Denedik 208. Yeni Peugeot

Yeni Peugeot 208 207 kısadır, ama daha yetenekli iç ve gövde vardır. Buna ek olarak, mekanik teklif daha verimli kullanımını genelleştirir &# 039; Start-Stop&# 039; ve bir daha sportif bir dokunuş verir direksiyon oval tasarım, gibi yeni özelliklere sahiptir. Onların fiyatları 11.650 Euro'dan başlıyor.

Biz ilk elden bilgilere gelen ilk olan Peugeot 208. Biz Mulhouse, mekanları birine geldinizo 207'ye halefi üretecek nerede (aynı zamanda meydanaPoissy ve -Czech Kolin ÇEK fabrika) içinYepyeni bir faydası, birinci elden keşfetmekAslan.

Peugeot konumunu yeniden hedefliyorbir zamanlar yaptığım listelerinde liderlikPeugeot 205 ve 206 yol daha ulaşmaktırmüşteri sayısı, bu nedenle, dışladı ediliryeni Peugeot 208 206+ veya 207+ mümkün coexists. arasındaBöylece alternatifler ve bir fan daha büyük bir sayı düşünülmektedirdaha geniş fiyat hem müşteri çekmek için denemek içinüst (çok uzak olmayan bir gelecekte bu göz ardı edilmezerişim gibi) bir spor versiyonu GTI sunmakaralık.

Biz Peugeot sunumunda ilerlerken208, mekanik teklif zengindir, bu iki blok vardır1.4 ve 1.6 litre 95 ve sırasıyla 120 hp benzin.Ayrıca, Temmuz, bir ile üç silindirli versiyonunu gelecek 1.2litre ve 82 beygir. Ve, biraz aşağıda yelpazesini tamamlamak içindaha umutlar sahip olduğu benzin varyantı başlatacakset: bir litre, aynı zamanda, üç-silindir ve 68 CV ​​bloğunuhangi yakıt tüketimi ve emisyon skandal vaat ediyor. derler kimotor sorumlu Peugeot bir versiyonunu yer alacak 1.2Turbo, ancak 208 (mutlaka o kaputun altında için308 Focus 1.0 EcoBoost) ile, örneğin, rekabet. birutanç, çünkü mutlaka onu büyük yapmak.

bölümünde 1.4 HDI dizel 68 CV ​​olan aynı zamanda,Bu 'Başlat-Durdur' ve vites kutusu ile e-HDi versiyonu bulunmaktadır3.8 ila 3.4 ve emisyonlara tüketimini azaltır pilot Kılavuzu,98 g / km 87. Ayrıca iki ölçekli 1.6 e-HDi sunmaktadırfarklı güç: 92 ve 115 beygir.

Sunum sırasında ben 120 hp benzin test edebilirDizel 115. Ben canlılığı için sevdim ilk, sayesindehangi beş yaptığı değişim çok kısa gelişmeleri vardırhızları. Ancak bu karayolu ile yolculuk yapanGürültülü ve daha arzu edilir bir tüketici seviyesi ile olanPervane 4,000 rpm tarayan beri aşıldığında120-130 km / saat engeli. dizele kıyasla, çok daha sade,Ben onun düzgün binmek, performans ve ne kadar az sevdimgeçirdi.

Dinamik bana hissini şaşırttı şasi. şimdigörünüyor daha araba, Bu çekül gider ve daha az hissi sunarellere faydacı. Bu arada, küçük direksiyon simidi veoval Dokunarak gücendirmek, ama üst nedeniyle pratik değildir gelmezenstrümantasyon ... Ne Midas midas parçası.

tasarım ve boyutları ile ilgili olarak, biz açıklamak gerekir Peugeot 208 daha azdır yine modelidört metre (207 önlemler 4045 mm). tam olarak ölçülen3962 mm, ama bu içinde büyüyen durdurmaz. savaşNeredeyse (2.538 mm) daha önce olduğu gibi aynı, ancak yaşanabilirlik artırıro koltukların boyutunu azalttı çünküÖn.

Estetik dışında iki ceset mevcut çünküsüresi (üç ve beş kapılı) her türetilmemişBaşka, ancak belirli bir tasarım özelliği ulaşmaya çalışmakFarklı müşteri (3p bir dış görünüme işlediği) Daha farklılaşmış ve spor. Evet, hem de yeni dahilYüzen ızgara ve yeniden tasarlanmış farlarla birlikte marka imajıBunu bir ver LED gündüz seyir farları sıra krom elemanlarıboy primi.

207 için büyük bir değişiklik olduğunda İçinde It has beeno başka geniş çaplı tekerlek oldu takımı konulmazdüşük konumlandırılmış küçük oval. ve, gösterge tablosundaki doğru okunmasını sağlayanİçi boş tekerlek, yeni bir icat var şimdi daha küçük olduğuModül hız göstergesi, takometre ve dahil yüksek bulunduğuyol bilgisayarı. Açıkçası, bu çok iyi düşünülmüş ve içinde görünüyorAslında, öyle. Ama koltuk olarak birlikte götürmek istermümkün olduğunca, düşük düşük bir ağırlık merkezi sağlamak ve bundan dolayı,Aracın stabilitesini artırmak, bu yüzden başarı yokbir doğru okunması için uygun postürizler.

Bir üretim öncesi ünitesini analiz edebilirsiniz otomobil vebitirir olarak ele alınmamalıdır. Yine de gerekirgenel görünümünü iyi olduğunu kaydetti. Kalite açısından,Diğer iyi temel malzemeler (sert plastik) mixdaha bölgelerinde (deri ve plastik gummed) bak ve hisseterişilebilir ön panel ve kapılar.

sunar Başka avans Peugeot 208 Bu iseBağlantı bölümü. Çünkü, bu konuda bir öncüsüdürBu bir sistem dahil etmek kendi kategorisinde ilk modeldirEller serbest birleştirir multimedya dokunmatik ekran'Bluetooth' geçerli bir MP3 çalardan müzik dinlemek içinHarici ya da 'akıllı'. Ayrıca internet bağlantısı vardır.Şimdi ekran daha iyi 207 den yerleştirildiğini unutmadan,hangi çok görünümünü saptırmak zorunda görünüyorduYol.

Öte yandan, onlar gibi konfor yönlerini, gelişmişüç ile uygulanan HVAC sistemi,Farklı pozisyonları: 'Yumuşak', 'Otomatik' ve 'Hızlı' bağlı neyiEğer ısıtma veya klima gerektirecek istersen.

şasi Göreli, biz, bu 207 ile aynı olduğunu açıklamak gerekirancak anlamda büyük modülerliği verir işlemi yapabilmekFarklı süspansiyonlar montaj. az varyantları içinDiğer bir ön şasi benzer güçlü bağlarBöyle DS3 PSA modelleri,bu daha hafiftir. Ve en güçlü (1.6 THP 156 hp) için207 akım benzer bir süspansiyon için seçmesi daha fazlaAğır, ama bir yapılandırma sağlama imkanı sunmaktadırsportif.

yeni Peugeot 208 Şu anda başlar onunpazarlama ve fiyatlar arasında 11.650 Avro arasındaarasında 18.100 kadar 1.0 68 VTi üç kapılı versiyonunu Acces115 hp Bitiş Allure 1.6 e-HDi motoru.

Bu videoda Peugeot 208 görebilirsinizestetik evrim şimdi, bu modeli deneyimliDaha küçük, ama daha da bir iç mekan sunuyorGeniş.

(Jorge Arenas göre) 1.4 HDI deneyin

Peugeot 208 önde önemli görevi vardır: ulaşmadayardımcı kategorisinde ilk yer. o başarılı olursa veyaBu zaman gösterecek bir şey değil, ama nenet elinden gibi görünüyor olmasıdır. Şimdiye kadar, buPeugeot 208 1.4 HDi Bu en uygun fiyatlı olarak sunuluraralık. Çok geç 'küçültme' kadar söylenmiştirHiç küçük motorlar ve söz Bu eğilimverimli. Ama ne söylesem Peugeot fikrini aldığınıDaha küçük gövdeli teknolojiyi birleştirerek veışık?

Böylece, marka olağan trend ile kırmakTüm üreticilerin her yeni nesil büyütmek içinAğır. Bir akıllı hareket, hiç şüphesiz. Özellikle deaz beş santimetre ölçmek rağmen, merakla, sunan birArka koltuklarda daha habitability (daha fazla yer yokturbir taşıyıcı profili) ve 15 litre yetişen bir çizme,ağırlık ile ilgili olarak 285 ulaşmak için, yeni Peugeot208 110'dan ile 173 kilo daha hafif olabilir onunselefi sürümleri.

Beni bu düşündürüyor başka gerçek Peugeot 208 1.4 HDiEn saf bugün çoğunluğa katıldı onun tasarımıİç öncesinde ve hatta daha ciddi görünümlü bazıprim dokunuş. konsolun alt kısmı hatırlatıyormarka salonları, aydınlatma, ekran çok başarılı olduğunugösterge tablosunda bilgiler çok iyidir... yeni 208 bir diğer tanımı çok kişisel özelliktir onunküçük direksiyon simidi,. iyi bir his alışmak onusize daha keyifli sürüş yapar çünkü yönü, kolaydır.

Ama bu size iki şey söylemek anlamına gelmez. 1. sonraEğer benzeyecek başka bir arabaya bastığında bir 208 sürüşdireksiyon On için bir paella tava olduğunu. 2. Yüksek Seas, kısa ya daOrta çünkü tüm enstrümantasyon görmek için asladireksiyon jant kapağı. Bu kanıtlanmış bir gerçektir kiPeugeot O destekledi. Ben sürüyorum olan 208 Kaputun altında1.4 HDI 68 hp gizler. Onların rakamları aldanmayınBunu 16 saniye ile bir salyangoz gibi görünebilir ivme,0 ila 100 km / s, aslında o kadar kötü değil.

iktidar için eğer kurtarmak ve layık yeterince zamanıbelki de aşırı gürültü suçlayabilir. Başlangıç ​​olarakaralığı doğrudur. Bu gerçek bir sorun Peugeot208 1.4 HDI evlilik manuel şanzıman ile oluşturuyorpilot CMP. Bu kesintiye, kendi geçişlerde ebedidir sarsıntılıçekiş, uygun vitesi seçmek ve ne zaman gergin yapar yokEğer ... Böyle Skoda Fabia olarak Rivals park edip İbiza otomatik şanzıman çok monte SeatEn iyi.

THP 155 motoru deneyin

Bir şey mi arıyorsunuz sürüş kanca ve gidiş umursamıyorumkarşılığında size direksiyonuna eğlenceli varsa daha sık yakıt ikmal edildi. bu nedenleBu karar verdikten Peugeot 208 THP 155. Birazdan mıyımTam? Onun 1.6 litrelik motor olabildiğince aynıdır ... Bakalım155 hp olsa, Mini Cooper S bulabilirsiniz.

Orada birkaç musunuz? Hiç de değil, bu bir var özellikle çünkü turbobu gaz tepkisi yapar daha yoğun içinDüşük hızlar. Biz eklerseniz ilişkiler çok değiştirmekİyi seçilmiş (değişim his biri alabileceğiniz kadar doğru değildirBu sürümde), bu beklemek THP 208 o olur birinandırıcı hızlanmalar daha çok az sporcu: zamanGerçekten sen 1.900 aşmak zorunda (itme alırrpm), kuvvet çıkış oldukça lineerdir ve yükselir6,500 rpm.

Ama hiçbir şey bu eğer böyle sevinçle bir motor yapacaksadece eğlence olarak bir şasi ile birlikte değil. ve oradaPeugeot 208 Ben beni hayal kırıklığına. Pisa asilce ve koyaröngörülebilir davranışları olan, direksiyonda kolay şeylerBu güvenlik temposu oldukça marjını stoke sağlar. oEn iyisi bu 208 araba uzak olmadığıdırrahatsız süspansiyonlar ve güzel bir denge sunuyorGenel.

İyi standart donatılmış, ama biraz pahalı

Bu noktada, soru şu: Ne kadar ödemekBu eğlenceli? Peugeot, 18850 Euro çıtayıyüksek rakam kısmen bir indirim markasıdır zayıflar1,210 Euro. Ama bu bir Seat Ibiza FR 150 hp 17,000 cost oEuro ve etkili çift debriyaj, artıdaha da dinamik davranışı sergilerler. Hatta, eğerdaha fazla güç Saf heyecanlar arayan vardır, Skoda Fabia RS 180 motoru sunuyor208'e bazı kanıtlar bırakır 18.430 Euro CV.

Bu fiyata karşılığında, model, bir aslan ekipman sürmekseri her şeyden tamamlanabilir, kötü değil veolan fiyatlar (deli olmayan birkaç seçenek iletarayıcı Yedi inçlik dokunmatik ekran ile birlikteOnlar) 509 Euro'ya mal. Son olarak, habitability açısındaniç boyutları orta segmentte yerleştirin. tarafındanörnek, arka koltuklarda toprağa vermek zorundadırCorsa gibi rakipleri, İbiza ya da yeni Clio söyledi. Ama içindeSonuçta, kötü değil bir vücut için o bulmuyordört metre ve daha hatta biraz küçüktür onunselefi Peugeot 207.

(Emilio Samoral ile) motor 1.2 VTI ile test

Peugeot 208 Bu çok ataları olan bir arabaayırt edici. Hep Peugeot 205. büyük bir aşığı önce oldumUzun yıllar evde dizel motor içeren bir Turbo D vardı1.8 litre ve 78 beygir gerçek dev katil oldu. HatırladığımO çok koştu ve ayrıca çok az geçirdi. Onun sırlarından biriSadece 925 kilo: Onun boş ağırlığı oldu. Ayrıca, ben çekerkenehliyet kendime 205 GTI almak üzereydi.Ne kadar beni satın anlatıcılığını pişman!

Şimdi, yıllar sonra, ben testi karşılamak yeniPeugeot 208, ödülYılın 2013 ABC Araba zaten tarihine geçmiş olan206 (büyük otomobil) ve 207 Bu hafta bir ağzımızı sıkı denemek zorundaModel benzin üç silindirli motor vardır veOnun küçük devrim yapmak niyetinde. Ancak, ne en ı olmuşturBu yardımcı programı ile hayal kırıklığına onun motorudur. Bu açıktırdaha güçlü bir performans sunmak için beklenen, ama banaBen yanılsama ile bırakıldım. PSA grubu bırakmadan, ne hatırlıyorumsadece 85 beygir gücü ile Citroen AX GT (örneğin) çalışmakta olanÇok sportif karakterli bir ürün. Evet, bu doğrudurOnun sırrı parçası sadece yaklaşık 750 kilo ağırlığında olduğu,ama bu bloğu dört silindirli karakter vardı.

içinde Peugeot 208 Ben mekanik karşılaşmakBüyük birleştiren bir yapabilirdi üç silindirliturbo şarj 120 beygir gücü sağlamak ve bir dokunuş içinTamamen farklı. 1.2 VTi zor anlar tırmanma sürmek içintur, çok tembel bir şekilde ve geri kazanımın yaparOnlar oldukça sağduyulu. Üstelik, yeterince kilometre yapmışYol otoyol ve ben olmadığını size temin ederimrahat: Limite almak var sollamaBazı kolaylıkla yapmak istiyorsanız.

Kuşkusuz, bu blok 1.0 VTi ile ilgisi olmadığını107 taşır ve Toyota üretmektedir.Japon motor çevik, ayağa kucağına ve tüketim isterÇevre çok iyidir. Bu arada, her ne kadar 208 öyleBaşka bir litrelik, üç-silindirli mevcut aynı değildirAygo. Bu yeni ailesinin bir pervane olanPeugeot. Öte yandan, ben bir ortalama tüketimi elde değilİçerik seçin: / 100 km 6.0 lt. Evet, makul bir rakamdır, ancakBen 208 1.6 HDI görünce ayaklarına dünyayı bırakSadece 4.9 litre ile uyumludur ve bana 1,020 bir dizi verirkilometre. Bu, yaklaşık 1.800 Euro maliyeti daha fazla olduğu doğrudur amaBu veri ... hiçbir renk yoktur.

İyi ayarlanmış

Ancak, tahrik çay benim fincan olmasa bile,Bu Peugeot çok ilginç bir ürün olduğunu söylemek zorundayım.Her şeyden önce, bu sansasyonel davranışı sunmaktadır. tarafındanMümkün olduğu örnek, ben test birimi olarak sağduyuluaralığında satın Peugeot 208, ama bir gün batımı vardırFransız övünme yıl geçirmiş olduğunuz bir nokta: onlarınSüspansiyon arazi ve iyi düzensizlikler emer,Yukarıda, çok yüksek bir stabiliteye sahiptir. Ben ne kadar iyi yeniden keşfedilmişPeugeot inceltir şasi 508 Birkaç ay önce denedikve 208 Ben çok hassas bir araba ile karşılaşmıştır.

Buna ek olarak, küçük direksiyon simidi güzel bir duygu verirdinamizm ve sportiflik. Rağmen sahip, soğukkanlı düşünmek geliyorÇok küçük yaparken geçmiş. içeride kadar az çukur bırakıno hız göstergesini okuduktan çok maliyeti. Neden sizceMercedes el ilanları genellikle öylesine büyüktür? Almanlar varHer zaman tarafından sağlanan verileri göz önüne almalıyız kuralBir bakışta enstrümantasyon. Yani bu Fransız aslaBu Almanca tarafından imal edilebilir.

Öte yandan, ben o kadar iyi olduğunu kullanıldı sevdimiç Peugeot. hemen altında dört metre ileuzunluk, arka koltuk için bol miktarda sunmaktadırortalamanın üzerinde bacakları ve 285 litre gövdesegmenti. Buna ek olarak, standart ekipman kapsamlı olupklima, denge kontrolü veya karar eksikiPhone için USB. Buna sen fiyatını eklersenizseçenekleri içeriği 490 Euro ve bir tarayıcı var7 inçlik dokunmatik ekranda ... söylemeye gerek yok ki hepsi değilBir araba motoru olduğunu.

Bizim sigorta karşılaştırıcı olarak varBir Peugeot 208 1.4 HDI 68 sabitlemek için maliyetin ne hesapladık.fiyatını hesaplamak, biz referans olarak 30 yıllık bir adamı alırMadrid'de yaşıyor 10 eski kimlik ve uğursuz olmadan,kolektif bir garaja park, her gün araba kullanmak ve yürümekYılda en fazla 20.000 kilometre. Bu verilerle, kapsamlı sigortaEn Genesis Otomatik, 491 Euro değeri için risk sunduğu önerilir.

Eğer tüm bir politika için tercih ettiyseniz Bu maliyet düşük olabilirfazlalığıyla. Bu durumda, en ucuz olacaktırDoğrudan Sigortası. Bu 236 Euro maliyeti240 Euro imtiyaz.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: