Seat Leon CNG a provozuje se lvem pohyby s plynem

Seat Leon CNG a provozuje se lvem pohyby s plynem

Seat Leon GNC je první pohyblivá s plynem. Otevře spolu s Bioetanol Mii, verze Seat pohonem na stlačený zemní plyn. Oznamuje oficiální průměrná spotřeba 3,5 kg zemního plynu na 100 km a cena je 0,98 € / kg, ale je to bezpečné? Je to výhodné? Odhalit všechna jeho tajemství!

Seat Leon GNC, první běh Leónplynový začleněny do zadní části vozidla, dvanádrže a tam uloženy do 15 kg na stlačený zemní plyn220 bar tlak. Jsou vyrobeny z vysoce pevnostní ocelia 100% vodotěsné.

Kromě toho odolnost prokázal těžké dopadyStejně jako v běžném vozidle. Pokud jste zdrženlivějšíV tomto typu vozidel poháněných plynem, dovolte miuklidnit: stlačený zemní plyn vozidla je tento hnacílehčí než vzduch, takže to může být skladovány a příčinaotravy.

Nenechte si ujít Test Seat Leon GNC

A v případě požáru? Jeho teplota vznícení je dvakrátHigh benzín, takže riziko výbuchu předplamen je výrazně nižší. 

Seat Leon TGI Engine

Seat Leon TGI je vybaven stejným 1,4-litrový motorTSI je nyní k dispozici ve verzi 125 koní. nanekomplikované stravitelné zemní plyn jako zdrojpaliva, získala několik významných změnami:písty jsou potaženy slitinou niklu a chrómu seventily byly upraveny pro využití CNG a turbo je nynílehčí.

Je v tom nějaký rozdíl? Vůbec ne a tadySekce se chci zaměřit na chování této verzi jakoZvláštní. Když plyn proudí bez jakýchkoli rozdílů jsou vnímányhmatatelný respekt k poháněné výhradně benzínu verzi.Jeho chování je měkká a 110hp pohybovat s lehkostí na1359 kg vážící tento SeatLeon. Také jsem opravdu rád svou elasticitu a toodstavec je hodně na vině 200 Nm točivého momentuprakticky jakýkoli režim: při každém kroku na pedálpořádku, auto tě nikdy nepodaří. přechodu na jiné palivo jenenápadně, ale kdykoli je to možné, Seat LeónTGI střílet se svým ‚oblíbené jídlo‘, zemní plyntablet.

Seat Leon TGI: palivová nádrž
Jedna z věcí, kteréLíbilo se mi, většina z Seat Leon TGI má zůstat beze změnyStejný nádrže 50 litrů zážehovým motoremKonvenční TSI. A výsledek? Velkolepé plné autonomiez 1.360 kilometrů. 420 je získat výhradně prostřednictvím plynupřirozené, ale když je to hotové, auto se stává plynkonvenční.

Gasineras: Největší nevýhodou

Je zřejmé, že zemní plyn nabízí mnoho výhodna benzín, zejména mluví o vztahu k životnímu prostředíatmosféra: vydává žádnou síru a snížení emisí 80%oxidy dusíku (NOx). Máte-li přidat také náklady na kilometrproud, (méně než 30% motorové nafty a 50% levnější, než jebenzín), výhody jsou mnohé. Ale stejně jako všechno v životě,není zlato, co se třpytí. Hlavní problém s touto technologiíJedná se o významný nedostatek infrastruktury, pokud jde o stanicíchplyn servis.

Na celém našem území existuje pouze 39umožnil stanice pro soukromé účely a toto omezuje -amuch- pravidelné užívání pro jednotlivce. zřídit takovýStanice není levná a vyžaduje upřednostnění investic velmidůležité pro všechny zúčastněné strany. stanice CNGJsou tvořeny nádrže se stlačeným zemním plynem 250bary a kompresor, který je odpovědný za ‚čerpadlo je‘ naVozidlo. Tankování karta je potřeba pouzeautorizace a za pouhé tři minuty, kompletní 15 kgpalivová nádrž kapacity. Tak proč ne vícesezón? Je to ryba, která požírá ocas: dokudauta, bude existovat žádné čerpacích stanic a pokud neexistuje žádný ‚gasineras‘Tyto nebudou životaschopné.

Můžete vidět Seat León pohybující GNC:


Понравилась статья? Поделись с друзьями: