İspanya’da Renault 4’ün 50. yıldönümü

Şubat 1964 sonunda o İspanya'da Renault 4 başlattı. Bu yıl bu modelin ticarileştirilmesi 50. yıldönümü yerine getirilir işaretler. bir şehirli olarak doğan fakat haline yuvarlak, maceracı ve ayrılmaz yol arkadaşı.

"25 Şubat günü o gerilim sona erdi"Ve bir başlat1964 O gün geri meslektaşları hakkında raporbasına tanıtımı yapıldı Renault 4 kimse Satılık olduğunu bekleniyor İspanya yukarı1989, piyasada 25 yıldır bu. modeli haline geldiği, HadiÇok az varyasyonları ile klasik. Birkaç arabalar övünebilirBu: Sadece Kısa veya Citroën 2CV. Bu sene 2014 kutluyor sırasındaonun 50. yıl dönümü!

Renault 4 sonlarında 1963 yılından beri imal vardı rağmenErtesi yıl başlamadı kadar (250 ünite yapılan)müşterilerine ilk teslimatlar. Ama Renault 4 değildi1961 yılından beri giyen bilinmeyen otomobil ve imalFransa. Sen inşa bazı birimlerini dolaşabilirkomşu ülkedeki ama yapmak için üç yıl sürdüİspanya'da. Nitekim, Portekiz da inşa edildiGuarda bitki ve taraftarlar ona bağlılık hissediyorum.

Kaçırmayın: Renault 40. yılını5

Fransız versiyonunda ilgili olarak, Renault 4 Fasa buFarklı. tamponlar, farklı bir tasarıma sahiptir ve bir sahiptirtürleri bıyık plaka daha sonra kayıt. Buna ek olarak,İspanyol arabalar da yan göstergelerini sahip olduğunuOnlar Fransızca vardı. Tarih ne olduğunu bize göstermiştiraranan İspanyol mühendisleri, her şeyden önce bir mekanik olduDaha yüksek kapasiteleri. Bu nedenle, bizim 4L 845 bir motor kullanılmışcc ve 30 beygir hangi sunabilirüstün dinamik yetenekleri olduğunu 0.7 litreAyrıca erişim versiyonu olarak Fransa'da sattı. Ayrıca,İspanya'da satılan tüm arabalar bir sisteme sahip12 voltluk elektrik fazla ışık sağlanır. 1965,Renault özelliğine Süper sürümünü başlattıonun sürücü daha lüks koltuklar ve 1967 yılında başlıyorRenault 8'in tampon kullanın.

İlk yüz germe

1968 yılında Renault dünyanın ilk restyling tanıtıldı4. Ana farklılıklar tamamen yeni ızgara vardırbu aracın ön boyunca bellidir. ancakBüyük değişiklikler mekanik olarak R4 terk4/4 orijinal motor ve Renault 8 Sierra türünü başlattıO çok yüksek bir güvenilirlik sundu. Bu blokta ile, güçBu 35 hp yükseldi. Aynı zamanda son derece tarafından övgüyle karşılandıZamanının sürücüleri mükemmel kutusunu senkronizedeğişir.

Renault 4

Renault 4 1978 yılında tabi tutuldu verene kadar görevde kalan onunİkinci güncelleme. Oldukça alüminyum ızgarası bıraktıplastik; Aralıklı turuncu kabul edilen veBoyutları kazandı. Bu arada, o tampon değişti. olarakRenault 8 artık üretilmiştir, giyen başvurdutarihsel bir gerçektir vardı 1982 yılında Fransız Renault 4 1968.,4L 40 hp ile 1.1 litrelik motoru olarak kabul etmiştir. Bu blokonlar arabaları kullandık, çünkü Fransız marka için efsanedirTS, Renault 5 veya Twingo olarak 8.

Ama Renault 4 içeride hala aynı ve pek çok oldusürücüler bej tonu o fırla yorgunÇok basitti. 1983 yılında Fasa araç a vermeye kararsanat bahis siyah plastik ve görsel görünüm, yenilenmiş birenstrümantasyon ve dahil etmek geldi daha konforlu koltuklarkafalık kadar.
Geçen Renault 4 yapıldı Valladolid 1989 olmasına rağmen içindeAraç 1992 yılına kadar lanse edilmiş o bir 4L zorunda istediKlan Slovenya değil yapıldığı versiyonunu satınO bizim Kastilya sivil giyimli inşa kalitesi vardı.

Kaçırmayın: Hatta PapaFrancisco Renault 'dört kutu' tahrik

Olarak, bir araba uzun bir geçmişi görebilirsinizBu bir ile beş kapılı şehir otomobili olarak lansegeniş kabin ve daha birçok yapım sona erdifaaliyetleri. Sivil Muhafız bir devriye arabası olarak kullandıiş ve birçokları için bir araç olarak Telefonica işçilerÖzellikle çiftçiler ve onların Land Rover alanına gitmek için.

Şimdi, beş yıl ilk R4 içinde satıldı sonraİspanya, değerli nitelikler arasında kim çok varbu araba. Son yıllarda onun stok durmadıbüyüyen ve giderek daha zor birimleri fiyatlarını bulmak içinDört bidonu. Bu modeli zevk ve Ancak, istediğinizklasikleri dünyasına aficionar, daha iyi yapamazSeçim. Bu arasına iyi büyür bir arabaHala mevcut trafik (son sürümleri 120 km / s sirküle),Orada birçok birimlerdir ... ve diğer birçok parçalar 50 yaşamakyıl.

Biz asla 4L

Bu modeller resmen beri İspanya'yı ulaştı aslaBunlar küçük seri ve yerel üreticilerin üretildi.Renault 4 SIMPAR Birçok maceraperest rüyaOnlar onun 4L ile Fas gibi ülkelere tur istiyoruz. çekiş olarak iseÖn mükemmel off-road yetenekleri sunmaktadır senBunu kapsamlı sistem niteliklerdir ile tahmin edebilirsinizbirçok modern SUV aynıdır. Buna ek olarak, R4, bir oynanırTemel avantajı: kendi boş ağırlığı yaklaşık 800 kilo.Renault 4 Rodeo Bu başka bir özel versiyon dayanırFransız yarar. Bu araba plaj sahnesi yapıldığıFransız markanın desteği ile şirket tarafından ACL. bulmak birçekme takımı SIMPAR ile Rodeo döngü döngü olur.


Понравилась статья? Поделись с друзьями: