MOVEA Planı 2017: sadece 24 saat içinde tükendi!

Bu MOVEA 2017 Plan'dır

elektrikli arabalar satın almak için Kamu yardım rahat bir nefes süren; şimdi sadece bazı istekleri payını almaya uygun değildir umuyoruz.

en az 48 saat içinde Tutucu değişimi. dün ise biz yakıt tasarruflu araçların satın alınması için yardım planı çalışmasına başladı gerçeğini aldı; bugün afişi asmak MOVEA 2017 Planı bitkin.

Kabine yeşil ışık verilmiş açıkladı zaman 24 Haziran son elektrikli araçlar, yakıt hücresi, LPG satın alınması için yardım programı ... Ama bayi işletim edildi yardımcıları zevk hak elektrikli otomobillerin verilerin kaydedilmesi için sorumlu olan web için beklemek zorunda kaldı, çünkü bir ficiticia aktivasyon kadar olmadı şeydi Perşembe, 3 Ağustos.

bayiler gecikmeli aktivasyonu için Movea web yönetimi bir mesafe yarışta satılan otomobillerin kayıt beklenenden çok daha erken sona erdi dönüştürülmüş: 24 saatten az yer, Tragsa (web kayıt yönetiminden sorumlu şirket) açıkladı Para tükendi.

Şimdi ne olacak? Bu bayi için araçlar inscribing devam edebilir ancak geçici rezerv listesini girecek ve onlar annulments çünkü kayıt yalnızca para alacak Daha önce kayıtlı modellerin herhangi gereklerini karşılamamaktadır.

MOVEA Planı nedir?

Movea Planı bugüne kadar kim satın aldı ... hibrid arabalar, hidrojen, doğalgaz eklentisi ve 1 Ocak aktif olmalı ama, elektrikli, hibrit satın uygulanacaktır indirimler paketidir bir fiş üreticileri yapmak indirimler razı olmak etti.

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, Yeni Movea Planı 14,260,000 bütçesi (Önceki yıllara göre daha az miktarda dağıtılmak üzere zaman 16 milyon Euro idi) ve 15 Ekim dek veya bütçe bitene kadar devam edecek. 

Binek otomobiller için 500 + 1.000 Euro indirim: Yani 2017 MOVEA Plan'dır

Movea Movea 2017 veya Plan 2 verimli bir araç satın alan herkes arasında paylaşılacak 14260000 euroluk bir bütçesi vardır. miktar bağlı bir araç ve aralıkları kesinti 500 arasındaki euro satın alma ade otobüs ve kamyonlar için 18.000 Euro binek otomobiller için mahsup edilmek üzere.

otobüs ve kamyon yardım için vardır Arada 1,200 ila 1,500 Euro indirim keyfine varacaksınız 5.000 Euro ve motosikletler ayarlanır.

 

(Dizel ya da petrol ile güçlendirilmiş) hangi yardım planı yanma araçların dışından bu nedenle, kuvvet ise ödüllendirildi PIVE Planı.

arabalar durumunda, yardımın 500 avro Hükümeti tarafından sunulan, Movea 2017 Planı katılmak isteyen kuruluşlar müşterilerinin 1.000 Euro'luk ek indirim sunmak zorunda kalacak ve bir şarj noktasının yüklemesiyle alıcı sağlamalıdır elektrikli araba d eun olup olmadığı.

Bu bahsetmişken. Şarj nokta yüklemesi için miktarlar % 40 yarı hızlı recaraga olanlar ve hızlı yükleme için 15.000 Euro, geleneksel şarj istasyonları 1000 avroluk maksimum halka açık yerlerde 2.000 Euro gidenlerin için olacak.

Ne araçlar yardımı alabilir?

ne hayal indirimler var arabalarda hiçbir değişiklik olarak, kalan liste içerip geçerli:

- (Elektrik fişi saf ve karma) elektrikli araçlar

- Sıvılaştırılmış gaz (LPG / LPG)

- sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ve sıvılaştırılmış (LNG)

- elektrikli bisikletler

- Bir elektrik motorunun yardımıyla bisiklet pedal.

yardım yükleme noktası yükleri ülkemizde elektrik hareketlilik uygulanmasına başlıca engellerden biri de verilecektir.

2017 Planı Movea bazı yeni özellikler

miktarını azaltmanın yanı sıra, yeni Movea Planı Geçmiş yılların bazı değişiklikler getiriyor:

- Bu ortadan kaldırır minimis rejimi Bu şirkete operasyonların bir tavan empoze; ama şimdi Destek Movea diğer bölgesel veya yerel hibe eklemek için izin verilmez, onlar şarj noktaları yüklemiyorsanız yardım.

- Bu veriyor Araç rezervasyon belgelemek 10 günlük azami sürenin; Bir önceki planın sol 150 güne kadar harcamak.

- Şimdi yardım erişebilir İlk kayıttan eski fazla dokuz aylık elektrikli araçlar, yerine altı Geçen yılın. Bu yeni bir kazanmış bir bayilik, POS, üretici veya ithalatçı olunan araçlar için geçerlidir

- Bu bir araya 7 ila 15 kW kamu şarj noktaları için 1000 Euro hibe hızlı yükleme ve yarı-hızlı Teşvikli eklenir gücü,

Bu bir çağrısı PIVE Planı 2017

2016 yılında ticari satışlarının dengesinin Sunum sırasında Hyundai İspanya CEO'su Polo Satrústegui ülkemiz gereklidir onlar araba satmak tüm üreticileri ne düşündüğünü bıraktı PIVE 9 veya benzer bir plan.

Uzak satın hükümet bir yardım düzenlemesi sektörü için önemli bir ekonomik destek vardır gösteren veriler gerekçe gelen, Satrústegui İspanyol filosu (daha d ela gelişmiş yaşına göre hak talebi dolaşımda arabalar karşılanmıştır yarım savundu 10 yıl) ve bu sonuçlar çift ​​tehdit:

- için güvenlik. "Eski bir araba, yeni bir olandan bir kaza için iki buçuk kat daha fazladır vardır"O Hyundai İspanya CEO'su hatırlattı.

- için çevre. "Biz emisyonları savaşmak istiyoruz ve düşünmüyoruz Euro6 10 yıl önce herhangi bir arabadan daha% 90 daha az yayar kurallarına uygun bir akım modeli"Satrústegui söylüyor.

Plan PIVE yeni bir baskı başlatıyoruz İspanya'da Hyundai müdürü için Ocak ayında yürürlüğe girmesi gerekirdi yakıt tasarruflu otomobiller (MOVEA Planı satın alınması için yardım programı ile ters olmamalıdır (PIVE 9 olurdu) ): "Eğer böyle melez ve elektrik gibi alternatif teknolojilerin araba satışlarını artırmak istiyorsanız yardımı da gereklidir. Movea Planı yaşansa da bitti, onlar makul düşmüş, en kısa sürede sattık".

ya PIVE Planı 2017 orada olacak mı?

Eğer bir kategorik bir cevap uzakta hükümetin pasifliği bir PIVE kısa veya orta vadede umudu veremez rağmen. Bir neredeyse PIVE 8, Sanayi ardından Bakan, Juan Manuel Soria bitkin dedi fazla 170 milyon Euro bağış son olacağını ve o zamandan beri, yönetim çabalarını daha verimli arabalar, hibrid ve elektrikli okuma satın teşvik üzerinde durulacak.

üreticilerin ve satıcıların gücü yılın sonunda, Temmuz 2016 yılında 8 birinci tarihine itibaren uzar PIVE yaptı. Ama görünüşe ötesine ulaşmadı.

Burada elde indirimler bir rehber, PIVE 8 Planı tükendi

Autobild.es itibaren biz Anfac temasa geçtim. otomobil ve kamyon üreticilerinin İspanyol derneği yeni otomobil satın almak için yardım yeni bir plan mücadelesinde en etkin.

onlar inanıyoruz yeni bir plan gerekli PIVE olduğunu ve sadece satış için ancak düşmez "İspanyol filosu hurdaya ve sürdürülebilir hareketliliği teşvik etmek için ihtiyaç"Diyorlar.

onun iletişim bölümü anlattı beri bir istemek için herhangi bir toplantı veya resmi toplantıda yararlanmak PIVE Plan 9 veya, arabalar daha fazla sayıda kapak sübvansiyonların bir plan olduğunu başarısız. Bugüne kadar bunu cevap alınmamıştır.

Çok iyi sonuçlarla Sekiz PIVE planları

Erken 2016 yılında, üreticiler ve satıcıların açıklamalarda ve teşekkür yaklaşık 20.000 daha otomobil satılıyor PIVE Plan hesapladı. 

rakam yüksek ama önceki sürümleri elde edilene göre çok daha düşüktür (fagot olduğunu çünkü teoride, PIVE 8 olur sadece son yedi ay ve 12 yukarıdaki gibi):

- 2013 yılında 77,572 ünite daha PIVE sayesinde satılan

- 2014 yılında, 88.990 adet

- 2015 yılında, 50.815 birim sayesinde 7 PIVE için


Понравилась статья? Поделись с друзьями: