Almanya’da bir araba al: her şeyi bilmek gerekir

Almanya'da bir araba al: her şeyi bilmek gerekir

neredeyse sınırsız kaynağı olduğu için Avrupa'nın en büyük otomobil pazarı. Hiç Almanya'da kullanılmış bir araba satın alma düşünce mı? Size kullanılan bir araç Mekkesi'ni satın almak isterseniz yapmanız gerektiğini söylemeye orada seyahat ettim.

araba ihaleleri olduğu gibi, Almanya'da otomobil satın Birisi çok iyi gitti birisi bildiği için hemen hemen her zaman konuşmaları sık sık gelir bu konulardan biridir. tek ciddi Ancak, ile yapılır hakkında Almanya'da ikinci el araba, Sonunda biri ortaya daha fazla geri çekin kadar çok şüpheler. Merak etmeyin, biz gerekecek her şey Bilmeniz gereken:

Neden Almanya bir kullanılmış araba piyasasını satın için ideal bir yerdir?

neden Almanya'da otomobil satın alma çeşitli nedenleri vardır İlginçtir, en belirgin olduğu hacim: İspanya büyüklüğü% 65, küçük işsizlik ve burada çok daha yüksek genel ücretlerle neredeyse iki katı nüfusa (80 milyon) vardır.

Buna ek olarak, gibi büyük lüks markalar Mercedes, Audi ve BMW, orada merkezi olan. Böylece, BMW başka bir yerde gezegende daha bu markanın araç başına yüksek konsantrasyonlarda merkezli güney eyaletlerinde, özellikle Bavyera,. ITV üç yıl sonra hareket etmeye başlar üreticisi bu Bavyeralılar arabalarını yenilemek hangi sıklıkta ilgili olduğunu,% 30 çalışanı indirimler sunar ve. 

Nasıl adım adım, Almanya'da bir araba satın almak

Bütçeniz çok hantal değilse, en ekonomik Almanya'ya kim seyahat ve ben araba sürüş getireceğim olmasıdır.

AUTOBILD.ES biz Aşağıda görebileceğiniz gibi, adım adım anlatmak için süreçte yapmış. 'Biz' 20.000 Euro bütçeli bunun için.

 1. İnternet arama.
 2. Almanya'ya seyahat edin.
 3. Aracı bulun.
 4. Satın alma ve araç satışı.
 5. Belgeler gerekli.
 6. İspanya'da araba kaydedin.

 

1. Internet arama

 • Almanya'da kullanılmış bir araba satın almak için Oldukça gerekli kriterler ilgili Internet arama ve aralarında paradır.
 • Ayrıca ihtiyacınız aracın ne tür konusunda açık olması esastır.
 • Farklı referans siteler arasında, paragrafın giriş yapmalısınız Gebrauchtwagenbörse Orada bir kez, sen ve maksimum kilometre (maksimum ve minimum arasında) sizin için geçerli tüm kriterleri yapmak arama, model motor tipi (dizel veya benzinli), price yazdığınız, (Pazar kullanılır) ve.
 • 'Işaret de unutmamakarazi'(Sen bakarken Devleti) ve plz o 'Postleitzahlbazı sonuçları kısıtlar '(Posta kodu), ama olmalıdır: Hamburg bir araba arıyor olmak istiyorum ve bunu buldum nerede çünkü Münih inmek zorunda sonunda değil.
 • Almanya'da tüm posta kodları görebilirsiniz. Eğer bu bilgi yeterli gibi görünmüyordu, burada online Almanya'da bir araba bulmak için nasıl kontrol edebilirsiniz.

 

2. Almanya'ya yolculuk

araba gezisi Almanya'da satın almak Onun artıları ve eksileri vardır.

İlk olarak, tek yönlü uçak biletleri daha pahalı gitmek biliyoruz. Eğer kaçınmak istiyorsanız orada, orada 2.100 KM- arasında Münih ve Madrid dayak geri götürmek nakliye şirketleri yaklaşık 500 Euro bir kamyonda getirmek. Eğer ikinci seçeneği seçerseniz, beş veya altı hafta-ne traerlo- alacak ellerinizi ulaştığında, aksi takdirde bir iğrenme alabilir, çünkü iyi bir sigorta (yaklaşık 100 Euro) işe önerilir.

bütçe havayolları sayesinde seçenekleri Almanya'ya uçan bir araç satın almak birçok durumda (biz maliyetlerini düşürmek için iyi yaptı) Palma de Mallorca mola geçmesi, ancak onlar neredeyse sınırsız.

Ayrılmadan önce, ben size yepyeni Alman arabada yapacağız eğer, geri küçük bir şekilde planlamak öneririz. bu makalede tavsiye seyahat için uygulamalardan herhangi birini yüklemek için kullanışlı olacaktır.

3. araç bulun

Oraya Almanya'da araba araması başlar. Toplu taşıma içine sorunsuz hareket edebilir.

Araba dükkanlar, İspanya'da olduğu gibi, bu zaten büyük bir engel teşkil taşımak için bir araç olmadan, kentlerin varoşlarında ve. Buna ek olarak, resmi merkezleri -visitamos harika bir BMW ile en fazla 1.200 ünite stok- ve büyük çok markalı bayi, biz söylendi Bu araç sunmak için birkaç gün sürebilir. Eğer ancak değilse, ince, gezi için olmak için ...

Eğer Aceleniz, yani satıcıları kaçının. Aslında, benim tavsiyem özel şahıslar tarafından sunulan çeşitli pazarlık buldum, özellikle her ihtimale karşı, sizi ilgilendiren ve birimi, B planına ve aynı bölgede bir plan C bulunduğu olmalarıdır.

Eğer alış ve satış başvurmak, onlar size vermelidir Mekanik bir yıllık garanti ve başka bir avantajı var: araba uğradığı veya kazalar olmadıysa yasayla, sizi bilgilendirmelidir. Aslında, araçlar bu bilgilere bakmak afişlerde genellikle Campas görünürunfallfrei( 'Unfallfrei' anlamına gelen özgür kaza 've, bir' sürersenichtCephesi, ters).

Dört yaşındaki ve müzakere edilemez 16.500 Euro, mal 73.811 km BMW 320d Touring: Sonunda, bir araba buldum. kullanılan bu model en Avrupa'da aranan arasındadır.

 

4. Satın alma ve satış araç

kalkış önce, en iyi yolu ne olduğu bankayı bildirmelidir Almanya'da bir araba satın alırken ödeme.

500 notlarda hemen her miktar çok az şişkinlikler beri Her zaman nakit getirebilir, ancak endişen varsa, ödeme en güvenli aracı bir Swift transferi, ancak banka bu sisteme bağlıysa haberdar ve tüm edilmelidir işlem 24 ile 72 saat arasında sürer.

O belgede hiçbir adresi içerdiğinden Eğer bir pasaport yerine kimlik kartı almak tavsiye edilir. Bilmen gereken bir diğer şey, tüm sözleşme olmasıdır satın alma ve Almanya'da bir araba satan İspanya'da ödemek zorunda olmayacak, bu yüzden KDV yansıttı.

Ayrıca yasa ile, ne zaman bir teslim alış ve bir araç satan bağımsız bir birey kısa bir teknik denetimden önce geçmelidir. mekaniği BMW batmıştı sonra, on iki temel noktaları ve bu durumda bayiliği kendisi üzerinde gerçekleştirilmekte diğer egzoz gazı, genel teftiş için ne bir şirket ITV gelen bir uzman söyledi.

Eğer Almanya'da özel bir araba satın, Bu merkezlerde hiçbir tercüman İngilizce veya İspanyolca Almanca'dan tercüme vermesi dezavantajı yüzünden, yaklaşık 100 Euro için yetkili merkezine (Dekra, ADAC, TÜV, vs.) Bu işlemi gerçekleştirmek için sorumlu olacaktır.

Diğer prosedürler Almanya'da bir arabanın alım Onlar (trafik ofiste yapılırVerkehrsamt) Işlemi sitesinde Of.

Nerede ve programınıza büyük farklılıklar olabileceğinden nerede bakınız: Münih, örneğin, sadece 9.00 saat ve 12.00 saat arasında açıldı. Neyse ki, biz bulunduğu olan bir kasaba BMW Starnberg ve 'Verkehrsamt' -orada her şey descentralizado- 19 am 7 den muhteşem bir açık vardı bir örneğidir.

Her durumda, satın alma ve satış veya devir yapılmış bankanızdan bireysel bekleyen onay ederken, bunu ne yönetimi en az 24 saat var normaldir. Aşağıda, size tamamlayarak gerek tüm belgeleri inceleyebilir

 

5. Belgeleri gerekli

satışta, Ajans giderler irade şunlar da dahil içinde fiyat Araç.

Eğer bir kişiyi alırsanız bir ajans hizmetleri kiralama veya tüm evrak kendiniz yapabilirsiniz. Galeride sen rolleri onlar ofis kaydına giymek zorunda (Zulassungsstelle), Pasaport ek olarak:

 • Belgesi revizyon geçtikten: 100 Euro
 • Abgasuntersuchung (Gazların düzeltme geçtikten Belgesi): 30 Euro.
 • Fahrzeugbrief (Araç kağıtları).
 • Uluslararası sigorta belgesi.
 • Versicherungsbestätitung (Geçici sigorta belgesi): 100 Euro.
 • Kayıt 5 dakika içinde yapılır. Mağazalar devlet daireleri yakındır. araba ile Almanya'yı terk etmek için bazı almak zorunda geçici plakalar, bu prosedürler de dahil olmak üzere yaklaşık 100 Euro, maliyet. (Vadeli sigorta ilişkili) aynı dönem taraflarında geliyor.
 • Sözleşme ve teknik veriler: Bir Alman satın giderseniz, büyük ihtimalle bir almak vardır Uygunluk Belgesi Avrupa biçimi. bunda belge hadi belirtilen tüm teknik özellikler Araç. Bunu sunmuyoruz durumda aksi takdirde İspanya'da biri yapmak gerekecek çünkü ben, O'na sor. You have iki seçenekO kim yaptı ITV istasyonu, hangi maliyeti yaklaşık 90 Euro, ya da bir resmi yayınladı üretici tarafından daha pahalı gidebilir. Buna ek olarak, oldukça tüm evrak yavaşlayacaktır.


 

6. İspanya'da arabaya ruhsat

bir gün ve zirve sürüş sonra biz hafta sonu Madrid'de geldi. için İspanya'da bir Alman arabaya evrakları ver Bizim bertaraf Plakasını ve bir ay süreyle geçerli olan sigorta geçici pan-Avrupa, dolaşımdaki getirmek beri hiçbir gereksiz acele vardı.

Bir kez İspanya'da, aşağıdaki belgeler ile ITV geçmelidir yabancı arabası kayıt:

 • (Kopyaları ile) ITV kartı
 • araba için orijinal fatura ve İspanyolca'ya tercüme (trafikte özgü değil, ama bir mahkeme tercüman tarafından tavsiye edilmiştir).
 • Motorlu taşıtlar vergisini (miktar her belediye tarafından ayarlanır) (internet üzerinden yapılan) taşımacılığının bazı araçlar üzerindeki vergi • Yerleşim ödenmiş belgesi.
 • Trafik elde edilen kayıt başvuru formu burada-download'm olabilir. Başka bir seçenek yaklaşık 300 Euro, bu bürokrasiyi kaydetmek bir ajans ile yapmaktır.

 

Almanya'da (BMW 320d Touring örneğin satın alma) Araba almak için maliyeti ne kadar

Uçuş 2 kişi tek yön:€ 498,00
Otel çift kişilik oda 2 gece:€ 228,00
restorasyon:112,08 €
Diğer giderler:€ 5.90
Toplu taşıma:€ 33,10
taksiler:€ 82.20
yakıt:174,46 €
geçiş ücretleri:€ 103,70
İspanya'da ITV:€ 169,87
İspanya'da Kayıt:838,95 €
İspanyol araç plakaları:23,00 €
Araç fiyatı:16.500,00 €
Toplam: 18,769.26 €

İspanya'da mal olacak neler

GANVAM fiyatı (KDV hariç):19,720.00 €
ekipmanın Fiyat 
Park Asistanı:€ 650,00
Telefon Adaptörü:1.600,00 €
çok fonksiyonlu direksiyon:€ 300,00
orta kolçak:€ 200,00
Toplam: € 22,470.00
Biz kaydettiğiniz: 3.700,74 €
Понравилась статья? Поделись с друзьями: