1967 Ford Mustang GTA Fastback: bir efsane Sürüş

logoyu Dörtnala kas formlar, direksiyonda delinmiş radyolar,: Mustang GTA Fastback 1967 yılında hemen her şeyi sportif bir görünüme sahiptir. Ama gerçekte, bu her şeyden daha estetik.

Biz denemek Ford Mustang GTA Fastback arasında 1967. Efsanevi Ford Mustang 50 yıl tamamlamış (bakmak Ford Mustang 2015). Birkaç işaretledi Yarım yüzyılkuşaklar, bir segment ( "Midilli-arabalar) açılıp sahiptironun kahramanı olma 500 filmlerde (üzerinde belirdi;aslında, küçük Ford'un bir kopyasını yaptıBullit Mustang) ihalesi oldu. Şimdi, biri deneyintalip erken sürümleri gerçek bir spor olması. nevar mı?

İlk başta bir rüya oldu. Dearborn Vizyon Teknisyen Ford'du birgerçek bir spor. O arka V4 bir loveseat, dizaynArka tekerlekler iten ve daha sonra olmalıdırFord 12M. Mustang arkadan motorlu bir kupa oldu, amaO, bunda bir rüyaydı. 

Ve olduğuna Lee Iacocca, genel müdür Ford, eğimliBaşparmak aşağı. "Bu yüzden bir bestseller yapmayacağız" dedi,O projede bir el vardı yabani at: Kompakt dört koltuk,üretmek için ucuz ve inanılmaz şık. Sonuç:Mustang sonuçta efsane haline geldiği.

Ford Mustang nisan 1964 geldiğimdezamanda 2500 $ bir taban fiyata bayiler,kimse onun başarısı o kadar hızlı olacağını tahmin etti. 100.000Yılda satılan kopya, en başarılı olduErken 60 E Amerikan endüstrisi açılışını birAracın yeni sınıfı: 'midilli araba' doğdu.

Onlar katıldı kupa ve cabrio Ford Mustang Fastbackkup, ayrıca satışları artırmak için hizmet ve hangiCarroll Shelby sportif versiyonları için temel. müşterileronlar olmasına rağmen, normal, güç amaçlı ve yaniFord Falcon altı silindirli motorları ile mevcut, onunolduğu gibi, başarılı ve v8 varyantları onundurakipler, Camaro ve meydan okuyucu.

Ford Mustang GTA Fastback gelen 1967 modelTest 6.4 litre dağılım biçimlendiren V8 motoru.1969 yılında bile 7 litre olur. şanzıman olduOtomatik üç ilişkiler. Ancak, onu rahatlatmak iletilmesizamanda Amerikan pazarına iddia değil, birO kompakt spor arabanın bekleniyor.

V8 Ford Mustang Fastback GTA 1967 çiftleşme şiddetleegzoz ile şiddetli gaz pedalına ve şerit tepkiyukarı doğru devir kuvveti. itme sürprizlerdaha sübjektif olarak kağıt üzerinde performans tarafından değil.Her durumda, yüksek gürültü, kesin olmayan ve adresYumuşak şasi 'Bullit' lider izin çok teşvik etmeyiniçeride.

Otomatik Mustang GTA Fastback bu 67,Ayrıca, eklenen çok yavaşça marş ve takdir, buradaKesinlikle bu yürüyüş için bir coupe olduğunu iknarahat ve bunu göstermek.