesáti modelem

„Dojeli jste do cíle“ volné kovový hlas náhle sSeat Toledo prohlížeč stříbrošedá doprovodem Auto Bild.Jsme ve městě Montánchez v provincii Cáceres,vedle autobusového depa. Vylezl na chodníku, asNastávající první strážný Seat 1500 seriess odpružených svým charakteristickým ‚obočí‘ od špatných hroznů na hodnotu trueCílem našeho testu: od A 1400 série A z1954. 

V den, kdy je trochu šedá, ale nepršelo, takže elegancePřírodní vzor svítí na všech čtyřech stranách, aniž by kapkydéšť naleznou mnoho obávat. 

První věc, kterou jsem udělat, je otevřít zadní dveře a otestovatzadní sedadlo. Chapadlo, popelník, područky, dostatek prostoru ajemné čalounění všude. Pak krok dopředuJá jsem chtěl usednout za volant a otočte klíčkem nakoneckontakt. Ale ... kde to je?

Tradičně, Porsche obvykle umístit na levé straněkola. Zbytek vozů, v pořádku. První SeatMěli ve středu palubní desky, včetně ukazatelů,stírací páky a světla ... Několik triků‚Starter‘ a akcelerátor, a to je: na konci, hluk motoru zvuky(Nezaměnitelně Seat) z 1400 Seat, vůzjezdíme tentokrát doprovázen, jak ve všemclassic, po delší vůně benzínu. 

Okamžiky zmatku: změna ve volantu

Další krok: dát jako první. Díky šasi vibračnícute volnoběhu, při pohledu úzkostný pravou rukou pákuzměny a je to beznadějné se sedačkou. Nemohu si pomoci,Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby v roce 1953 pohledný gentleman bigotitoZdobené odvážil zaměnit výše uvedené páky stehna... jistý, někteří stydlivý slečna Sopapo.

Úšklebek ještě v ústech, popadl volantrozhodnutí, ale dávat pozor, aby bakelit nepřinese a zlomit.Je velmi tenká, má velký průměr a má křehkou(Další vhodné pro vozidla přizpůsobeny chrom obvodvypnuto), který aktivuje roh.

1400 SEAT trasa

Nakonec mohu odstranit ruční brzdu a začít cestu. trikvidět, jak se rychlost (čtyři a dozadu) jsou zaměřenyV těchto vozů je, že s Pluck představit pravou rukupáka obvyklém místě a ve sloupci incrustassměr. To znamená, že nejprve se dozadu a směrem nahoru seDruhý dozadu a dolů, dopředu a třetíup ... Surprise cestě máte obrovskou krabicizměny a čtvrté slouží pouze k llanear nad 70km / h.

Jízdě v 1400, svět otáčí pomaleji

Seat 1400 jezdíme, první sídlo zhistorie, je tak prostorné uvnitř pozvánky hrbía brát výlet velmi, velmi tichý. Chcete-li použítspojka, člověk potřebuje protáhnout 1,90 noha téměřzastavit. Brzdit, musíte šlapat několikrátznovu obvod a že brzdové bubny dělatMedium jejich práce. Urychlovač je jiný příběh, protožeodhalí průměrná postava, která měla řidiči v té době: ifpodložky více než 42, bude pravá noha tendenci uvíznou mezicentrální vysílací sloupec pedál.

A 100 km / h Sedadlo 1400 llanea podána uTypické chrastítko dědí po roce 1500. V obloucíchVolně stojící podvozek houpe více, než je doporučená bezpečnostia nic ergonomická konstrukce blandísima hlavní sídlo(Spíš obývacím pokojem, než auta) jen přenosem zprávyznepokojující pocit pohodlí, a to i na silnicíchdlážděné.

Zbývá jen relaxovat a užívat si, zatímco zaoblenýK dispozici jsou zrcadla na přední blatníky jsou vyplněny s autymoderní a drahé obdiv. Uchvácen razítkem,Jsou tvoří stále větší řádek. Ale neodvažujípředjíždění „dědečka“ jako úctyhodný ...

Od uvedení 1400, SEAT vyrobil přes16 milionů vozů značky, díky modelům takovýchsymbolické jako Seat 600, Seat127, Seat Ibiza a Seat Leon. Vyváží více než 80% svéhoVýroba a má asi 1800 prodejen po celémsvět, v závislosti na společnosti.

1400 Seat

1400 Seat

První série. Sedadlo 1400 'n': Přední mřížka s kapelamihorizontální a přerušovaný kolo. Logo na kapotě.

1400 Seat

1400 sedadla B: Logo zpět na kapotu a nová mřížkaTo obsahuje pomocný maják ve středu.

1400 Seat

Sedadla 1400 C 1960-1964: Kompletní změna těleso súhly a hrany, které zdědí Seat 1500, 1965. 1400 přestalVýroba v roce 1964 poté, co prodalo více než 98,000 jednotek.

Seat 1400 Special

1400 Seat

Pro návštěvníky: zvědavý verze "otevřený", V přední části La CibelesMadrid.

1400 Seat

Taxi maso: velké a robustní, 1400 byla ideální pro přenášenícestující.

1400 Seat

Hrbatý: tato verze patřil záchranná službaSeat lékař.

1400 Seat

Škoda: Tento vzácný prototyp nebyl nikdy 1969vyrobit.

1400 Seat

Triumfální: Tento uzavřený van představuje vedle ArchFranco vítězství.

Foto: Jesús Aparicio, výrobce, AUTO BILD Španělsko


Понравилась статья? Поделись с друзьями: