8 větších problémů automatická převodovka

8 větších problémů automatická převodovka

Jedná se o 8 hlavních problémů automatická převodovka. Je zřejmé, tento systém je velmi pohodlné a dokonce i sportovní jízda nabízí mnoho předností. Avšak jakákoliv závada v tomto prvku, který může být velmi drahé.

Nenechte si ujít: ‚Mezi 10 nejdražších chyby, které se může stát pro vás‘

Zde jsou 8 větších problémů automatická převodovka. Automatické převodovky jsou jedním z nejlepších pokroků která může mít své auto: jsou velmi pohodlné a používat ve městě je mnohem pohodlnější než tradiční spojku, když máte třeba šlapat po celou dobu.

avšak automatické změny jsou velmi složité mechanické prvky, které bohužel mají tendenci dělat chyby, pokud není správně udržovány. Je důležité, aby se vždy provést výměnu oleje a filtru v pravý čas.

 

automatická převodovka (4)

  • automatická převodovka
  • automatická převodovka
  • automatická převodovka
  • automatická převodovka

jakýkoli automatická převodovka problém Je to velmi drahé, a za normálních okolností je to, že budete muset zaplatit asi 2000 eur. Všimněte si, že budete muset oddělit změny motoru, otevřete ji a, když na to přijde, má smysl podat přehled o všem na poslední řadu let.

neřekl dřív 8 větších problémů automatická převodovka, Připravili jsme krátké shrnutí typů automatických převodovek na trhu. Oni jsou takto:

 1. automaticky řízené manuální převodovka

 

Mechanická převodovka s automatickou spojkou

automaticky řízený ruční převodovka Není to automatická převodovka použít. V tomto případě neexistuje žádný spojkový pedál, a tento prvek je řízen řídící jednotkou.

Tento prvek bude analyzovat svůj styl jízdy, otáček a je ideální pro čas změny otáček.

2. Změna Dvojitá spojka

 

posun dvojitou spojkou

dvouspojková nebo Dual Clutch transmisssion Skládá se ze dvou automatických spojek a dvojité sady selektory zařízení: jeden se stará o párů značky nebo jiné zvláštní. Snad nejznámější ze všech je DSG Volkswagen.

Volkswagen oznámila, že spojka DSG může spotřebovávat o 10% méně než tradiční šestistupňovou manuální převodovkou. Samozřejmě, v závislosti na stylu jízdy.

3. Plynule měnitelný převod (CVT)

 

CVT

variátory nebo CVT Mají velmi jednoduchou obsluhu. Skládají se ze dvou kladek spojených řetězem. Vnitřní průměr těchto kladek je variabilní, a proto se může měnit svůj převodový poměr.

4. Automatická převodovka hydraulický

 

kroutících momentů automatická změna

automatickým měničem točivého momentu, které nesou většinu automatické auta, Skládá se z těchto prvků:

měniče točivého momentu: To je v kontaktu s motorem, je druh ventilátoru, který, místo toho, aby vzduch, olej dělá. Čerpadlo, který vám poskytne olej za všech okolností.

ozubená kola, tedy vlastní pochody v sobě. Proto, tam jsou automatické změny pěti, šesti nebo dokonce devět různých rychlostech.

hydraulické ventily s disky, které umožňují správné průtok oleje v systému. Samozřejmě, že jsou také ovládány pomocí senzorů.

olejové čerpadlo pomocí převaděče a hydraulický systém automatické převodovky.

 

kroutících momentů automatická změna

8 větších problémů automatických změn:

1. Změna závěsy. To může být v důsledku prasknutí bubnu, kde jsou uloženy disky. Je možné, že automatická převodovka neumožňuje přepnout zařízení.

2. olej Únik a když se auto vibruje nadměrně volnoběhu, může se stát, že disk je poškozený.  

3. selhání disků kvůli špatnému průtoku oleje. By měla přezkoumat stav hydraulických ventilů.

4. závadu převodníku, Často se stává, v automatických převodovkách Mercedes 722,6. Automatická převodovka přepne do režimu poruch a ponechává více metes druhý. Značka za ním pracuje.

5. elektronické poruchy buď senzory nebo elektrohydraulické modul ovládání otevření ventilu. Jakákoliv chyba v tomto měření pole nebude fungovat dobře.

6. olejové čerpadlo, Jinak poslat konstantní průtok k dalším prvkům, bude automatická převodovka nebude dobře fungovat.

7. elektromagnetický převodovek duální spojce příliš často selhávají a změna může být blokován. Je velmi důležité provádět výměnu oleje při pokynů výrobce.

8. Některé změny zažili CVT předčasnému opotřebení řetězu a problémy v některé ze svých vnitřních ložisek.

Jak můžete říct, co je nejdůležitější, automatická změna je špatně udržované a vždy používejte olej doporučený výrobcem. Povzbuzuji vás, abyste se podívat na toto video, budete objevovat tajemství automatickou převodovkou.

[B: https: //youtu.be/JXrHDjcQIIU]


Понравилась статья? Поделись с друзьями: