Absint: mýty a realita je prokletý nápoj

Absint byl vždy považován za mystický nápoj. Kromě toho, původy absinthu je zahalen aurou zakázaného nápoje. Tento duch zelený třeba vzít podává ve sklenici s lihovinami části a dva až čtyři díly studené vody, která se nalije do šálku přes perforovaný, na kterém spočívá kostky cukru lžíce tak, aby Tato se zředí močení.

Nenechte si ujít: BestGiny na světě

absint To bylo vždy nápoj obklopenmysticismus. Zabalené v aurou zakázáno pít (CožBylo to v mnoha zemích), což může vyvolávat halucinace a lidiinspiruje umělce a spisovatele, jako Picasso neboHemingway. Skutečnost je však poněkud všední, avolání Zelená víla nebo zelený ďábel, podle barvycharakteristika a její domnělá schopnost inspirovat a rozzuřitstejně tak je ani pohádkové nebo čert, ale destilátuhigh promoce a rituál na mořskýchzajímavé.

Zrození kultovního pití

V závislosti na zdroji konzultaci se počátkyabsint Oni jsou trochu odlišné. Co je jasné, žePochází z konce osmnáctého století, se konal v malémCouvet vesnice ve švýcarském regionu Val-de Travers. podle ilegální, Stále se vyrábí absint ve stejné oblasti, aod roku 1769 prodal výtažek pelyněk oblast,vyvinut jako tonikum pro sestry Henriod ve svém klášteře. bezAle to nebylo až do roku 1797, kdy Major Dubied vytvořil jeho vlastníznačka, pod názvem Dubied Pere et Fils.

Někteří přisuzují vznik absintu Dr. PierreOrdinaire, francouzský lékař, který přišel do města v roce 1767, aleSkutečností je, že, jak byly zveřejněny ve své knize Jacques Kaeslin"L'absinthe à Couvet" Major Dubied licenčních poplatků placených pro matkuPředstavený kláštera, ne doktor.

Mimochodem, po celá desetiletí to byl absintzískávají na popularitě a rozšiřuje své hranice, aby se stalakultovní nápoj na konci devatenáctého století, známý pro svépsychotropní látky a uctívaný efekty umělci a spisovatelé jakoDegas, Van Gogh, Picasso, Hemingway, Oscar Wilde a MaryShelley.

Absinthe v Belle Époque

Oscar Wilde, například, řekl: „Po první sklo, jedenVidí věci tak, jak by chtěli, aby byly. Po druhévidí věci, které neexistují. A konečně, můžete skončit vidět věcijak jsou, a to je ta nejstrašnější věc, kterou může stát. "Legenda říká, že také byl pod vlivem absintuVan Gogh, kdy byl ucho řez dát k prostitutcez níž se zamiloval. Dokonce řekl, že preferenceGauguin zelenou barvou je díky své vášni pro destilátu.Ale je to pravda, nebo ne, to je nesporný je všeDíla, která inspirovala tento nápoj.

Nyní, pokud jde o halucinace, a to vždypřidělený thujon, silice vydanépelyněk použity při jeho přípravě, není nic dále odreality. Jak čteme v Munchies, všechno ostatní je to možnédostat předávkování thujonu jsou „křeče a selháníledvin“.

Ale je to také koncentrace thujonu obaAktuální absint jaký byl v době je velmi malý (nyní jeregulovaný), a pokud bereme produkt padělal,Než se dostaneme k alkoholickým kómatu zemřít kvůlipelyněk. Pokud existuje, halucinace by tudížPsychosomatická a ovoce jít opilý, samozřejmě.

Proč to bylo zakázáno absint

Nyní víme, že absint není nebezpečnější nežje alkohol obsahující jeden diví, proč to bylo zakázáno?No, jak se často stává, tlak od ostatníchlobby. A je to, že na konci devatenáctého století a na počátku rokuXX, absint byl nápoj par excellence v barech. ivynalézat miniaplikace sloužit rychleji: malýložiska ledové vody a několik odboček, protože, jak je uvedenoPotom, pelyněk nápoj obvykle zředí vodou arozpuštění kostku cukru.

Faktem je, že výrobci vína nedělal jichžádná milost, aby zadala mnoho „vážných“ studieprokazuje, že absint bylo nebezpečné a jedovaté. jakotiráž, v roce 1905 švýcarský muž, Jean Lanfray, zavražděný jehorodina údajně pod vlivem toho, i když nefaktem zůstává, že kromě dvou sklenic absintu vypili víno, koňak, brandy a creme de menthe, takže spíšekdo byl velmi opilý.

Konečně, proti pohybu absenta přes zlomils jeho zákazu v mnoha zemích, počínaje Francií aSpojené státy, kde se teprve nedávno zvedlzákaz, ačkoli ve Španělsku, Portugalsku a ve Spojeném království se nikdyzakázána.

Jak absint se vyrábí

Tolik mystiky, která ji obklopuje, absint je vyrobena zpodobně jako mnoho jiných příchutí destilátů způsobem. jejichHlavními složkami jsou pelyněk (Artemisia absinthium,odtud název absintu), fenyklu a anýzu květiny (dále jendominantní chuť), které jsou známy jako svatéTrojice. Pak můžete přidat další byliny a kořenyvyvinout recept, jako je Angelica, koriandr, jalovec,muškátový oříšek, lékořice ... no, jako bychom dělaligin rostlinných tisíc.

Proces pelyňku dvou částízřetelné. První macerací bylin dojdes bílou a neutrální (které mohou být vodka nebo rum) alkohol.Potom destiluje a stane nasáklých, což je, když vám vašezelená, zejména z chlorofylu v současné doběpřidané bylinky.

Nakonec řez s vodou na promocialkoholický požadovaný (obvykle mezi 50 a 75% alkoholu), apak je ve věku tři až šest měsíců. Nakonec, zelenáPůvodní světlé ztmavit, takže absentaTo může být snadno vintage hnědé. V každém případě, barvapříliš naživu, je synonymem pro absintu nebylo věku nebonesoucí umělá barviva.

Jak pít absint

Ačkoli mnoho lidí jen pít absint v Chupito aspokud jakýkoli jiný alkohol, je důležité vědět, nemáterituál sám. Absint nápoj podávaný ve sklenici jednou rukoualkohol a dva až čtyři díly studené vody, která se nalije do šálkupřes děrovanou lžící, na které spočívá na hrouducukru, takže tento se zředí průchodem vody. takéNěkteré hořící cukr impregnované absint (což jeznámý jako české nebo české moderní metoda), ale tato formasloužit má své kritiky.

Výsledkem je nazelenalý směs známá jako louche,což znamená, zakalený, tmavý nebo pochybný, a to jetrochu o tom, co se staneme kdybychom hodně pít, i když jenvelkým množstvím alkoholu, který obsahuje.

Zdroj: Xataca

Gallery: španělština řemeslo pivo cesta (17)

 • caleya Asturias

  Pivo Caleya Asturias.

 • Asturias Deva

  Pivo Deva Asturias.

 • Juana La Loca Valladolid

  Juana La Loca pivo Valladolid.

 • Dougall's Cantabria

  Dougall pivo Cantabria.

 • Maier Katalánsko

  Cerveza Maier Katalánsko.

 • Montseny Barcelona

  Pivo Montseny Barcelona.

 • Milovníci piva Mallorca

  Piva Beer Lovers Mallorca.

 • Tyris Valencia

  Pivo Tyris Valencia.

 • Virgin Madrid

  Pivo La Virgen Madrid.

 • Arriaca Guadalajara

  Arriaca pivo Guadalajara.

 • Gredos avila

  Ávila Gredos pivo.

 • Domus Toledo

  Domus pivo Toledo.

 • La Sagra Toledo

  Pivo La Sagra Toledo.

 • Dolina Burgos

  Pivo Dolina Burgos.

 • Goose Segovia

  Husa Beer Segovia.

 • Peregrina Galicie.

  Pivo Peregrina Galicia.

 • Milana Valladolid

  Milana pivo Valladolid.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: