Karşılaştırma: Nissan Qashqai, Ford Kuga ve Hyundai ix35

Biz en popüler kompakt SUV pazarının üçüyle versiyonları 4x2 turbodizel karşılaştırın. Nissan Qashqai, Ford Kuga ve Hyundai ix35. Kim üstünde mi?

Ana cazibe sadece geldi ve lider konumunu sürdürmeyi mümkün olacak olmadığını görmek için onun amansız muhalefet ikisi ile yüz bir an tereddüt etmemiştir Nissan Qashqai, ikinci nesil. Sen Japon modeli yumuşak formlar terketmekte ve daha agresif bir tasarım için seçmesi, bkz. Ben bu çatışma için seçmiş nedeni budur Ford Kuga ve Hyundai ix35, organları çok keskin hatları var çünkü. Her üç araba sadece en talep alıcılar için olduğunu yani ön 4x2 çekiş, burada karşı karşıya kalmışlardır.

Ve Kuga sunmaktadır az güçlü dizel motor 2.0 TDCi 140 PS olduğunu göz önünde bulundurarak, ben kendilerini daha bir dizel motor sunacak Korece ve Japonca rağmen karşılaştırılabilir sürümleri Hyundai ve Nissan, aramaya başka çaresi yoktu küçük. Eğer 136 hp CRDi ben ix35 2.0 sunmak ve standart olarak Start-Stop ile Qashqai 1.6 dCi yeni 130 hp monte.

Hyundai ix35 2.0 CRDI

Kore menşeli modeli araç basit ve ucuz görünümlü bir şey ama. Bu Hyundai araba senin fikrin varsa ve ix35 o imalat, bitirme ve uzmanlık olarak ne demek tasarlanmış ve Avrupa'da üretilen bir SUV, çünkü sen, kafa çıkarmadan gidebilir. O, örneğin iç mekan olarak bu nedenle boyutları (4.4 m uzunluğunda) bu karşılaştırıldığında iki rakip arasında orta noktada bir model olduğunu tamamen amacı, makul bir anlamıdır. kendisi gibi dışında kalan 465 kübik litre olarak, daha fazla bagaj ulaşmasını sağlar şeydir gövde yer almaktadır.

Zemin tamamen düz değildir ve çatı dik bir düşüş olduğu gibi, sonra arka koltukları katlarken Evet, maksimum kapasitesi (1.436 litre) aşındırıldı. Eğer eğrilerin alanları yüz ve onun motoru üzerime güç duygusu olduğu iletildiği zaman Hyundai ix35 bir ekstra güç sağlamadan önce geçişini şımartmak tercih süspansiyonlar ile pürüzsüz bir sürüş dokunuş yumurtlamaya. Paragraf geri kazanımı, onaylanan bir şey. Altı vitesli şanzıman İdeal tandem için daha iyi bir his yok yazık.

Ford Kuga 2.0 TDCi

İkinci nesil Ford Kuga o arabayı yerini modele göre daha büyük ve ağırdır. park yeri bulmak daha zordur çünkü, bu arabayı satın alırken dikkate almak gerektiğini düşünüyorum şey. Eğer o dayandığı odaktan daha 17 santimetre daha ölçen düşünün eğer size doğru bir resim vermek için, bunu kendiniz takdir edebilirsiniz. Üstelik dışarıda büyüyen rağmen, rakiplerine oranla iç mekan üstün değildir. kendisi o takdirde abates gövde kapasitesi sunar biridir arka koltuklar (1653 litre). Sen Ford modellerinin tipik çeviklik kaybetme anlamına gelmez (ekstra 30 kilo ağırlığında) hafif besili olması. Aslında iyi davranış rakibi vardır ve ne zaman yol revira rahat hisseder olduğunu. 140 hp 2.0 TDCi motor en güçlü grubu olduğu, ancak daha fazla ağırlık çekmek zorunda tüketim yaşayacaktır mantıklıdır. Bu test 7.2 l / 100 km ortalama harcadı.

Nissan Qashqai 1.6 DCI

Eğer kategorisinde tartışmasız lideri olduğunda, muazzam bir dövmek olabilir çok fazla değişir. Ama Nissan görünüşe görülen, neredeyse her şeyi göze SUV segmentinde yüzden taşması olduğunu. Onun gününde yılında Qashqai işe yaramaz sağlamak için Nabzımı titremeye vermedi. Açıkça yanılmışım. Ben de Nissan Juke sahibi belirtti ve yine benim öngörüsünde başarısız oldu. Ve şimdi? Açıkçası ben aynı hatayı yapmayacağız; ikinci nesil Nissan Qashqai iyileşmiştir açıktır, ama yardımcı olamaz ama öznel bir yorum yapamaz: Daha az gibi estetik. İki azaltılmış genişliği ve 2.5 cm yüksekliği boyunca beş santimetre büyüdü. Bu onun görünümünü çok daha sağlam olduğu anlamına gelir, ama önemli olan iç mekan genişse bu yüzden, 16 mm daha yüksek bir savaş sunmasıdır. Ama onun dokunmatik yönlendirdiğini sevdim.

Bu Ford olarak firma olarak değil, sağlamlık duygusu taşır ve her iki şehir ve otoban sürüyor kullanımı her türlü telafi edilir. Aslında, bunun standart olarak Start-Stop tek olduğuna dikkat çekicidir bu araçların trafik ışıkları arasında hareket zamanının çoğunu olduğunu göz önünde. Bu nedenle ve nedeniyle motor daha küçük deplasman tüketilen az olmasıdır. Ve neredeyse 0 100 hakim yönetir, böylece Ah ... daha fazlası için sorun olamaz! Neredeyse unutuyordum hayati detay: Üç ucuz, argümanlardaki böylece bol yıldır lider kalmayı ...

Sonuç

Nissan Qashqai her gün ve iyi bir fiyat, bir miktar şimdi daha iyi teknoloji ve güvenlik ekipmanları diğer nedeniyle cazip estetiğin kompakt SUV segmentinde modelleri, pratiklik ile kıyaslamalı olarak zorla kabul ettirdi edildi. Burada en çok rahat karşılaştırıldığında desen gereğidir ix35, yalan iyi bir fiyata ve diğer ucunda bir kompakt SUV arıyorsanız Kuga aday olmalıdır.

 


Понравилась статья? Поделись с друзьями: